https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/183ec562-894b-4cb6-b842-fc12d6160304
Elisa, 28, väsyi Tinderiin - sitten hän tajusi, miksi puolisoa on vaikea löytää, mutta se ei ole ollut helppoa. Samalla hän on oivaltanut jotain oleellista itsestään ja Tinderistä."
Tuokin on plussa julkaisu, eikä ilmaiseksi luettava.
Jaa nainen ihmettelee, kun ei ole löytänyt puolisoa.
Taitaa syy olla naisen tiukat kriteerit miehen suhteen, nainen on kuitenkin niin kaunis, että miehiä on jonoksi asti, mutta tälle naiselle ei kelpaa tavallinen mies, vaan kovat vaatimukset on erityisesti miehen ulkonäön suhteen.
Meikäläiselle kelpaisi erittäin hyvin tämä nainen, mutta jos meikäläinen lähestyisi tätä naista, niin varmaa on, että nainen antaisi pakit, koska en ole komea.
Nainen on täysin väärässä, ei kumppanin löytäminen ole naiselle vaikeaa, ehdokkaita tulee joka päivä ja treffipyyntöjä, mutta syy on kyllä naisessa itsessään, kun ei kelpuuta mies ehdokkaita, vaikka on varaa valita.
Ei kukaan mies usko tuota naista, ettei ole löytänyt puolisoa.
Naiselle voi vastata, ettet ole kelpuuttanut mies ehdokkaita, jotka sinusta ovat kiinnostuneet.
Nainen valittaa. että puolison löytäminen on vaikeaa
21
162
Vastaukset
- Anonyymi
Ätmejä ei lasketa miehiksi. Siä paitsi olet kurppa.
- Anonyymi
Mies ei ole koskaan kurppa, kurppa on ainoastaan naisesta käytetty nimike.
Sen todistaa se, että kahvilassa oli mies ryhmä ja naisryhmä omassa pöydässään ja totesin, että tänne se kurppa meni ja kaikki naiset käänsivät päänsä ja katsoivat minuun,
Yksikään mies ei tehnyt elettäkään, joten se todistaa, että naiset on kurppia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mies ei ole koskaan kurppa, kurppa on ainoastaan naisesta käytetty nimike.
Sen todistaa se, että kahvilassa oli mies ryhmä ja naisryhmä omassa pöydässään ja totesin, että tänne se kurppa meni ja kaikki naiset käänsivät päänsä ja katsoivat minuun,
Yksikään mies ei tehnyt elettäkään, joten se todistaa, että naiset on kurppia.Yli 45-vuotias mies on auttamatta kurppa. Ei sitä mieheltä kysellä. Kurppa on kurppa. Saat sä toki ihan vapaasti tykätä kurpsahtaneista miehistä.
- Anonyymi
Joo, naisella tai naisilla on tosi kovat vaatimukset, ihan kuule semmoset, että toinen osaa näyttää tunteensa, osaa puhua, osaa hassutella, on rehellinen, ei mikään päihdeongelmainen tai fyysisesti tai psyykkisesti väkivaltanen. Veikkaanpa, että tällä palstalla ei senmosia miehiä oo lainkaan, mutta jatkakaa morjes vaan.
- Anonyymi
Mistä säääää tiiät, vaikka palsta olisi pullollaan mainisemiasi miehiä, mutta et halua olla miehen kanssa tekemisissä, kun ensivaikutelman eli ulkonäön perusteella tuomitset, että tolla nyt ei ole mitään tunteita, kun on ruma, kuin sanonko mikä.
Et edes tutustu mieheen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä säääää tiiät, vaikka palsta olisi pullollaan mainisemiasi miehiä, mutta et halua olla miehen kanssa tekemisissä, kun ensivaikutelman eli ulkonäön perusteella tuomitset, että tolla nyt ei ole mitään tunteita, kun on ruma, kuin sanonko mikä.
Et edes tutustu mieheen.Sivusta kysäisen, että mistä hän tietää minkä näköisiä miehiä palstalla pyörii?
- Anonyymi
Ei kannata valittaa.
Luovuttaa vaan lähtöviivalta ja ottaa kissan, niin paljon kivempaa. - Anonyymi
Tavis naiset haluaa rikkaan komean top 10 miehen ja siksi eivät löydä kumppania. Naisilla oikeus valittaa lehdissä ettei miestä löydy mutta omista kriteereistään eivät kerro eikä ne kerro miten antavat pakit samantasoisille tavis miehille. jos mies olis lehdessä ja kertois samaa niin naiset valittais että on liian nirso vaikka nainen on se joka päättää ja pitäisi tietää oman tasonsa eli tavis naisen pitäisi yrittää tavis miehiin tutustua.
- Anonyymi
Naisilla on aina suuret vaatimukset ja siksi eivät löydä ketään ja eivät halua mitään tavis taavia. Yks nais kaveri valittaa aina että miehet on liian taviksia ja tää nainen itse on ylipainoinen ja 40 vuotias jo. Kovat puheet baarissa ja arvostelee miehiä ohimennen koko ajan.
- Anonyymi
No joo, ihan ne priimayksilöthän pariutuu jo parikymppisinä, keskenään. Tuossa iässä pitäis nyt kiiruusti vaan yrittää minimoida vahingot ja ottaa ensimmäinen edes suhteelllisen kelvokas tapaus. Jos joku on varmaa, niin tuosta eteenpäin ne vapaat siivilöityy vaan hullummiksi ja hullummiksi. Jonkinlainen käänteinen vaskoolaus, ettei totta maar ne kultahiput sinne pohjalle jää...tietenki on toi akka itekki voinu olla jo alun alkaenki enemmänki ihan sitä katinkultaa, toi silmien toljottava katse vihjaa vähän siihen suuntaan...
- Anonyymi
Ehkä se sinkkuus on kuitenkin houkuttelevampaa, kuin ottaa se ensimmäinen ”edes suhteellisen kelvokas tapaus”.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä se sinkkuus on kuitenkin houkuttelevampaa, kuin ottaa se ensimmäinen ”edes suhteellisen kelvokas tapaus”.
Nämä on valintakysymyksiä.
- Anonyymi
Aina kun miehet valittelee ettei löydy seuraa, ovat muut palstamiehet kilvan syyllistämässä että naisten nirsouden vika.
Aina kun naiset valittelee ettei löydy seuraa, ovat palstamiehet kilvan syyllistämässä että naisten nirsouden vika.
On se kumma kun palstamiehet ei koskaan näe omassa sukupuolessaan mitään vikaa? Syvällä ollaan kaapissa ja haaveillaan niistä komeista panomiehistä vaan ;) - Anonyymi
Jaa, taas tätä..huoh!
- Anonyymi
En lähde lukemaan koko juttua, mutta tuosta alusta saa sen käsityksen, että kyseinen mimmi on etsinyt tinderistä parisuhdetta.
Eihän tinder mikään vakavan parisuhteen löytöpaikka ole. Sieltähän haetaan vain hetken huumaa ja kertakäyttösuhteita. Aivan ihana tyttö seurusteli jo nuoresta alkaen ja asuikin saman katon alla, mutta sitten jo monen vuoden jälkeen tuli bänksit. Tyttö on edelleen ihana, mutta jo reilusti yli-ikäinen. Etsii, muttei löydä. Etsimisikä meni seurustellessa. Kelvollisia miehiä ovat tässä ikäluokassa vain harvat leskimiehet, jotka menevät kuin kuumille kiville. 🌹👀
- Anonyymi
Tämä terveyhoitajat korva väkivallan syöte muille löytyy aina
- Anonyymi
joa hlu oppi JOARAIN NIIN TIETOKONE-JURTUIAEA NIIN JAMK IT EHKÄ JOA PÄÄSWW
- Anonyymi
Nainen on pelimiehille tarkoitetussa irtosuhdesovelluksessa, eikä käsitä miksi pelimiehet eivät sitoudu.
Pareton periaate on nykyisin jo lähempänä 95/5, kuin perinteistä 80/20. 5% komeimmista pelimiehistä saa kaikki naiset. Ei näiden miesten tarvitse sitoutua, eikä siinä karusellissa taida yksi nainen enää koskaan riittääkään. - Anonyymi
Tinderin tultua monilla naisilla on kusi noussut kupoliin..
- Anonyymi
Ja näitä Elsoja riittää!
Tinderin tultua Suomeen ihan tavismiehetkin pääsivät treffeille, mutta sitten naiset huomasivat, että hetkinen: Tinderihän on mitä mainioin paikka kilpailuttaa miehiä pelkän ulkonäön perusteella, varsinkin kun ne komeimmat miehet ovat valmiita treffeille ja seksiin.
No, nyt suurin osa naisista on tajunnut tämän eli naiset ovat ajaneet itsensä tilanteeseen, jossa niitä komeita miehiä ei mitenkään riitä kaikille naisille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662159
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu142122- 1091592
- 1261523
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta4691321- 811091
- 54941
- 49901
En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita
Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä234824Syntymän ja kuoleman aallot
Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa359815