Toinen tärkeä juridinen asia: Huijjaaminen on lainvastaista, mutta HARHAUTTAMINEN on laillista mutta "moraalitonta". Suomen valtamedia toimii viimemainitulla periaatteella !
t. haans.sea
Kansalainen, Muista: Kaikki suomen mediat on porrvarin hallussa ! Ja tiedottaminen on sen mukaista.
14
714
Vastaukset
- Anonyymi
Laman vaivaamassa suomessa saamme ylhäältä (niiltä ) kuulla:"maailman onnnelisin kansa". Laman edelleen syvetessä, niiltä tulee "tutkimuksia":
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17307311/eun-vihaaminen-pudonnut-suomessa-10-prosenttiin
Löydätkö sinä lisää niiden tarkoituksellisen harhauttavia "uutisia" ? - Anonyymi
Vappusatas-lupaus oli laillinen. Surkuhupaisaa, mutta se oli ainoita laillisia asioita joita Rinne on politiikassa tehnyt.
- Anonyymi
Kysymys kuuluukin, onko "vaalilupaus" huijjausta vai harhautusta. Sama se mutta se tosiaan on laillista. "Demari"-koira ei siis jäänyt nalkkiin tästä asiasta, vaikka kansalainen saattoi mennä vipuun ja äänestää "demaria" pelkästään tällä perusteella.
Opetus: Ne valehtelee AINA
Samaisen vaalien jälkeinen "demari"-hallinto suoritti juuri "työllisyystoimia": Se "lisäsi" työllisyyttä 5000 päällä samalla kun valtio säästi 110 miljoonaa euroa
Kysymykset kuuluu: saiko nuo 5000 päätä "töitä", jos niin keneltä, ja millä hinnalla ?
Vai onko vastaus, että oikeisto-hallitus kusettaa teitä nyt olantakaa termikikkailulla !!!!
- Anonyymi
Harhauttamalla ne ryöstivät jo Teidän RAHAT, jäi siis vain VELAT !!!
- Anonyymi
"työvoimapula"-kusetus ´+ "nollakorko"-jallitus = sopuli pelattu "ulos"
- Anonyymi
Siellä Venäjällä on varmasti kaikki paremmin!
- Anonyymi
Varastaminen ja valehteleminen on päättäjille täysin laillista, koska rosvot vallassa ovat laatineet lait ja tulkitsevat niitä omaksi parhaakseen.
- Anonyymi
Laitetaampa tänne tiedoksi: Suomi siirtyi oikeistolaiseen SOTASENSUURIIN 1.3.2022 mennessä, aika täydellisesti.
Olkaa varuillanne, kyseessä on näet KAUPPASOTA ja sinun rahat, jotka nyt palavat ! - Anonyymi
Tilaa Tiedonantaja-lehti - se on varmuudella pesunkestävien kommunistien hallussa.
- Anonyymi
tämä on kuulemma nykyään kapitalistimaissa sitä "lehdistön vapautta".
Olkaa passskakousut varuillanne, niillä ei ole muuta mielessään kuin rahanne ! - Anonyymi
Ukrainan kriisissä ei ole epäillystäkään siitä, että suomen media on antautunut täydellisesti Länsi eli Impperialistin sotapropagandan vietäväksi.
Ette siis saa todellista tietoa tapahtumista.
Sanan mukaisesti, natsi-meininkiä jälleen. - Anonyymi
Voi hyvänen aika tätä vapautta, naapurimaassa noistakin kommenteista jo istuttaisiin 15 vuotta sibiriassa.
- Anonyymi
Hah haa... tuohon heittoon en tietenkään usko mutta tähän on pakko uskoa.
pippelin pyörityksestä jenkkilässä ropsataa 30 vuotta kakkua
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ab12fafe-4c2c-4002-9f58-27aa7fb2c174
eikö kukaan sattumalta ehtinyt huomata, vähän aiemmin tapahtumia...
2Laulaja R. Kelly on tuomittu 30 vuodeksi vankeuteen systemaattisesti jatkuneesta seksuaalisesta hyväksikäytöstä, kertoo uutistoimisto AP. Uutistoimiston mukaan Kelly käytti 25 vuoden ajan asemaansa hyväkseen houkutellessaan naisia ja alaikäisiä tyttöjä uhreikseen.2
- Anonyymi
Kangassalo ja Mäntyharju viittilöimään tämä kuuroillekin?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 631691
Aion ottaa yhteyttä sinuun
ens tai seuraavalla viikolla. Tähän vaan tiedoksi että osaat varautua rakas :)1061373Martina, Jasser ja kaik neljä tytärtä Järvisydämessä
Sinne se Jasseri kiitää pitkin baanaa. Esko oli niin kiva, että antoi autonsa hälle. Noin toimii fiksu, avarakatseinen ex.1711356Jos laittaisin viestin
Laittaisn: vaan: Moi, mitäs kuuluu 😊 Se riittäisi kertomaan tarpeeksi kaiken jälkeen. Mitä itse laittaisit?781233Miten musta tuntuu
että sä teet niitä mulle :) Olen katsonut rivien välistä ja ymmärrän ehkä mitä tarkoitat. Olemme samalla viivalla ja täysiä idiootteja jos me ei yhdis40796Valtamedia VALEHTELI Oodin tapahtumista, paikalla ollut pastori kertoo totuuden
Eli ainoa joka häiriköi oli naiseksi pukeutunut mies(sairasta), joka töni ja jopa löi pastoria ja haastoi kaksintaisteluun. Youtubelta löytyy video j235732Helteet paljastaa.
Sumin naiset on kyllä aika läskejä, osa ihan yököttää ku vähissä vaatteissa kauppaa lyllertävät, läskit tursuu ja sit koittavat viel pitää tiukkoja va49722Jos en olisi rakastunut sinuun
voisin sentään tapailla muita. Rakastumalla sinuun tuomitsin itseni yksinäisyyteen.57708- 47694
- 128683