Luodaan uusi Haavisto ilmiö
Pekka Haavisto presidentiksi 2024!
Pekka Haavisto presidentiksi 2024!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 43 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 327
Vanhimmat
Media yritti jo kahdessa edellisessä pressan vaalissa luoda Haavisto ilmiötä.
Ei onnistu tälläkään kertaa.
Totta
Imelä hymy, ja rattipoikkis, ei jatkoon..
Nyt jos koskaan voisi olla Haaviston aika. Yhdelläkään muulla ei ole lähimainkaan samaa ulkopoliittista kokemusta ja osaamista.
En silti ole vielä lainkaan varma, että äänestän häntä ekalla kierroksella vaikka viimeksi äänestinkin. Riippuu muista ehdokkaista ja pelitilanteesta vaalien alla.
Itse äänestän haavistoa ihan vaan näiden persujen kiusaksi.
Se on yhtä hyvä syy kuin mikä tahansa muukin. 😏
Ja ihan ajattelit että antamasi ääni jotenkin "kiusaa" persuja😂 kullä punikki vaan on niin punikki, on se 🤣
Kokemus ei ole tuonut osaamista, valitettavasti, tälle Caruna- kauppiaalle.
Mistä päättelet moista ja kukahan olisi osaavampi, millä perusteella?
Ylioppilas Haavisto on turvallisuusriski Suomelle. Myy valtion omaisuuden pois ja tuo mahdollisia terrorosteja sisään ja on erittäin altis nuorilla pojilla viritetylle ansalle.
Mitä valtion omaisuutta resitentti pystyy myymään?
Kyllä ylioppilas löytää keinot caruna-kokemuksella, miten voi myydä kaiken pois. Sen jälkeen alkaa varmaan etsimään keinoja yksityisomaisuuden siirtämiseksi valtiolle.
Saat mitä tilaat. Tai sitten et. Haavistosta kun ei tule seuraavaa presidentiä, mutta äänesi voit toki hänelle antaa.
Jos haavistosta tulee pressa, kunnioitamme päätöstä, mennään sakilla eduskunnan eteen(rappusille)ervehditään ja vedetään käteen, osa vois ottaa sit vaikka suihin t
Hukkaan menee äänesi!!!!
Siis vähintäänkin kyseenalaista "ulkopoliittista osaamista", joillekkin se on vain meriittiä mutta ei ehkä enemmistölle. Joo ei, ei me haluta magneettia kaikille mahollisille ongelmille. Siis ääni jollekkin muulle kuin haavistolle.
Ja samalla kiristät vasemmiston narua Suomineidon kaulassa ja vain persujen kiusaksi.
Missä näkyy Haaviston ulkopoliittinen kokemus ja osaaminen? Siitä ei ole mitään näyttöä. Ei se, että on politiikassa mukana sivustaseuraajana ja pelkkänä puhujana haastatteluissa kerro mistään osaamisesta. Haavisto on mielellään kaikessa antanut muiden hoitaa haastavat tehtävät, neuvottelut ja sysännyt vastuun muille.
Osoittaa vain yksinkertaisuutesi ja naiivisuutesi. Uhoat kuin uhmaikäinen pikkulapsi.
Se tiedetään jo muutenkin mistä viherpunavassu "pissaa" . Kusee vaikka omille nilkoilleen ihan siitä syystä vain, että se näyttää hauskalta.
Sokkona et näe mitään, näkemistä ei voi valitettavasti toiselle antaa.
Kaikenlaiseen turhaan Haavisto on Suomen valtion rahoja hukuttanut, kuinkahan paljon maksoi lunnaista Suomen valtion rahoilla, jotta sai kurdit luovuttamaan terroristiäidit kuskattavaksi valtion varoin Suomeen?Haavisto hukutti runsaasti rahaa Afganistanin sivistämiseen, mutta nekin Suomen valtion rahat menivät hukkaan Talebanien valtaanpääsyn jälkeen Afganistanissa. Jne.
Pitkä poliittinen kokemus on Haavistolle näyttänyt kuinka voi kieroilla ja pelata politiikassa ja saada aikaan kaikkea Suomelle vahingollista joutumatta siitä kiinni. Voi vedota ymmärtämättömyyteen ja huonoon muistiin tai vaikka mihin. Haavisto on todennut, että mistään ei jää kiinni eikä tarvitse edes anteeksi pyytää, kun naiivit ja yksinkertaiset hänen kannattajansa eivät mitään näe eivätkä mitään huomaa.
Ulkoministeri on pressan jälkeen käytännön ulkopolitiikan kakkonen. Sivustaseuraajia olemme sinä ja minä, mutta ulkoministeri on kaikkein vähiten.
Olet kyllä ahkera saarnatessasi Homo-Pekan kaikinpuolista kelvottomuutta, mutta veikkaan että uurastuksesi on jokseenkin turhaa.
Ihan mielenkiinnosta, ketä aiot äänestää?
Sinun äänesi ei merkitse yhtään mitään!
Mahtavaa!
oot homo
Ja vaimo riensi pekkaa onnittelemaan. Miks ei ollut kuvaa kielisuudelmasta. Ällöä tosi ällöä. Mitähän ovat puuhanneet vaaliillan jälkeen pystyykö vaimo enää kävelemään yäk yäk.
Pekan äiti on viisas kun sanoi ei pekka pääse pressaksi kun on homo. Ja se on tosi
Punikkia vithuttaa kuin pientä oravaa. Punikkien äänet yhteen laskien 8%. Hahahahaaaa.
Sähän valehtelet kuin yksi Ilkka Väyrysestä.
Haaviston ulkopoliittista kokemusta kuvaa Darfur, jossa hänellä mopo keuli ja Haavisto vaihdettiin tanskalaiseen ammattidiplomaattiin.
Homofobiset äänestää Stuppia.
Nyt eikä koskaan tehdä Suomesta homolandiaa!
Stupido on homojen suhteen yhtä liberaali kuin Homo-Pekkakin. Ero on sitten siinä että hän ei satu olemaan itse homo.
Hyvä pointti sekin. Toivottavasti valitaan. Tulee nimittäin pressan vuosittaisiin matkakuluihin säästöä? Noin 70 maata pitää ns sateenkaari ihmiset ei tervetulleita. Suurin osa arabimaista
Tiettävästi Pekalla ei ollut ulkoministeriaikanaan mitään ongelmia matkustaa mihinkään. Um matkustelee enemmän kuin pressa, joten hyvältä siis näyttää.
ELÄKÖÖN JÄLLEEN KOKOOMUS! PUNIKIT KYYKKYYN.
Kyllä se Suomen maine on muutenkin💩saati sitte se jos Sateenkaari vassari vielä valitaan tän hölmölän Pressaksi,,sitten ei jää muuta ihmettelemistä kuin se kun peräkylän sutturat miettii millainen iltapuku Antoniolla on ensi vuoden linnanjuhlissa..
Röpö-äijä taas sotki keskustelun-
mutta nythän on niin että Pekka HAAVISTO VOITTAA-
koska myös Stubb on homo- eli bi-sukupuolinen = kaksi-sukupuolinen, ja ties mitä muuta...
https://fi.wikipedia.org/w/index.php?title=Alexander_Stubb&oldid=10339790#Yksityisel
Molemmat homoutta- joten nyt ratkaisee politiikka-
ja Haavisto on ammattipoliitikko pätevä-
Homo-Stubb on ammattivalehtelija-..
totta-
HAAVISTO on nyt varma Suomen presidentti 2024
RKP-pakkoruotsi-EU-liittovaltio homo-Stubbia ei kukaan halua pressaksi !
Äänestän Stubbia en kenenkään kiusaksi vaan kansakunnan parhaaksi.
Joo, on kiva olla homofiili, pedofiili, nekrofiili, islamofiili jne. fobinen, siis ääni Stubbille.
Siispä ääni Stubbille.
Ei ikinä !
Ei muuten luoda.
Jos tulee pressa,niin löytyykö Suomesta riittävästi homoja eri virkoihin? Osa on alkanut jo teeskennellä. Suldaan "hyvin myötämielinen ". sateenkaariin nähden ja sai heti uuden tittelin. Estäkää tämä epätasa-arvo,joka voi.
Haaviston uusi avustaja Jere 23v oli selkeästi alaikäinen, Kun hän ja pekka tapasivat ensimmäisen kerran. Jos pekka olis hetero tai toisesta puolueesta,. Hänet olisi jo erotettu, ehkä linnassa.
Taisi olla tämä froleskn kun Pekka oli Interrail matkalla länsimaisten varttuneiden homojen suosimassa Gay paratiisissa Bogotassa.
Vaikka ei sinne edes junaa mene, mutta kyllä homot saa junan pystyyn helposti.
Puuha-Pekka taisi jo sitä ennen matkustella Venäjällä nuoria ja kenties alaikäisiä poikia metsästäen. Että sellainen presidenttiehdokas.
Olisin kannattanut Haavistoa, jos tuo ei olisi haalinut isis muijia Suomeen.
Ai sekö se oli...
Kaikki ei vieläkään tajua, että niitä lapsia ei voinut tuoda ilman äitejään.🥱
Tarviko vielä muiden maiden terroristeja Suomeen kuskata?
Jaa niinku mitä?
homo-Stubb sopi 2015 että Suomeen tuotiin 51000 ulkomaalaista...
Haavisto voittaa-
Stubb hävisi homopedofiili-merkkinsä takia...
Hyvät vitsit on aina hyväksi, mutta pidetään kuitenkin joku raja. Tuleva presidentti voi ainoastaan olla kuin Kekkonen, joka tajuaa Suomen geopoliittisen aseman ja voi nostaa Suomen kokoomustuhkasta uuteen kukoistukseen.
Sinulla on selvästi joku mielessä. Olisivatko hänen nimikirjaimensa P ja V?
pekalla on nyt hyvä pöhinä päällä ja tämä tiernapoika osaa jo baarikaapille tulla ostamaa first card kortilla
siel katsovat sormien läpi väärinkäytöksiä ketkä tarkistaa
antonia jo liian vanha pegallle?
Töpeksinyt jo liikaa. Aika alkaa olla jo ohi.
Mieluummin joku normaali ja tunnollinen ihminen. Miksi presidentiksi ja hallitukseenkin pitää välttämättä saada näitä takinkääntäjiä ja globalisteja?
Pohjois-Korea on persujen ihailema täysin eristäytynyt anti-globalistinen valtio. Hyvin menee, heh heh mikset muuta sinne ja hae kansalaisuutta?
Sinunkin ehdokkaasi nimikirjaimet ovat selvästi P ja V! 👍
Ainakin tässä ketjussa PV vaikuttaisi olevan ykkösehdokas, joten eiköhän äänestetä porukalla idänsuhteet kuntoon ja hylätä lännen satanismi!
Harmi että vanhempasi eivät muuttaneet aikanaan demarien unelmamaahan, Neuvostoliittoon.
Sinä selvästikin kärsit Suomessa.
Ei tarvitse mennä,Suomi on jo Pohjois-Korea.
Heh,heh vaan Homppeli.
Haavisto on varteenotettava presidenttiehdokas. Äänestin häntä tosin aiemminkin. Nyt on vaan parantanut asemiaan ulkoministerinä ja Suomen puolustajana
Haaviston kannatus nousisi varmaan vielä lisää, jos rinnalla löytyisi vaikka joku nuorukainen Etelä-Ameriikasta. Mikäs se mukavampaa, kuin se että vanhemman valtiomiehen rinnalla olisi reipas viriili ulkomaalainen tosi nuori mies. Kyllä tuo varmistaisi Haaviston valinnan uudeksi presidentiksi.
Myös Al-Holin leiriltä " kotiutettujen" nuorukaisten joukosta voisi löytyä nappisilmäinen kaveri maan äidiksi. Kohtahan he ovat 18v. Näissä asioissa pitää olla tarkka jos on tarkka syntymäaika tiedossa
En äänestäis ikinä homoa.
Ei ole eduski maalle, ei edusta kansaamme.
Et sinä ole mikään kansa.
Olisit edes hiljaa, ettei tyhmyytesi näkyisi.
Sanoo homo. Varteen ei kukaan muu Haavistoa ota.
Mikä ihmeen Suomen puolustaja? Siis oikeesti kalliiksi on tullut veronmaksajille Haaviston ammattitaidottomat puuhastelut. Caruna, Al-Holi jne.
Voisihan tuo Pekka ottaa jonkun nimellisen vaimon lesbojen piiristä. Edustaa voisivat yhdessä ja elää sitten noissa lesbojen ja homojen tyylipajoissa. Vitsi, vitsi!!!
En kuitenkaan kannata presidentin vakanssia häpäisemään tuollaista porukkaa.
Me olemme kaikki Suomen kansaa ja toivomme saavamme yhtä hyvän ja edustavan presidenttiparin Suomeen kuin entinenkin on- Siis normaalin avioparin presidentinlinnaan.
Mitä pressaainesta Haavistossa olisi, pääsi vihreiden nojalla sossuhallitukseen ja vasemmisto naisten ja kaikkien kummajaisten äänillä yritetään nostaa esille,mutta minusta ei ole esiintymisessä mitenkään varma sama mairea hymy aina onko kumppani opettanut.
Presidentin pitää olla laaja-alainen tietämys ja samalla fiksu ja minun mielestäni "yhden vaimon mies".
Viherpunavassari äänestäisivät mielellään vaikka ns. suomalaisen terroristin Suomen presidentiksi, niin pähkäkahjoja ovat, millään ei ole mitään väliä.
Jostain syystä en luota häneen.
🤣🤣🤣
"Haavisto on varteenotettava presidenttiehdokas. Äänestin häntä tosin aiemminkin. Nyt on vaan parantanut asemiaan ulkoministerinä ja Suomen puolustajana"
SDP on jo katunut sitä että Haavistosta teki ulkoministerin ja outoa on väittää sitä Suomen puolustajaksi joka ajaa Puolustusvoimia alas.
Pekka näki unta: hän piti vaali puhetta, lupaan peräänantamattomasti toimia suomen etujen mukaan..
hirvittävä nauru remakka kuului ja alkoi kananmunien ja mätien tomaattien sade päälleen..
huh, sitten pekak heräsi: en yritä enää
"Anonyymi
2022-07-09 21:36:07
Pekka näki unta: hän piti vaali puhetta, lupaan peräänantamattomasti toimia suomen etujen mukaan"
Hyvä huomio. Haavistoko muka olisi perääantamaton???
Kyllä se perää antaa ja välillä suutakin.
Piotr Lehtonen, Oikeustulkki
Ylioppilas ja Maisteri
Suomen Presidentiksi 2024
Ehdottomasti
Google löysi hänestä tämän ketjun. Näyttää siltä, että tässä on meillä nouseva tähti, joka sopisi hyvin PV:n varapresidentiksi:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17498202/piotr-lehtonen-oikeustulkki-presidentiksi-2024
suomen olisi jo aika saada homo pressa,nyt kaikki suomalaiset äänestämään häntä,
Kaikki äänestäkää innolla Homo Pekka SETAN presidentin vaaleissa.
Newer.... Tois tänne lisää uhkaa ja vaaraa ulkomailta!
Suhmuroinnit jo nähty, ei unohdettu.
Ja AL Holilta lisää pelastuksia (poliisi tutkinta. Kanslia päälikön erottaminen.(Poliisi tutkinta 2020 Helmikuu. EI JATKOON;)
Ja AL Holilta lisää pelastuksia (poliisi tutkinta. Kanslia päälikön erottaminen.(Poliisi tutkinta 2020 Helmikuu. EI JATKOON;)
YEESS, SETAlle presidentiksi.
Eikö täältä suomesta löydy muita kuin rötöksistä tuomittuja ehdokkaita? Miten olis jos kokeillaan jotain ulkomaan apua, sellaisesta massta jonka talous on kunnossa? Esim. Monacon Valtteri Bottas, sillä on pinkkakin jo kunnossa, tietää miten rahaa tehdään enempi kuin ehditään kuluttaa.
Mikä hirveä into on jollakin tuoda itsensä esille tällaisessa presidenttikilvassa, kun tietää varmasti joutuvansa silmätikuksi taipumustensa vuoksi.
Hirveä kunnianhimo täytyy olla ihmisellä, kun asettaa itsensä nokitettavaksi monena vuonna.
Luulisi hänen jo oppineen, että Suomi ei halua homopresidenttiä. Onko hän niin itserakas tyyppi, että uskoo vain omaan "viehättävyyteensä" ja toistamiseen asettaa itsensä alttiiksi tällaisille kirjoituksille! Täytyy olla ihmisellä, hirmu hinku presidentin paikalle.
Olisin kunnioittanut tuota henkilöä, jos olisi kohteliaasti kieltäytynyt kunniasta asettua ehdolle.
Kaksi yritystä luulisi riittävän.
Onnea voiton kunniaksi Vihreille ja PEKALLE !
Kell onni on, se onnen kätkeköön, onneksi sitä ei homopekalla ole mitä kätkeä. Siispä ääni Stubbille.
Never!
Kyllä teillä on nyt väärä käsitys.
Ei presisenttiä valita sen perusteella millainen seksielämä hänellä on. Ne asiat ovat yksityisasioita ja työasiat ovat työasioita.
Pekka Haavisto on fiksu ja asiallinen kaveri ja ulkoministerinäkin saanut paljon kokemusta.
Miksi hän on sitten julkihomo. Sinä oot paskan puhuja, etkä edes tajua sitä.
Presidentillä pitää olla puoliso, joka edustaa hänen rinnallaan esim. ulkomaan matkoilla ja muutenkin. Onhan se päivän selvää, että tuollainen ei sovi Suomen tärkeimpään edustusvirkaan.
Miespuoliso on kauhistus!!!
Mutta kun se tulee kaikessa esille ulkomaanvierailuissa ja edustustehtävissä hävettävä
Haavisto ei sovi Suomen presidentiksi. Hänellä on ollut aikaa antaa näyttönsä pitkän poliittisen uransa aikana, Haavisto on antanut vain heikkoja näyttöjä Suomen kannalta ja hyvin on tullut selväksi, että hän ei ole sopiva presidentin tehtävää hoitamaan.
Kertoo jo Herra Haaviston moraalittomuudesta joka ajaa Puolustusvoimia alas ja se sitten vielä Ylipäälliköksi siihen. Ääni Stubbille.
Tottakai. T. Anu Saukko(vihr.)
Vähemmistön edustaja ei aja enemmistön asiaa.
Oikein👍
Kaikki mahdolliset ehdokkaat edustavat vähemmistöä.
Tajuatkona edes mitä on kuvotus ja kansan häpäisy!!!
Aaltola sopii koko kansan presidentiksi. ei edusta mitään pientä vähemmistöä vaan koko kansaa. On akateemisesti koulutettu, on vahvaa asiantuntemusta kansainvälisestä politiikasta. Aktiivisuutensa on jo näyttänyt mm. Nato-liittymiseen liittyvissä neuvotteluissa, on työskennellyt USA:ssa, siis on vahvaa kokemusta kansainvälisestä työstä. kielitaitokin hyvä. On omalla tekemisellään ansioitunut, ei ole politiikkaa käyttänyt hyväkseen eikä siinä tahriintunut.
On fiksu ja edustava.
Ulkopolitiikan tutkija ja käytännön politiikan untuvikko voisi onnistua pressana tai sitten ei. Tämähän nähdään, jos Aaltola yllättäen valitaan. Hänen täytyisi kyllä olla mykistävän hyvä vaalitenteissä siinä tapauksessa. Eihän se mahdotonta ole.
Kyllä minulle Aaltolakin käy, jos kansa hänet haluaa.
Ei ikinä. Isis porukan roudaajasta ei pressaa. Fotumin verkkojen myynti oli tyhmää ja siihenkin hän osallistu. Mitkä ne hyvät ansiot on miksi hänestä pressa.
Pekka Haavisto on jo elämänsä parhaat päivät nähnyt ja toinen jalka haudassa.
Pysytäänpä nyt asiassa. EI TODELLAKAAN PRESSAKSI. silloin on sama vetää ranteet auki ja antaa sielu Kuuballe.
Suomi? Prseidentti? Tiadat olla vitsikkäällä päällä.
Ei, Apua😳😱
Miksi Pressaksi vähemmistön edustaja, kun Enemmistöstä löytynee parempia ehdokkaita. Lähikaupan kaupiaskin vaikuttas varteenotettavalle. Kiva perhekkin heillä😁
Suomi tarvitsee kansansa etuja ajattelevan, ja kansaansa edustavan Pressan.
Eli, jonkun muun☺
Onko Suomessa joku Vladimirin tutuista tulossa ehdolle?
Olis Suuri hyöty, tulis Rauha ja ymmärrys maiden välille. Loppuis sodanuhka.
Transuja Eunukkeja eduskunnan ja valtion virastoihin lisää.
Antonio virkaan.
Oksettaa jo kun näkee sen lutku suun...
Haavistolla on kaunis tumma vaimo, joka olisi upea edustamaan Suomea Pekan kanssa.
Voiko tuota vaimoksi sanoa!! ??????
Onko se toppi vai bottomi.
eikö tätä voi lopettaa että jotkut valitsee valmiiksi kaikki.
vaaleilla valitaan että muutkin saa sanoa sanottavansa.
Ei ikinä Vihreitä mihinkään merkittäviin virkoihin. Kaikki mihin Vihreät koskevat, muuttuu paskaksi.
Suomi on nykyvihreän mamuhallituksen toimien johdosta heikommalla tolalla kuin aikoihin, koska Vihreiden aatemaailmaan ei sovi oman maan ja kansan enemmistön hyväksi toimiminen. Vihreät haluavat aatteellaan tuhota oman kansan ja maan hyvän. Ja se näkyy kaikessa.
Vihreiden elävä esimerkki, kuinka huonosti käy, kun alkaa toimia Vihreiden arvojen mukaan aiemmin taitava ja lahjakas laulaja, aiemmin piilohomo, silloin voi hyvin. Sitten tuli ulos kaapista ja alkoi rietastella homojen tyyliin, käytti Vihreiden suosittelemia huumeita ja syyllistyi Vihreän suosittelemaa itsensä ilmaisua myös pedofiiliaa. Nyt ennen arvostettu laulaja on lihonut muodottomaksi, liikkumisen kanssa hänellä on vaikeuksia ja maine on mennyt. Vihreät esiintyvät muka luonnonsuojelijana, mutta eivät halua suojella ihmistä vaan haluavat pilata ihmisen kehon epäterveellisillä huumeilla ja muutenkin sairaalla elämäntyylillä. Jos halutaan suojella ihmistä, ohjata häntä hyvään elämään, annetaan esimerkiksi terveet elämäntavat, liikkuminen ja terve aktivointi, ei päihteitä ei mitään sairasta, vaan kaikkea hyvää, joka tekee elämästä hyvän ja elämisen arvoisen.
Haavisto ei edusta hyviä elämisen arvoja, niitä ei edusta kukaan Vihreä eikä Vihreä aate. Siksi ehdoton EI sille, että Haavistosta tulisi presidentti.
Oot täysin oikeassa!
Haavisto ei harrastakkaan vihreää väriä enää, hän on siirtynyt siniseen. Hän taitaakin edustaa Kokoomusta tuon värin takana.
Värilläkö hän yrittää huijata kansaa????
HAAVISTON PITÄÄ ITSE ILMOITTAA EN OLE EHDOKKAANA.
Mukava olisi nähdä Haavisto vastaanottamassa kättelystä yhdessä poikaystävien kera. Saattaisi varautuneemmat vieraat desinfioida kätensä ennen ja jälkeen kättelyn.
.. ja vielä rukkanen käjessä.
Taidan äänestää Haavistoa ihan piruuttani vain siksi että se näyttää käyvän persuihin näin kipeätä.
Minäkin äänestän piruuttani Pekkaa, nautin mitä alemmaksi tämä maa menee.
Nautit siis siitä, että maatamme edustaisi homo kumppaneineen. Olisitko oikeinvahingoniloinen.? Vihaatko Suomea niin paljon, että tuollaista toivot tapahtuvan?
Ikävää, jos olet katkera kotimaallesi tai eikö Suomi ole alkuperäinen kotimaasi?
Ei täällä persut kirjoittele nyt!! Kyllä täällä on suomalaisia kaikilta kulmilta ja kaikista puolueista.
Joukko vastalause presidenttikilpaan osallistuvasta.
Ei se persuihin kipeää ota vaan kansalle.
Itelleen sika kiusan tekee kun kuppinsa kaataa eikä se persuihin kipiää ota, ääni meneekin nyt sitten Stubbille kun Haaviston kannattajat vttuilee muille.
Onhan Pekka kuitenkin kompostilehden entinen päätoimittaja.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Paljastavat-paparazzikuvat-Ministeri-Pekka-Haavistolla-laheiset-valit-nuoreen
EI herra sähkönsiirtoa mihinkään.
Kumpa edes älyäisi hävetä ja tajuta.
Syytesuojan saanut rikollinen Suomen presidentiksi? Suomi ei pääse edes Natoon jos presidentiksi valittaisiin terroristien suojelija.
Haavistoa ei enää mihinkään.Tuleva lilliputtipuolueen ehdokas. Ei jatkoon.
Sanoutui irti puolueestaan,. Ilmeisesti katsoi paremmin pärjäävänsä luopiona kuin vihreänä.
Onko se toppi vai bottomi.
Ja parturi ministeriksi
Haluaako aloittaja harrastaa Jumalan vaiko Suomen kansan saamista kuvottavaan ja häpeälliseen mielentilaan tuolla rienaamisellaan.
Mieluummin Haavistolta näyttävä tekoäly-botti, joka puhuu järkeä.
No ei varmasti luoda, ÄärioikeistoVihreiden pörssirikollismafioille enää jatkoa, Äänestäminen On Jo Loppunut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17771499/sotarikosliittohanke-ei-ole-mikaan-kinttuquotpolkuquot-vaan-miljardien-varastamista-kansaltamme
VeroparatiisirouvaShell, pitää Suomen eläkeläisväestöä, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjina, köyhyyteen pahoinpitelemällä. Mihin jäivät ÄärioikeistoVihreiden vaalilupausten lunastamiset: "Sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään menneisyyteen"
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16919087/aarioikeisto-vihreiden--ohisalon-koyhyyselakelaisten-kylma-pahoinpitely-jatkuu#comment-118478683
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655173/ek-medialemmikki-aarioikeistovihreiden-korruptioohisalo-lakkautti-elakekoyhyystutkimuksen#comment-118463438
Niljakkaita ökyrikkaita perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisia ovat ÄärioikeistoVihreät, pahimmasta päästä PetosKokoomusta.
Ei tule ÄärioikeistoVihreiden KorruptioHaavistosta, ikinä presidenttiä ja hyvä niin.
https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio
Eläkeläisköyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpidellyissä, paljon myös seksuaalivähemmistöihin kuuluvia, jos saamelaisiakin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682520/metsienkayton-rajoituksien-todellinen-syy-sotarikosliitto#comment-118408973
Pörssirikollisten veroparatiisihävittäjä-sotarikosliitto-hankkeet, pohjoisen lentomatkailut ym varsinaisia "ilmastotekoja". Valehtelijoiden puolue joutaa lakkauttaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan
Vai vielä presidentiksi haluaa, siinäpähän haluaa, ei tule koskaan pääsemään siihen virkaan, nykyinenkin pörssirikollinen, olisi pitänyt siitä erottaa, jo aikoja sitten.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17703319/yksipuoluejarjestelman-korruptiopoliitikot-pelkaavat-aanestysprosentin-laskua
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17740148/suomea-ei-80-vuoteen-ole-uhannut-yhtaan-mikaan-
Ökyrikkaita joutavia perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisia, ÄärioikeistoVihreät ja vielä väkivaltaisia sellaisia, eläkeläisköyhien pahoinpitelijöitä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17742476/perintorikkaiden-ylikoulutettu-valtio-lisaa-eriarvoisuutta--koyhyysongelmaa
Ihanaa!! Luoma avasi sanaisen arkkunsa!!!!
Ei olisi mikään ihme vaikka suvakkimuijat enemmistöllään saisivatkin tuon homopressan Suomeen.Meillä täällä kotosuomessa kun kaikki vähemmistöporukat nostetaan kunniapaikalle ja ensimmäisenä maailmassa tehdään saatan....a lakeja..
Katsotaanpa, kuinka vihreät pitävät suuren juhlavan esityksen Haaviston mainostamiseksi.!!
Viime kerralla muutamat näyttelijät olivat aivan villinä mainostamassa tuollaisessa tilaisuudessa, Ällöttävää mainostamista ja kiljumista näyttelijöiltä. Enpä ole noita näyttelijöitä sen jälkeen arvostanut. Oli melko hirtehinen mainostapahtuma, Eipä tuo auttanut tuo kiljuminen, ei tullut presidenttiä eikä tule nytkään, vaikka kuinka erosi jopa vihreistä, jtka eniten ovat aina hilluneet Haaviston puolesta.
Sellaisen kiitoksen Haavisto tuosta mainostouhusta antoi, että erosi ilmeisesti puolueesta, katsoi pärjäävänsä ilman tuota porukkaa. Kyllähän he alkavat ruosta huolimatta kiljumaan taas, kun aika koittaa.
Se olikin surkuhupaisaa koko ilotulitus jossakin tapahtumassa,mjokapidettiin Haaviston mainostamiseksi isossa juhlasalissa jamsielläpä taisi ollakin kokomvihreä puolue huutamassa Haaviston puolesta.
Eipä auttanut mellastaminen tuossa juhlassa. Eikä auta nytkään. Kyllä Suomen kansa on sen verran viisasta, että alitsee arvovaltaisen presidentin Suomelle, kuten entinenkin presidenttimme on.
Never.
Peräreikätieteen itseoppinut professori, ja tämä on ollut joskus presidenttiehdokkaanakin,,, ei mene normaali-ihmisen tajuntaan.
paree muuttaa suomesta pois jos valitaan residentiksi.
Darfurissa Peräreikä-Pekka jätti pakolaisleiriläiset nälkäkuolemaan.
Antoin YK:n elintarvikeavun aseistetun rosvojoukon mustalle pörssille.
Ihan sama kuka en aio äänestää ollenkaan, siirryn siihen suurimpaan puolueeseen eli nukkuviin.
Älä siirry, silloinkin hyöty tulee Haavistolle. Aina on parasta mennä äänestämään vastaehdokasta, jos haluaa että Haavistosta ei rule pressaa maallemme. Menkää kaikki äänestämään vastaehdokasta, vaikka ei tuo miellyttäisikään. On joka tapauksessa Suomelle
edustavampi ja osaavampi presidentti.,
Höpö höpö , yksi turhake joka sopii pormestariksi stadiin .
Uskokaa jo viimeinkin! Pekka Haavisto ei voi ikinä olla Suomen presidentti!!
No mitennii?
Tuskin muistan kaikkia ansioitumisiaan:
- väärensi itsensä CV:ssään professoriksi
- potkut YK:lta
- Caruna-kaupat
- virkamieslain rikkominen
Virkamieslakirötöstelystä pelasti vihreä sisäministeri.
"Tuskin muistan kaikkia ansioitumisiaan:
- väärensi itsensä CV:ssään professoriksi
- potkut YK:lta
- Caruna-kaupat
- virkamieslain rikkominen"
jne.
Meriittiä näyttää Haavistolla olevan moralittomuuden sararalla.
Ei ehkä tule homppeli-pomppelista ruskean reiän ritarista presidenttiä.
mutta mikä huvittaakin vähän kun politiikka on peliä, niin leikistä suuttuvat jotkut väitellessään.
Pekka 2024
Älä unta näe!!! Suomen kansa ei varmaan äänestä miespariskuntaa presidentinlinnaan. Kylläpä Putin saisi suuren ilon ja pilkan aiheen Suomen presidentin virasta. Siellä kun ei homoja arvosteta.
Tuota niin Pekka eipä taida putini Afrikkaa tatvita.ja jos joku maa ajaa kansalaisiaan muualle niin kansainväliset sanktiot vie myös afrikan avut
Pekan kävelykkii on muuttunna niin Ankkamaeseks,oiskohan tuo suanunna meissellii takkoopäen.Voi mahoton sitä Pekkaa,mut hän taetooki olla homppel poeka.Voe tokkiisa tätä muaelmoo,häest viel resitentti.Ei voe ku nauroo,
mut vitsihä tuo varmaanni on.Ei voe koskoo homppel poekasesta,joka vuo hammuupi sukloo osastoo,tullo Resitenttii.Karruuna kaupattiin tuo homppel teki ja naija napsuttoo nuorrii homppel poekkii,takkoo päin.Tuollaset homppel poijast viel Resitentti,ei vua ikänä ja piste.Johan nuo immeiset muaelmalakkii naarois.
Aina kun Pekasta puhutaan täällä, niin tänne kerääntyy iso joukko pervoja unelmoimaan peräreijistä.
Minä silti haluaisin Pekan seuraavaksi presidentiksi. Huomasitte varmaan tänään, että hän tulee hyvin toimeen muiden maiden esim. ulkoministerien kanssa ja muidenkin.
Täällä Suomessa vaan on niin typerää ja lapsellista porukkaa, ettei osata arvostaa osaavaa ihmistä, vaan keskitytään epäoleellisuuksiin.
Latvian ulkoministerikin on homo. Pesti antaa hyvät mahdollisuudet tavata eri maissa veronmaksajien piikkiin. Täällä jotkut vanhat naiset suosivat Pekkaa. Ehkä ovat pettyneet miehiinsä ja uskovat mediakuvaan. Miten Pekan kävely sujuu?! Onko särkylääkkeiden voimalla,? Presidentin pitää olla terve. Onko hiv testin tulos julkinen? Eikö homokulttuureissa ole niin,että ylpeilevät kankealla kävelyllä,että ovat " haluttuja"?
Ei Pekkaa pressaksi, Caruna, Isis naiset ym. hämärät ylimielisen teot. Suomi tarvitsee Suomalaisia ajattelevan ja ei Vihreän presidentin. Outo maa jollei ketään muuta löydy tuohon virkaan kuin Haavisto.
Ei!!! Ei tuo hyvää mainosta Suomelle. Meille nauretaan takanapäin. Edessäpöin ivat pelkkää hymyä, mutta pilkkaa tulee takanapäin.
Miespiireissä naureskellaan meidän homoulkoministerille!!!
Mustien silmien lisäksi tyypiltä puttuu teräväi korvat.
persuissa on paljon homoja jotka äänestää haavistoa tynkkynenkin tykkää
Emme tule missään tapauksessa äänestämään epäluotettavaa, omin päin Suomelle haitallisia päätöksiä tekevää tyyppiä. Suurin osa suomalaisista haluaa muutenkin että Suomi on vakavasti otettava valtio muiden valtioiden rinnalla. Nylkyttävä ja päihteissä sekoileva pääministeri on jo rapauttanut Suomen mainetta tarpeeksi. (vaikka kommunistiset mediat muuta vaahtoavatkin) Presidentin vaalit eivät ole mikään euroviisut😁
Pekka rikkoi lakia al-holi- asiassa pakottaessaan avustajaansa toimimaan lain vastaisesti. Ministerinsuoja pelasti. Miksi ihmiset unohtavat tämän tapauksen? Lainrikkojasta ei voi mitenkään tulla presidenttiä.
https://www.suomenuutiset.fi/haavisto-ylen-a-studiossa-suomen-viranomaiset-olivat-turkin-rajalla-vastaanottamassa-isis-naisia-autettiin-myos-lentokentalle-matkalle-suomeen/
Veronmaksajien rahoilla tietenkin.
Toivottovasti tästä maasta löytyy nuorempi, hyvä ehdokas. Pressan hommassa pitäisi olla ikäraja, ettei valittaisi jo eläkeiän ohittanutta. Eikö se Pekkakin jo ole yli 70 kymppinen.
Pekka on alle seitsemänkymppinen.
Sauli on yli.
Kohta päästään eroon näistä, kun dementia iskee. Ei tarvita mitään muuta kuin luonnonvalinta ilman vaaleja, hahahaa.
Persuista joku on parempi pressa.
Pitäisi olla terävät korvat mustien silmien lisäksi.
Jätetään Suomesta vielä jotain jäljelle, tyhjänpäiväinen jenkkimarinoitu, ei hyvä.
Kyllähän Haavistolla on edellytykset Presidentin virkaan, ja Haavistoon voi luottaa, ei höpöttele asioita julkisuuteen niin kuin demarit.
Haavistoa ei voi kunnioittaa maan ISÄNÄ. Homo ei voi olla MAAN ISÄNÄ!! Maalla ei olisi silloin lainkaan MAAN ÄITIÄ.
Ettekö jo usko, että me emme halua homopresidenttiä. Eikö tuolle jo riitä keikailu ulkoministerinä.????
VTTU EI IKINÄ!!!
Pekka Haavisto persidentiksi 2024!
Ei todellakaan, ei IKINÄ!!! Häpeä olisi Suomelle, jos Suomella olisi homopresidentti. Olisi kyllä
kyseenalaista mainosta maallemme!!
Jos menisin minne tahansa ulkomaille, varmaan ensimmäiseksi sanottaisiin, että teillähän on homo presidenttinä. KAUHEAA!!!
Miksi, kun parempiakin on.
Ei luoda, enkä äänestä Haavistoa.
P Haavisto missikisoihin kanditaatiksi
EI IKINÄ HOMOA presidentiksi Suomeen, muuta jonnekin muualla ettei muiden tarvitse muuttaa. On suomalaiset kahjoja jos ruskean reiän ritarit haluavat itsenäisyyden menettämisenkin päivän kättelemään!
Muutapa vaikka vielä syrjäisempään peräkamariin ja pidä ovi tiukasti lukossa!
Ei haittaa ketään.
Äänestän Pekka Haavistoa 👍👍👍!
Paikka Haaveksi
Pekka Haavisto on Niinistöön verrattuna selkeäsanaisempi, diplomaattisempi, ulkopolitiikkaa laajemmin tunteva, kaikkia kansalaisiamne tasa-arvoisesti arvostava ja maailmalla tunnettu ja arvostettu poliitikko.
Minäkin äänestän Haavistoa!
Haavisto on löpöstelijä. Kyllä Niinistö onn saanut arvostusta presidenttiydestään. Hän on sentään oikea mies.
Voit valehdella itsellesi aivan vapaasti, minä en valehtele itselleni enkä muille ja siksi en äänestä Haavistoa.
👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻
Outoja väitteitä Haavistosta, ääni meni nyt Stubbille, rehellisyys maan perii.
Pekka Haavistosta koko kansan presidentti.
Ihmisoikeuksia polkevat ja ihmisiä eriarvoistavat saavat huutaa typerää huutamistaan.
Ei hänestä voi tulla koko KANSAN PRESIDENTTIÄ! Johan sen näkee näistä kirjoituksista,
Suurin osa kansasta vastustaa homopresidenttiä!!
Hänestä voisi tulla homojen ja vihreiden presidentti!!! Mutta kun ei tule. Noitten äänet ei vielä riitä nostamaanm Haavistoa presidentiksi.
Haavisto polkee kristittyjen ihmisoikeuksia Afrikassa ja arabimaissa, islamistien syvänystävä ja viijennen kolonnan nokkamies ja siinä sen ulkomaan politiikan osaaminen sitten olikin, "mies" vailla omaatuntoa ja moraalia, kaikkien ongelmien supermagneetti. Joo ei, ei me siihen aleta että äänestettäisiin lisää eriarvoistamista Suomeen eikä se Haavvisto ole varmasti koko kansan presidentti, ehkä SETAn seuraava presidentti sitten.
Pyynnöstäsi ääni Stubbille.
Haavisto ryhtyy siis jo kolmannen kerran pressaehdokkaaksi..
"On hulluutta tehdä samat asiat uudelleen ja uudelleen
ja odottaa eri tuloksia." - Albert Einstein -
Maailma muuttunut Einsteinin ajoista!
Pekka Haavistosta äänestetään seuraava Suomen presidentti, jolla jo laajat poliittiset ja diplomaattiset verkostot ja yhteydet ympäri maailman valmiina.
Haavistolla pitkä poliittinen ura ja ulkopolitiikka varmasti hallinnassa.
Haavistoa arvostetaan asiallisena asiantuntijana.
Ei arvosteta Suomenm kunniakkaimmalla paikalla!!! Ei ikinä!! Siinä kyllä koko Suomen maine pilaantuisi.
Onneksi on varaa valita parempikin, siis tiukka ei Haavistolle.
Ääni Stubbille ei eriarvoista ketään, ei voi olla niin että rikollisesta ja moraalittomasta Haavistosta tulisi presidentti Suomeen.
Suostuisiko se yksi missikandidaatti Pekan vaalipuolisoksi? Vaalipanda.
Haavistosta ei vaan ikinä tule presidenttiä. Ja sillä sipuli.
Eräs syy on taannoinen sähkönsiirron myynti Carunalle.
Ei tule mitään Haavisto ilmiötä. Höpöhöpö. Juna meni jo aikoja sitten.
Pekka on jo maanpetosmies. Carunaa ja matuja sekä pedarin elkeitä. Ei näitä lisää tarvita niinistön lisäksi.
https://www.flickr.com/photos/worldeconomicforum/52635025737/in/photostream/
Haavistossa on mielestäni kaikki väärin mikä ihmisessä vain voi olla. Ei jatkoon.
Bogotan baaripoika Antonio tekee presidentin linnasta Gay paratiisin, jos Haavisto valitaan.
Antonio stailaa Pekan aina edustuskuntoon. Kulmakarvoja myöden.
Toivottavasti ei pääse.
Pekka sopiikin hyvin AfroSuomalaisten presidentiksi.
Suurinosa kansalaisista ei halua maan Presidentiksi miestä, jonja seurana vaimona on mies.
Ulkomaan valtiovierailut esim. katolisiin- tai muslimi maihin olisivat katastrofia.
Kunnollisia neuvotteluja ei syntyisi.
Kyllä se sellainen ilmiö on että pois alta. Nimittäin tämä vihervassujen halukkuus rajattomalle maahanmuutolle ja jopa määrätyissä tapauksissa terroristien tuomisen muodossa. Eräskin roudasi isis-terroristeja maahan. Kukaan ei tiedä onko nämä henkilöt kotoutuneet ja luopuneet maailman vaan järjestön toiminnasta.
Korjaan. Siis vihervassujen halukkuus rajattomalle maahanmuutolle ja määrätyissä tapauksissa jopa terroristien tuomiselle maahan.
Hirmuinen vimma vihreilläkin on saada juuri tuon uskonnon terroristeja maahan. Kristityt eivät heitä kiinnosta vaikka ovat maailman vainotuin ryhmä. Heitä vainoaa ja tappaa juuri se porukka joita Pekka edesauttaa maahan.
Edesauttoi.
Niin, määkin oon hinttapuli ylioppilas ja tykkään pikkupojista, mutta itsenikaltaista kusipäätä en varmasti äänestäisi presidentiksi.
T: Realisti-Rauno, 49v Sokkajärvi
Menee kakkoseen
Että sellainen ukko joka aiheutti ehkä vaaraa kansallemme kun roudasi isis-terroristeja maahan? Aloittajako pystyy sanomaan että ovatko nämä naiset eheytyneet tuosta järjestöstä pois vai jatkavatko he täällä terroristista toimintaansa?
Terroristien suomeen tuoja, yritti laittaa vastuun konsulillejäi kiinni siitä ja sai eduskunnan epäluottamuksen mutta ei eronnut. Sai potkut Yk hommista kun ruokaapu meni terroristeille
Haavisto oli vastuuministeri ja möi suomen sähköverkon ulkomaille ja kansa maksaa kalliit sähkönsiirrot, jokainen joka maksaa kallista sähönsiitoa saa kiittää öky haavistoa.
Koskaanei ole suomen asialla vaan päinvastoin, vaati laittomia siirtolaisia suomeen kiertoteitä sanoi että pitää luoda laillisia reittejä kaikille tulijoille.
Ikinä ei haavistoa presidentiksi.
Ne jotka harrastaa anaaliseksiä voivat äänestää Pekkaa!
Ne jotka eivät harrasta - heille on muita ehdokkaita!
Minkä ikäisiä lapset haavistolla on
Jos Haavisto pressaks haluaa niin eikö sen voi lahjoittaa Venäjälle? Siellä on kohta pressan palli vapaana.
Isis-terroristeja hyysäävä viherhomo presidentiksi? Törkeä loukkaus työtä tekeviä ja kaikki verot maksavia rehellisiä kunnon suomalaisia ihmisiä kohtaan.
Todella huono koulutus on Haavistolla! Vain Ylioppilas!
Menneet ovat menneitä ja sillä ei tulevaisuutta rakenneta!
Joka valtiossa vaihtuu asioiden hoitajat! Uusiin tulee aina tutustua
Suomi ei ole HOMO valtio - homoja on Suomessa muutama prosentti!
Olisi todella rumaa nähdä Haavito & Antonio Flovers / tai joku muu kumppani kättelemässä Suomen Itsenäisyyspäivän Juhlassa
Sori, en huomannu että tämä on homosivu mutta jatkakaa vaan...
Kommentoi todellinen homppeli,kun ei kestänyt totuuksia homppelista.Ei ikinä Puppelipojasta pressaa,muistetaan Caruna kaupoista ja terroristien haalaamisesta Suomeen,myös omien valtuuksiensa ylittämisestä.Homous on todella sairasta puuhastelua.
Jos nyt ei kuitenkaan. Pekka on nyt nähty, ja ei kaikilta osin niin myönteisessäkään valossa.
Kiista venäläisten viisumeista ei ”kilkattanut kelloja” Pekka Haavistolle – näin puheet muuttuivat viikossa https://www.is.fi/politiikka/art-2000009899779.html
Haaviston ehdokkuus jää nytkin minimiin. Turhaa tuo ukko enää yrittää, Tuntuu muistikin heittävän pahemman kerran.
Haavistoa en tule äänestämään, en ole äänestänyt koskaan.
Haavisto ei täytä kriteereitä, olla presidentti, yhtä naurettavaa, kun kuulee uuno turhapuro presidentiksi. Haavisto on huonoin vaihtoehto,
Haaviston oppi määrä ei piisaa noihin hommiin
Haavisto on oppipoika muihin ehdokkaisiin nähden.
Jos olisi fiksu, älyäisi jo väistyä.
Ei todellakaan pääse haaviston morsian maan äidiksi,
haaviston morsian ei vaikuta millään muotoa kovinkaan fiksulta.
Miten Haavisto edustaisi Suomea puolisonsa kanssa.? Vast'ikään on ilmestynyt presidentti Niinistön puolison tohtori Jenni Haukion kirja "Sinun tähtesi täällä". (12 vuoden ajalta).
Pekka Haavisto todellakin on röyhkeyden huippu.
Vähän ennen vuoden 2012 presidentin vaaleja syntyi kohu, kun Suomen Kuvalehti (suomenkuvalehti.fi) julkaisi 8.12.2011 arvostetun suomalaisen poliittisen toimittajan Pekka Ervastin kolumni "Professori Haavisto oletan" ("Professori Haavisto Oletan"). Tässä satiirisessa blogissa paljastui, että Haavistoa ei Bristolin yliopiston kirjaamon virkailijan Matthew Morrisonin mukaan ole nimitetty vierailevaksi professoriksi Bristolin yliopistoon, vaikka Haaviston virallinen Consilium EUSR - Sudan CV niin väitti.
Kansallinen kivääriyhdistys NRA teki tutkintapyynnön valtakunnansyyttäjälle vihreiden presidenttiehdokkaasta Pekka Haavistosta tammikuussa 2012.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000002516866.html
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/martin/93832-professori-pekka-haavistosta-tutkintapyynto/
Presidentinvaalit-2012 ja kohu tuli ja meni. Mutta sitten kesällä Haavisto teki hakemuksen YK:n tehtäviin Eritrean ihmisoikeustilanteen erityisraportoijana. Hakemuksen määräaika: 15. elokuuta 2012 (keskiyö, GMT). Hakemuksessa (sivu 8) hän mainitsee akateemisena meriittinä vieraileva professuuri Bristolin Yliopistossa - "Benjamin Meaker Visiting Professorship at the University of Bristol 2002 UK"
https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https://www.ohchr.org/sites/default/files/Documents/HRBodies/SP/Nominations/Eritrea/Haavisto.doc&wdOrigin=BROWSELINK
EU:n virkamiehiin palvelussuhteen ehtojen 5 artiklan mukaan hallintovirkamiehellä on oltava korkeakoulututkinto. Siksi Haavisto laittoi hakemukseensa meriitiksi professuurin Bristolin yliopistossa.
YK:n Eritrean erityisraportoijaksi valittiin Sheila B. Keetharuth, joka on valmistunut Buckinghamin yliopistosta Isosta-Britanniasta oikeustieteen tutkinnolla ja maisterin tutkinnolla kansainvälisestä ihmisoikeusoikeudesta ja kansalaisvapauksista Leicesterin yliopistosta.
https://www.ohchr.org/en/special-procedures/sr-eritrea/sheila-b-keetharuth-former-special-rapporteur
Bristol Benjamin Meaker Distinguished Visiting Professorship -järjestelmä perustettiin vuonna 1976 liikemies Benjamin Meakerin kuolinpesän testamenttilahjoituksesta. Tähän mennessä se on tuonut Bristolin yliopistoon (UoB) yli 450 arvostettua vierailevaa professoria, jotka edustavat laajaa valikoimaa tieteentieteellisiä, teoreettisia ja metodologisia lähestymistapoja. Järjestelmä on avoin hakemuksille mistä tahansa yliopiston koulusta tai tiedekunnasta; Näiden palkintojen tarkoituksena on tuoda arvostettuja tutkijoita ulkomailta Bristoliin yliopiston tutkimustoiminnan tehostamiseksi millä tahansa alalla.
https://www.bristol.ac.uk/international-research-development/bristol-research-development-opportunities/benjamin-meaker/
Bristolin yliopisto myöntää ansioituneiden tutkijoiden vierailuja Bristolin yliopistoon yhdestä kolmeen kuukauteen. Hakijoiden tulee huomata, että kaikki hakulomakkeet edellyttävät koulun johtajan allekirjoitusta ennen hakemuksen jättämistä (osa D: Koulun ilmoitus ja hyväksyntä) ja että yliopiston on myös annettava hyväksyntä Worktribessä.
Pekka Haavistolla on Helsingin yliopiston opintoja vain n. 20 opintoviikkoa 160:stä. Hän ei ole voinut käyttää virallisesti itsestään edes titteliä ”tutkija”, ei ainakaan alan akateemiseen ammattilaiseen viittaavana, korkeintaan ”tutkiva journalisti” tms.
Haavisto ei ole voinut koskaan olla vieraileva professori Bristolissa eikä hänellä ole ollut oikeutta esitellä itseään YK:n hakemuksessa Benjamin Meaker Visiting Professorship at the University of Bristol 2002 UK"
Jeee, "professorismies" Haavisto Suomen Tasavallan presidentiksi sekä vielä Puolustusvoimain ylipäälliköksi. Muutamia viisauksia: valheella on lyhyemmät jäljet kuin uskoitkaan, joka kuuseen kurkottaa se kataja puskaan rysähtää, ei petoksilla nälkäsen mahaa täytetä eikä palopuheet talven viimassa ja pakkasilla lämmitä, et ole niin charmikas kuin luulit. Joooo ei, ei me Haavistoa äänestetä kun kerta nyt parempiakin on tarjolla. Kyllä suomalaisilla on nyt sen verran itsesuojeluvaistoa että joku muu kuin "tohtori" eli puoskari Haavisto presidentiksi.
Kammottava ja epäinhimillinen visio seuraavasta vuodesta Haavisto presidenttinä ja siten Puolustusvoimain ylipäällikkönä. Vasemmistolla on omat intressinssä miehittää omilla miehillään kaikki avain asemat yhteiskunnassamme eikä ne intressit lupaa hyvää kansalle.
Näinhän siellä Bildenbergissä sovittiin.
Esimerkki Haaviston työmoraalista:
Painosti:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006331298.html
Rikkoi lakia:
https://www.suomenuutiset.fi/al-hol-sotkussa-ryvettyneelle-pekka-haavistolle-ei-esiteta-syytetta-perustuslakivaliokunta-antoi-moitteet/
Haavisto ja hänen puolisonsa....saadaan pahan hävetä silmät päästä.
Joo, tehdään juna Helsingistä Jämsän Himos-hotelliin.
Tuoko terroristien ja Venäjän mielistelijä, ei ikinä Suomen presidentiksi.
Pekka Haavisto presidentiksi, Pekka Haavisto presidentiksi, Pekka Haavisto presidentiksi
Koulutus on yksi juttu. Sitä arvostetaan. Työ Suomen puolesta valtakunnan johtotehtävissä ja kansainvälisillä areenoilla tuo kokemusta, jota ei missään opeteta.
Marin oli hallintotieteiden maisteri. Oikein sopiva koulutus virkaansa. Mutta siitähän ei ollut kysymys. Marinin poliittinen pitkä ura omien arvojensa puolustamisessa toi sen suuren kannatuksen.
Suomi muuttui ilkeäksi, ahtaaksi ja tympeäksi ja on hienoa, että Marinin tapaiset suurnaiset karistavat tämän Putinin mieleisen kaunan ja katkeruuden taakseen.
Me saatiin, mitä ansaittiin: Purra, mesimäyrä ei piittaa paskaakaan!
Me suomalaiset, häviävä, katkera, kateellinen kansa....
Ei tule Haavistosta presidenttiä ei vaikka kuinka taiteilijat ovatkin tukijoukoissa. Tolkun ihmiset eivät häntä äänestä.
Haaviston poikkeavuus olisi mahtava ase Venäjän propagandisteille. Koko Suomen kansa leimattaisiin samaan sarjaan. Eikä muslimitkaan voisi ymmärtää, että on valittu sellainen presidentti. Ei ole sopiva siihen virkaan, koska maailma ei ole niin suvaitsevainen.
On päivänselvää, että tuo anonyymi 19:54:16
on vain itse niin suvaitsematon - ei Suomi eikä maailma.
Taiteilijat hädissään,ettei tule osia. jos ei kumarra ylioppilasta. Ryhdistäytykää näyttelijät!
Presidenttinä pekka saisi päljän pahaa aikaan. Korona ja isis yhä mielessä.
Vihreän puolueen henkilöstä ei missään tapauksessa pidä tehdä presidenttiä riippumatta millainen henkilö on. Valinta aiheuttaisi sen, että maahanmuutto räjähtäisi käsiin, rajat aukenisi joka suuntaan, ulkomaille työnnettäisiin rahaa kahmalokaupalla, lähetystöjä perustettaisiin joka kylään. Näin Haavisto toimi ulkoministerinä. Samoilla arvoilla hän toimisi presidenttinä. Suojellaan Suomea - ei Haavistosta presidenttiä!
Ei tässä kaikki. Naisen arvo alenisi huomattavasti mm. sijaissynnyttäjiksi. Osa tyttösikiöistä abortoitaisiin. Estäkää tämän nousu presidentiksi,joka voi. Ilmeisesti hänellä on ottopoikia mm. Jami Haavisto,joka noudattaa sokeasti Haaviston oppeja.
Riittääko protestiäänet, kuka se sdpn ehdokas olikaan?The Jutta, siinäpä oiva ehdokas lienee naisen vetovuoro
Olen kaksissa vaaleissa äänestäyt Haavistoa, kolmaskerta toden sanoo. Vihreitä en ole koskaan äänestänyt, kun puolue jota kannata on toinen. Minusta presidentillä ja puolueella ei ole mitään yhteistä.
Pekka Haaviston konkreettinen meriittilista. Tämä on vain totta eikä muuksi muutu. Ja kyllä näillä meriiteillä Suomi laivaa johdetaan tulevaisuudessa:
- Akateemisen tasapainoisen kodin kasvatti
- Yleissivistynyt ylioppilas
- henkinen tasapaino
- nuhteeton ja korrekti elämäntapa
- ansioitunut toiminta kansainvälisissä tehtävissä
- Suomen ulkoministeri 2019-2023
- Kehitys ja omistajaohjausministeri 2013-2014
- Kansainvälinen ETMU tunnustuspalkinto 2015
- Suomen leijona suurristi 2022 kunniamerkki
- Sotilasansiomitali 2008
- Kunnialegioonan ritarimerkki (Ranska) 2019
Käytännön karkeistettuna. Pekka Haavisto on järkevin valinta Suomen presidentiksi 2024.
Pekka alkaa olla jo vanha ei muista aina, mitä on pari viikkoa sitten sanonut.
Stubb yrittää rikkaiden rahalla päästä läpi.
Rehn on vauraiden ihmisten ehdokas.
Nyt olisi Mika Aaltolan vuoro äänestän.
Muistan miten Halosta morkattiin tätä valittaessa. Halonen voittikin sitten ja murskavoitolla.
Halosen ilkeys salattiin silloin täysin. Nykyäänhän se jo tiedetään. Pekan ilkeä luonne on pikkuhiljaa selvinnyt muille, onneksi. Kuvottaa myös ajatuskin tuon miesparin homostelusta
mahdollisessa virka-asunnossa. Maan äitinä olisi sitten homo kampaaja jostain Equadorista.
Kuulostaakin huonolta mauttomalta vitsiltä.
PH viimeinen vaihtoehto.
Vastaäänestyksellä, jos tilanne vaatii, perimmäiseen ruskeaan reikään. Pois.
Kokonaan pois.
Pekka Haavisto on pelkkä ilkeä homo ylioppilas.
Voi kun ei olisi vaitiolovelvollisuutta niin kertoisin lisää.
Onneksi suuri yleisö on saanut jo murusen verran tietoa
muutoinkin, mikä pas*iainen tuo mies on luonteeltaan.
Pekka jatkamaan jo 90-luvulla aloittamaansa aloitesarjaa maanpuolustuksen alasajamiseksi !
Caruna-Pekka on ainoa, jonka perustuslakivaliokunta totesi rikkoneen virkamieslakia
Aloittaja on kovasti Suomen vaaleihin vaikuttamiseen pyrkivä
säälittävä
VENÄJÄN TROLLI.
Luodaanko samalla uusi Suomen lippu? Vaihtaisitko sinisen ja valkoisen ruskeaan ja loput kirjavaan valtio lipussa. Vai kuinka olit ajatellut? Entäpä heteroiden asema? Giljotiini jemmassa?
Maailman tilanne ei ole vielä kertonut, tarvitaanko nyt rauhan vain sodan miestä, että odotellaan nyt ensin sinettiä, ja valitaan vasta sitten pressa. Ukrainassakaan ei vielä valita uutta, kun ollaan sodan keskellä, tai Zelenskyi vaimoineen ei halua rintamalle.
Haluatko lisää syitä, että Suomeen hyökätään?
Oletko valmis myymään suomen omien asioiden tähden... Jos halutaan jatkossa pärjätä maailmalla, niin valtion päähenkilön oltava esimerkillinen, rehellinen ja yksilö ketä voisi kunnioittaa. Palataanpa asiaan nyt on hieman päästeltävä surukaasuja ilmakehään.
Pekka Haavisto oli vastuuministeinä junailussa, jossa Fortuminen sähköverkkoliiketoiminta myytiin Putinin Venäjälle tehtäviä investointeja varten kansainvälisille sijoittamille. Suomalaiset maksavat tätä tempausta sähkölaskuissaan sukupolvesta toiseen ja Fortum onnistui tekemään miljarditappiot.
UM:n korkean virkamiehen jahdissa Haavisto syyllistyi menettelyyn, jonka rikosoikeudenkäynnin eduskunta suomalaisen käytännön mukaisesti esti. Näyttö osaamisesta kai tämäkin.
Presidentti johtaa ulkopolitiikkaa ja on Suomen puolustusvoimien ylipäällikkö. Haavisto on sivari ja ylioppilaskirjoituksiin opiskelu loppui. Näyttö tämäkin.
Suomi tarvitsee presidentin, johon voi luottaa. Pekka Haavistoon ei voi. Entä miten Antonio- aviopuoliso hoitaisi presidenttihallintoon liittyvät edustustehtävät? Onko meikkaaja-kampaajan koulutus riittävä valtiollisiin tehtäviin?
Kyllä! Viime pressanvaalien Haavisto-ilmiö oli just hyvä: hän oli vähiten koskaan ikinä Suomen pressanvaalien toisella kierroksella ääniä saanut ehdokas. Fakta, ei mielipide.
Luo ihan keskenäs vaan.
Nyt jo naapuriseuran Mauri Saarikin kampanjoi Haaviston laskuun.Taitaa olla takinkäännön suomenennätys.
Mikä ilmiö?
Haavisto tulee voittamaan. Kaikki merkit on nyt niin.
Höpö höpö - merkkien sijaan äänet ratkaisevat ja niitä Haavisto saa vähemmän kuin Stubb.
Niin saa
https://www.talouselama.fi/uutiset/tasta-puhuu-alexander-stubbkin-vallankumous-40/0c94d0ea-2ce8-3638-8495-bc7e755aa900
Tästä puhuu Alexander Stubbkin: Vallankumous 4.0
Schwabilla on kyky saada lukijansa ja kuulijansa ajattelemaan mahdottomia. Ei ihme, että muun muassa Suomen valtiovarainministeri Alexander Stubb puhuu nyt herkeämättä neljännestä teollisesta vallankumouksesta.
WEF:n Alexander Stubb – Globalistieliitin ’nuori globaali johtaja’ vuosiluokalta 2009
WEF-pääministeri Sanna Marin poistui takavasemmalle suoritettuaan Suomen perustuslaillisuuden lakkautuksen ja kansallisen taloustappamisen. Seuraavaksi presidentiksi ajetaan toista Maailman talousfoorumin (WEF) ’nuoret globaalit johtajat’ -ohjelman kasvattia, Alexander Stubbia.
WEF agenda:
Pakkopiikitykset mielenhallinta ja väestönkontrolli geenimanipulaatiopiikeillä.
Totaalinen väestön kontrolli.
Digiraha ja kaikki ihmisen tiedot koronapassiin.
Matkustusrajoitukset ja karanteenileirit.
Demokratian, perustuslain ja äänestysoikeuden poistaminen.
NWO/JWO/WHO/WEF/UN/NATO totaalinen kontrolli, Dystopia.
Ydinaseet Suomeen = Suomesta ensi-iskun kohde ja vaarallinen sillanpääasema, josta taistellaan.
Rikkaan kodin kasvatti Pekka Haavisto on vain ylioppilas. Selityksissä joudutaan ilkeämmälle puolelle. Ei ole riittänyt lahjoja, ei ole ollut tarmoa opiskelujen valmiiksi saattamiseen. Tai selityksenä voi olla raadollisesti asenne. Pekka Haavisto on katsonut itsensä sellaiseksi ”yläluokan” edustajaksi, että hänen ei tarvitse puurtaa rahvaan tavalla. Koulutuskysymys heittää syvän epäilyksen Pekka Haaviston ylle.
YK:n tehtäviin
liittyen hän piti 2002 muutaman tunnin luentoja ympäristöpolitiikasta Bristolin yliopistossa. Tuon vierailun perusteella hän alkoi CV:ssään kutsua itseään professoriksi. Kun Suomen kuvalehden toimittaja kysyi asiaa yliopistosta, oli vastaus:
”Herra Haavisto on pitänyt meille luentosarjan globaalista ympäristöpolitiikasta 2002. Häntä ei ollut nimitetty vierailevaksi professoriksi, vaikka hänen cv:nsä niin väittää”
Haaviston kannattajat ovat saivarrelleet siitä, onko Haavisto ollut muutaman tunnin vierailevana professorina vai ei. On saivarreltu siitä, millaisissa asioissa Euroopassa käytetään professorin titteliä. Olennaista on, että tällaisella perusteella Haavisto on esiintynyt professorina häivyttäen tiedon puuttuvasta koulutuspohjastaan. Haavisto on antanut asioista harhaanjohtavan kuvan, joku voisi katsoa hänen suorastaan valehdelleen.
Pyllyssä kihelmöi..meneekö napa- vai perskymppiin!
Pekka Haavisto oli junailemassa Fortumin sähköverkot ulkomaisille keinottelijoille. Laskua suomalaiset maksavat loppuikänsä. Piti sijoittaa rahat Venäjälle ja se seikkailu maksoi miljardeja.
Toinen esimerkki on UM:n viranhaltijan jahti, minkä rikosoikeudellinen käsittely suomalaiseen tapaan estettiin eduskunnassa.
Pekka Haavistolla ei ole minkäänlaista tutkintoa. Puolustusvoimien ylipäällikön tehtävään siviilipalvelus ei taida parhaalla tavalla pätevöittää. Aiemmin Haavisto oli ajamassa armeijaa alas.
Me tarvitsemme presidentin, johon voi luottaa, Pekka Haavisto ei ole sellainen.
No jospa nyt ei tälläkään kertaa. Elämän realiteetit on syytä muistaa. Kahdesta huonosta vaihtoehdosta Stubb on vähemmän huono, joten uskotaan nyt vain, että hän on oikea vaihtoehto.
Ei onnistu,kokkarit muuttaa vaalitulosta avaamalla äänikuoret ennen aikojaan ja vaihtavat niihin stupidon numeron,näinhän tehtiin eduskunta vaaleissakin että saatiin kokkareille riittävä määrä ääniä ja kyrpäpetteri pääministeriksi,sitten otetaan hyvävelijärjestelmä käyttöön ja valitaan tuomari joka kertoo että avattujen äänestyskuorien ääniä ei tarvitse hylätä,näin toimii suomalainen "OIKEUSVALTIO" joka on aina puuttumassa muiden valtioiden epäkohtiin omiaan huomaamatta tai peittelemällä omia tekojaan,mielestäni nyt olisi aika periä yrityksiltä takaisin korona aikana maksetut turhat miljardien koronatuet joka valuivat suoraan omistajiensa pankkitileille verottomana eikä maksattaa näitä köyhimmällä kansan osalla kuten paskavaltio suomessa tapana on,myös orpon pojat saisivat maksaa osansa niistä,kun itse neitipetteri niitä oppositiosta niin kovaäänisesti vaatimassa oli mutta ei,tarkoitus on mitä ilmeisimmin alkaa tappamaan suomalaisia nälkään,onhan se sitten kuitenkin riittävä syy hakea turvapaikkaa muista pohjoismaista vainotuksi tulleena.
Siispä jyrkkä ei kyrpänaama pekalle vaan Suomen asioita maailmalla ajavalle Alexander Stubbille.
Ei koskaan minun äänelläni. Hesalaiset ovat muutenkin vähän erikoisia, että kannattavat kaikkea outoa. Eniten ihmetyttää lappilaiset vai sellaistako siellä puuhataan kaamoksen aikaan?
Haavisto myi suomen sähköverkot!
Alottaja on kansaa pilkkaava kuvotuksen ripulipieru.
Vai Koijärven koijarista vielä presidentti? Kyllä on arvot kakkosessa Suomessa, jos noin kävisi. Tuon ylioppilashomosivarin uraa ja edesottamuksia seuranneena ei voi muuta kuin ihmetellä sitä jengiä, joka jaksaa tuota nostaa kokoajan jatkuvista takinkäännöksistään huolimatta!
Armeijan ylipäälliköksi sivari, joka vielä 2010 vuoden jälkeen halusi Suomen armeijan alasajoa!
Ei ikinä Haavistoa pressaksi!
Työnnähän se ilmiö prseseen.
Pekka "me ollaan tuhlattu kaikki rahat "Haavisto?
Haavisto olisi johdossa, jollei olisi kussut potentiaalisten äänestäjiensä päälle.
Minulle se on vieras ajatus, koska en ole yhtään punainen.
Oikeesti. Mitä homo Natomaan pressana tekisi? Ei osaa komentaa , valtava joukko tulkkeja, ym puutteita. Siis ei mitään. Tai no osaa kiukutella
Purra entisenä vihreänä näyttää olevan Stubbia vastaan.
Viimeksi vastassa oli Niinistö jota ei ois kukaan muukaan ehdokas voittanut mitenkään. Pekka on voiton ansainnut. En halua että aina on kokoomus kärkipaikalla, välillä muutakin. Pekka on Suomalainen. Siksi minä äänestän häntä.
Minä äänestän Stubbia koska hän on suomalainen ja ajaa Suomen etuja maailmalla, Haavisto ajaa islamistien ja Putinin etuja, siksi en sitä äänestä.
Stubb on hemmetin rikas ruotsinsuomalainen. Rahaa on tv mainoksiin ym äänten osteluun. Köyhät kyykkyyn. Mutta ois hieno juttu kun ei rahalla voittaiskaan.
MITÄS SPEDE PASASIA TÄÄLLÄ KIRJOITTELEE.. IHMINENHÄN SE PEKKA HAAVISTOKIN ON..... EI SIITÄ SILTI PRESIDENTTIÄ TULE...
Ei homokulttuuria tarvitse luoda uudestaan , se on ikivanha vitsaus joka on ihmiskunnan rappiorendi ja johtaa tuhoon . Näkemiin .
Ei ole, eikä tule mitään ilmiöitä. On vain äänestäjät jotka ajattelevat omilla aivoillaan.
ÄärioikeistoVihreät käyttäytykää kerrankin hillitysti, sen mukaisesti, että Haaviston lupaukset köyhyysongelman korjaamisesta, alkaen 2000€/kk minimieläkkeistä, toteutetaan ja kansa saa vastinetta äänilleen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18251221/haavisto-estaa-aarifasistibrittien-sodanlietsojat-ydinaseineen
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18247506/korjaako-haavisto-koyhyysongelman-kuten-vaali-iltana-heti-lupasi
Se on iso vastuu, joka presidentin virassa, pitää pystyä hoitamaan. Köyhyyteen pakottaminen repii Suomen kansaa, aiheuttaa paljon liitännäisongelmia ja pahoinvointia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989
On aloitettava asenneuudistus poliitikkojen keskuudessa, viha kouluttamattomaksi ja osattomiksi pahoinpideltyjä, yksinasuvia eläkeläisköyhyyteen pakotettuja kohtaan, on se mittari, jolla äänten ansaitseminen mitataan.
Miksi ihmeessä kun meillä on jo Stubb ilmiö.
Haaviston valinta jakaisi Suomen samoin kuin Trumpin valinta jakoi jenkit.
Tänään Hesarissa naiskirjoittaja syytti suomalaisia rasisteiksi, jos Haavistoa ei valita.
Oikeastaan on mukava olla rasisti ja siksi äänestän Stubbia.
Oli hyvä juttu ilta Sanomissa molempien ehdokkaiden pohjoisen kampanja reissusta. Jutussa nostettiin hyvin esiin tympäännys homokeskusteluun. Se kun ei mitenkään pressan työtä haittaa, varsinkaan ulkomailla jossa se ei niin ihmeellistä ole. Itsenäisyyspäivän kättelynkin Pekka voi tehdä yksinkin, sekin on varmaan järjestelykysymys. Minä äänestän ainakin pätevintä työhön ja se on Pekka Haavisto. Pekan rauhan neuvottelu taitoja tullaan tarvitsemaan vielä Venäjänkin kanssa tulevaisuudessa.
Pekalla on ulkomailla arvostusta enempi kuin moni ymmärtääkään. Ulkopoliittiset taidot peittoaa kirkkaasti Stubbin. Ja se on Suomen presidentin tärkein asia osata. Haluan että Suomessa säilyy rauha, haluan että lapseni ei joudu sotaan. Siksi Pekka Haavisto. Hän pitää Suomessa rauhan ja vakauden.
BUAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHHAAAHAHAAAAAA !!!!!
"Pekalla on ulkomailla arvostusta enempi kuin moni ymmärtääkään." "
Pekka sai potkut Darfurin rauhanvälitystyöstään ammattitaidottomuuden vuoksi ja hänen tilalle tuli tanskalainen ammattidiplomaatti, joka hoiti homman kun Pekka ei pystynyt.
"Ulkopoliittiset taidot peittoaa kirkkaasti Stubbin."
Pekka sai ulkoministeriön täysin sekaisin ammattitaidottomuutensa vuoksi. Lisäksi palkkasi nuoren rakastajansa virkamieheksi 5000 euron kuukausipalkalla.
Al Hol kertoo, millainen törppö Pekka on.
Paskareijän höylääjät . Eu jatkoon .
Näin me tehdään yhdessä
Olen jokasissa pressan vaaleissa äänestäny pekkaa vastaan, niin teen jatkossakin😂
Ei tullut Al,holistista persitenttiä taksavaltaan...kyllä nyt viher/vassarit pieree verta.