Myös pääministerin oikeus. Ei se ole mitään mokaillut. Viinaa juomalla ihmiset suomessa on sosiaalisia ja tutustuvat toisiinsa. Kumppani löydetään viinaa juomalla baareissa tai bileistä. Nämä pääministerin uutiset on mennyt nyt ihan liiallisuuksiin. Se on tehnyt sitä samaa mitä suomalaiset tavikset muutenkin eli juhlinut baareissa kuten muut. Julkinen ammatti, ihan sama. Pääministerillä on oikeus juhlia. Olettekin ottaneet kuvia bileissa ja muuten, tuskin ne kuvat kestää päivänvaloa.
T: viinamies
Viinan juonti on kaikkien oikeus
23
67
Vastaukset
- Anonyymi
Toistat aina vaan samaa vitsiä.
- Anonyymi
Ei se ole vitsi. Viinaa kaikki juo kuten pääministeri on näyttänyt.
- Anonyymi
Paitsiettä pm ei juo väkeviä, eli viinaa.
- Anonyymi
Ei ole kaikkien oikeus. On ikärajat olemassa.
- Anonyymi
Jos ei juo niin ei elämä ole minkään arvoista.
- Anonyymi
Viinan varaan jos lasket, niin se pettää.
- Anonyymi
Viina on nykyään väärennettyä kun ei nouse enään päähän. Mitä lie tuoteväärennöstä sekin lienee.
- Anonyymi
Viinaa pitäisi alkaa laimentamaan huolella.
- Anonyymi
Juo kraanavettä.
- Anonyymi
Viinan juonti kannattaa koska silloin tutustuu naisiin baareissa.
- Anonyymi
Kakarakakara.
- Anonyymi
Jos ei juo viinaa niin luopuu oikeudesta löytää kumppanin.
T: viinamies- Anonyymi
Minä kyllä tiedän viinan ja vtun eron.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä kyllä tiedän viinan ja vtun eron.
Toista juodaan ja toista nuollaan?
- Anonyymi
Juodaan viinaa, tullaan viisaammiksi näin...
Ikävä tosiseikka, mutta niin ei käy ikinä.- Anonyymi
Ensin on hienoa, sitten himmenee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensin on hienoa, sitten himmenee.
Jo vain, ja koht sillään kuiskitaan kielellä pitkin kauloja. Fiksua kerrassaan.
- Anonyymi
Tanssi ja lauloi yksityisasunnossa vapaa-ajallaan!
- Anonyymi
Eikun koko hallitus vaan päiväkännit täysistunnoissa,voimme telkkarista sitten tyytyväisenä katsella tätä Suomalais ilmiötä. Marin mokasi ja pahasti, luotettavuus ,arvostus nollassa pyörien. Ei mitään hauskaa tuossa ole,hävytöntä hinkkaamista toiseen naiseen, Kesärannan aivan törkeät )turvallisuusriski bileet ym.
- Anonyymi
Höpö höpö. Marin Suomen paras ja suosituin pääministeri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö. Marin Suomen paras ja suosituin pääministeri.
Ja ainoa 😂
Ottaako vai eikö ota, siinäpä alkoholiongelma.
- Anonyymi
No pääministeri näytti ettei kannata nysväillä kotona vaan juhlia ja ryypätä. Mitä te mammanpojat touhuutte kotona viikonloppuisin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 831236
Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121699- 25645
Eikös se mene niin että Jumala loi maailman ihmisille eikä päinvastoin
joten saatana yrittää vääristää ja jota nyt vouhotetaan??? https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/bovaer-tutkimuksissa-88454- 3341
Puuilo pittäis tulla Haapaveelle
Kaikki perskatti menee ylivieskaan ja ei Haapaveelle! Miksi ? Ylivieskaan on tullu monet liikkeet ja lissää tullee. Mitä38326Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090