On se kumma että pareri liittolaiset kitisee joka asiasta,niiden palkalla olisin itse ihan hiljaa.
Jos ne menee lakkoon,niin mä joudun pakkolomille,sylettää se vaan kun omat tulotkin laskee ja en oo varmisti ainoo kenen pussiin se vaikuttaa.
pareriliiton lakko
5
209
Vastaukset
Oletko koskaan kuullut sellaisista asioista kuin ammattiliitto ja solidaarisuus??
vom- jerrijaa
olen kuullu,mut vituttaa jos tommosta pareripäiden takia oma tilipussi pienenee.
kannatas niidenkin miettiä vähän asiaa pidemmälle - , valitettavasti
Olen kanssa kuullut. Ammattiliitot ajaa vain omaa etuaan välittämättä muista. Itselle vaan lisää vaikka tehtaat kaatuisi. Onko nähty esim paperimiehiä antamassa omista ylisuurista eduistaan vaikka terveysväelle? Miten kävikään merimiehille? Ulosmitattiin kaikki mahdollinen kiristämällä varustamoja ja nyt ei ole laivoja suomalaisilla.
- Iiris
Milloinkahan paperilaiset on olleet solidaarisia?
- siistijä
On tuolla tehtaalla tosiaankin muitakin duunissa kuin pelkkiä paprumiehiä. On siistijöitä,inssejä,
rakennusmiehiä ym.... ja palkoista ei tässä kiistassa nyt ole kyse.lukekaa ja kuunnelkaa ja alkakaa vasta sitten hyppiä aina niin vihattujen paprumiesten silmille jos on enää tarvis. Ei kukaan mene mielellään lakkoon.ja on se kumma kun jos muut alat menevät lakkoon niin ei se mitään. Onhan rajavartiostossakin palkat paperimiehiä paremmat. olisiko 1,5kertaiset? Lopettakaa naurettavat mollaamiset!!!!!!ARGH!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1365121Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733772Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463198Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a233182Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut421816Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401289Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381185Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3071108Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei301081- 831056