On yritetty luottaa ja uskoa, vielä senkin jälkeen, kun on kaikki selitykset kuultu, mutta lopputulos on jo hengenvaarallinen, kun eläkeläisväestöä pidetään eläinten asemaa huonommin, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjuutta suorittamassa, nälissään, peloissaan, oikeusturvattomin, ilman aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, äärimmäisessä köyhyydessä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
Kun 1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ mennään jo, elinkustannuksillaan edullisimmissa Ruotsissa, Saksassa, Islannissa, Norjassa, Tanskassa ym, eivätkä Suomen eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopuolueet, saa aikaiseksi edes, vanhentuneen köyhyysrajan 1 250€/kk vähimmäiseläke-lupauksiaan, on aika tehdä loppu patologisille valehtelemiselle, haavoittuvimpien törkeälle hyväksikäytölle, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamiseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17537766/metsateollisuus-rahoittamaan-1-500ekk-minimielakkeet
ÄärioikeistoKeskustan venäläisoligarkkien yksityiskoneilla lentelyihin, olisi puututtava supon ja poliisin toimin, jos tekisivät töitään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17613036/patologiset-valehtelijat-eduskunnan-yksipuoluejarjestelmassa
Härskeintä on kun ek-medioissa, puolustelivat mm. ÄärioikeistoSdpn KorruptioLipposen, Nord Stream-pörssirikoksia sillä, että KorruptioLipponen "vastusti AutokratiaUsan Sotarikosliittoa", siis se kelpaa pörssirikosten selittelyyn, alibiksi, että aiemmin vastusti autorkatiausan sotarikosliittoa. Voiko tekopyhempää ja kaksinaamaisempaa korruptio-yksipuoluejärjestelmää enää olla, ei voi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla
Äänestämisen lopettaminen on Uusi Äänioikeus Suomessa
38
805
Vastaukset
- Anonyymi
Senkus lopetat äänestämisen. Ei se ketään kiinnosta.
- Anonyymi
Juuri näin. Äänestämättä jättäminen on samaa kuin äänestäusi kokoomusta ja RKP:tä, joiden ääniosuus nousee lähes jokaisen nukkujan myötä. Wahlroos nauraa matkalla pankkiin jokaista saamatonta nahjusta joka ei saanut raahauduttua äänestämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin. Äänestämättä jättäminen on samaa kuin äänestäusi kokoomusta ja RKP:tä, joiden ääniosuus nousee lähes jokaisen nukkujan myötä. Wahlroos nauraa matkalla pankkiin jokaista saamatonta nahjusta joka ei saanut raahauduttua äänestämään.
Oletteko varmoja, että Suomessa äänestystä oikeasti enää suoritetaan ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644817/onko-suomen-emaanestys-aitoaem-vai-onko-lopputulos
- Anonyymi
Kyllä sillä on suuri vaikutus, ainakin nykyisen hallituksen puolueisiin, kun petetty, äärimmäiseen köyhyyteen, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan orjuutta, nälissään suorittamaan pahoinpidelty eläkeläisväestö, lopettaa hengenvaaralliseksi käyneen äänestämisen korruptiovaaleissa.
https://www.npr.org/2019/09/19/761918152/exiled-nsa-contractor-edward-snowden-i-haven-t-and-i-won-t-cooperate-with-russia - Anonyymi
Taas tuo typerys pelaa Kokoomuksen pussiin ?
Vain äänestämällä voi voittaa ! - Anonyymi
Pörssirikolliset voittavat, kun yksinkertaiset vedätetään, äänestämällä luovuttamaan oikeutensa korruptiopoliitikko-pörssirikollisille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453980/porvarihallituksen-jaatavaa-kyytia
https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000004879316.html
Näköjään jo veikkauksen mainokset, kelpaavat veroparatiisi-pörssirikollisille korruptiovaalimainoksiksi. Aktiivileikkurit surisevat jo äärioikeistoekstremisti-opposition ahneissa mielissä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16674573/aktiivileikkuri-giljotiinia-pukataan-jo-populistiporvareiden-leirista-ym-heikennyksia - Anonyymi
Viime eduskuntavaaleissa meille luvattiin, ettei Suomea olla viemässä, AutokratiaUsan SotaRikosliittoon. Kyseinen Suomen historian pahin virhe - hanke, on täysin laiton, se on epädemokraattinen, oikeusvaltio-periaatteen vastainen, Suomen perustuslain, sopimusten ja kansalaisoikeuksien vastainen.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suora-lahetys-kello-14-10-haavisto-ja-kaikkonen-kertovat-suomen-nato-prosessin-etenemisesta/8562506#gs.hmps0x
Vahvat tahot viekää kyseinen virhehanke, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen. Säästätte ihmishenkiä, estämällä tuon demokratian ja oikeusvaltion vastaisen, pörssirikollisten sotabisneshankkeen. - Anonyymi
Hallituksen jokaisen puolueen, lupaamat 1 250€/kk entisen köyhyysrajan vähimmäiseläkkeet, tulevat olemaan äänestämisen vähimmäisvaatimus. Alle tuon ei eläkeläisväestön, pidä alentaa itseään enempää, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan orjiksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla
Ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelijoille, leveiden luksuselämien ylläpitoon ja pörssikeinotteluun, on nykyiseltäkin hallitukselta, riittänyt miljardeja, muttei kansan ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksiin, eli 1 500€/kk MINIMIELÄKE-oikeusturvaan, edes niihin luvattuihin 1 250€/kk entisen köyhyysrajan vähimmäiseläkkeisiin, joten äänestäminen menee takuuvarmasti jäihin, eli loppuu, ilman lupauksien todentumista, tilisiirtoina jokaiselle köyhyyseläkeläisistä.
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000009171296.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605207/emme-aanestaneet-vappusatas-pilkka-almusta-1-250ekk-luvattiin
Teekutsuliike / äärioikeisto haluaa erotella köyhyyseläkeläisetkin keskenään, lisääntymättömien kustannuksella, eli jatkaa siskojenhakkaamisen, ilmastyön teettämisen, ihmiskauppa-orjuuttamisen osaa haavoittuvimmille ikäihmisille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon
Ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-kulttuuri"eliitin", pörssikeinotteluun ja etuoikeutettuun elämään, ei köyhyyteen pakotettujen pidä alistua, osattomuudellaan eli jo hengillään maksajiksi, "vasemmistolaisuuden" valhe on jo nähty, sitä ei eduskunnassa enää ole, on YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, erittäin syvässä korruptiossa. - Anonyymi
Alle miljoonan vuosituloilla, ei tavallisella kansalla, ole varaa lähteä, poliittisen korruptio-yksipuoluejärjestelmän peliin. Äänestäminen jäihin, niin johan alkaa kansalaisten tilanteet kiinnostamaan.
Täälläkin palstalla ammattimaisia, äärioikeistotrolleja veroparatiisibisneksiään kauppaamassa. Osaavat kyllä lipevästi mielistellä ja kieroilla teitä puolelleen, mutta todellisuudessa ajavat vain omia etujaan, vastikkeettomia yritys-maatalous-kulttuuri-ym tukia, ym elämäntapojensa kustannuttamista, köyhyyteen pakottamalla, tavallista kansaa. - Anonyymi
Suomen rakentajat vanhukset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, joutuvat kaivelemaan roskiksia, hengissä pysyäkseen, kun kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, ovat jo veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN torjumisen takia,
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia - Anonyymi
Totaalinen uutispimento ja sananvapauksien estämiset, pitävät köyhyyteen tapettavien tuskanhuudot poissa kuuluvista ja näkyvistä, aivan kuin diktaattori-Pinochetin Chilessä, missä sotilaat soittivat Mozartia kovaäänisistä kaduille, etteivät kidutettavien ja murhattavien tuskanhuudot, näkyisi kuuluisi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644356/onko-kansanmurha-elakelaiskoyhilla-tosiasia-jo-suomessa- - Anonyymi
Vaadimme KorruptioMarinHilloahon EROTTAMISTA. Eläkeläisköyhien tappamista köyhyyteen, emme enää hyväksy.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17613047/aanestamisen-lopettaminen-on-uusi-aanioikeus-suomessa - Anonyymi
Saksan eläkeläisköyhät saivat 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, kun lopettivat äänestämisen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon - Anonyymi
Niin no, kansahan sen päättää, kuka meitä edustaa....
- Anonyymi
Riittävä määrä kansalaisia, kun lopettaa äänestämisen, loppuu korruptiopoliitikko-pörssirikollisten "päätöksiltä" laillisuus, eli legimiteetti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti
Kehtaa vielä esittää marttyyria ja lätistä "talouspoliittisesti" mitään, kun muut Pohjoismaat ja EU-demokratiat, ovat jo aikoja sitten laskeneet, että 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, tulevat edullisemmiksi valtion talouden kannalta, kuin eläkeläisväestön veroparatiisi-sote-orjuuttaminen eli IHMISKAUPPA. - Anonyymi
Vain idiootti äänestäisi julkkiksia, näyttelijöitä, jääkiekkoilijoita, tai yhtäkään nykyisen eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, korruptiopoliitikko-pörssirikollisista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio - Anonyymi
Alkaa näyttämään siltä, että uusfasistinen,äärioikeistoekstremistinen pörssirikollisten hirmuhallinto YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄÄN, diktatuuri ja tyrannia, onkin Suomen eduskunnassa, enemmän kuin Unkarissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17650524/loytyyko-hallitukselta-selkarankaa-1-250ekk-minimielake-lupausten-lunastamiseen - Anonyymi
Vaalit on varastettu, joten ihan sama äänestätkö vai et.
Tieto duunaa tuloksen. - Anonyymi
Niin juurikin on. Etukäteen tekoälyllä laskelmoitu vaalitulos, aina pörssirikolliset voittajina.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17073809/eduskuntavaali-aanestamisesta-kieltaytymispaatos-voimistuu-paiva-paivalta - Anonyymi
Joo eläkeistä pauhuaja varmaan tietää jotain anarkokapitalismista
- Anonyymi
Kansanmurha eläkeläisköyhillä, "palvelujen" nimellä meneillään Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17650524/loytyyko-hallitukselta-selkarankaa-1-250ekk-minimielake-lupausten-lunastamiseen - Anonyymi
Se on laiha lohtu, ettei enää ikinä tule, äärioikeisto-porvarihallitusta, kun ennenaikaiset eläkeläisköyhyys-kuolemat, vain jatkuvat ja pahenevat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17656192/67ekk-ei-ole-mikaan-korotus-paivitys-kompensointi-koyhyyselakkeisiin
Hallituksen on reagoitava välittömästi, ei pidä jäädä odottelemaan, jonnekin vuoden päähän, tilastoja ennenaikaisista eläkeläiskuolemista ja niiden tulkintoja. - Anonyymi
Huomaatteko kuinka samat, eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, verovaroistamme maksetut trollit, mainostavat niin hallituksen, kuin opposition korruptiopoliitikkoja- ja puolueita.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat- - Anonyymi
Eurostatin tilastot kertovat, historiallisen hälyyttäviä lukemia, Suomen eläkeläisköyhyys hätätilasta. Kansa tietää sen jo, kansanmurha meneillään Suomessa.
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
Eikä kyse ole "hoitojonoista", sellaiset aivopieru-ruuhkat, poistettiin jo aikoja sitten, kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa 1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ. - Anonyymi
Vielä kun ei ole, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, himoitsemaa ÄÄNESTYSPAKKOA, muuten kuin käytännössä, kannattaa jättää äänestämättä, vielä kun se on mahdollista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17658341/sarjamurhaajia-ja-korruptiopoliitikko-porssirikollisia-ihailevia-loytyy - Anonyymi
Käytännössä on ollut ÄÄNESTYSPAKKO, jo pitkään, painostus ja ek-medioitten aivopesu, on niin kovaa, etteivät yksinkertaiset, sitä hoksaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17658588/suomi-on-enaa-merkinta-yrityksesta-maailman-keskuspankin-kaupparekisterissa - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203
Kanteita Haagin Tuomioistuimeen ja äänestämisen lopettaminen. - Anonyymi
Hallitus/eduskunta saisivat hävetä, mitä tekevät, Suomelle ilmaiseksi töitä tehneille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17666958/quotviisikkoquot-on-luvatut-550ekk-elakekorotukset-elakelaiskoyhille-velkaa - Anonyymi
https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993
Lahtari-eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, uusfasistinen massapsykoosi, on tosiasia. Äänestämisen vähimmäis-ehtona luvatut, jokaisen nykyisen hallituksen puolueista lupaamat 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET. - Anonyymi
Hallitus pitää eläkeläisköyhyyteen jättämiään idiootteina ja EK-medioissa pörssirikollisjengien suoramainontaa, vertailua Ruotsiin ja Tanskaan, joissa mainitut
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, jo ovatkin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki - Anonyymi
Entisiäkään Talvivaara-Trafigura-Terrafame-pörssirikoksia ei ole syytetty, kun jo uusia pukkaa:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17676192/uusi-talvivaara-terrafame-porssirikollisuus-hanke-verovaroilla - Anonyymi
Ei kyllä persuille menee protesti ääni täältä?🤔🤨🙄
- Anonyymi
Älä unta näe. Ei tule porvarihallitusta enää ikinä, niin pahasti kansaamme on vedätetty ja köyhdytetty.
- Anonyymi
Äänestämällä voi vain hävitä lisää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17676192/uusi-talvivaara-terrafame-porssirikollisuus-hanke-verovaroilla - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17662783/eduskunnan-porssijengirikollisuus-kayttaa-katu-vakivaltajoukkoja
Äänestäminen loppuu hengenvaarallisena. - Anonyymi
Ex-äärioikeistohallitusta ei kukaan Suomen kansalainen, ollut missään koskaan, edes äänestänyt, eli täysin laiton oli sekin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682520/metsienkayton-rajoituksien-todellinen-syy-sotarikosliitto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762514Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2812208Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1371176Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58983- 70888
- 72854
- 106808
- 65807
- 71805
- 54794