Parisuhdemarkkinoilla olen ottanut tavaksi masinoida pöydälle muutaman palikkatestin ennen sänkyyn kellahtamista. Koen äärimmäisen tärkeäksi sen, että kyseinen kohde osaa ilmaista itseään sekä suullisesti että kirjallisesti, muutoin liekki ei syty, vaikka kuinka napsuttelisi katkaisijaa. On aivan turha kopioda kuin marakatti viereisen marakatin onnistumisia, sillä sellainen ei toimi. Todellisuus on liian monimutkainen kokonaisuus kopioitavaksi, apinoitavaksi tai opetettavaksi.
Tämän vuoksi koen tämän innostavana, koska en (luoja nähköön) ymmärrä siitä juuri mitään, mitä tehdä, kun lamppu vihdoin syttyy.
(hihitystä)
Haittaa jos on vähemmän älykäs
8
67
Vastaukset
- Anonyymi
Huumorintajuni on kieroutunut, ja se näkyy tästä assosiaatiostani linkkini ja aloituksesi välillä: https://www.youtube.com/watch?v=18JrljRgI1A. Eli, jos päätät seukata jännämiehen tai jännänaisen kanssa, niin hanki suojapleksi kaiken varalta jos jokin menee vikaan. Tuossa videossa on kirjaimellisesti sellainen yksinkertainen palikkatesti mitä voi kokeilla potentiaalisilla kandidaateillasi ;).
Jaa, mulle tehtiin palikkatesti vasta sängyssä. Ei tarvinnut kauan sovitella kun oikea kolo löytyi. Eikä se ollut apinointia, vaikka olin perehtynyt alan kuvastoon.
Hyvinkö on löytynyt? ..parisuhteita 😉
- Anonyymi
Onpas naurettavaa:)
Et tiedä mitään romanttisesta, vaaleanpunaisesta höttörakkaudesta, mistä viestii 1800-luvun romaanit.
Kohteliaisuus vastaan vilpittömyys!- Anonyymi
Tosiaan
Tämä on ainut mielenkiintoinen kommentti, sillä siinä osoitetaan selvästi jokin major puute hakupapereissani.
Kiitos
(hirn) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tosiaan
Tämä on ainut mielenkiintoinen kommentti, sillä siinä osoitetaan selvästi jokin major puute hakupapereissani.
Kiitos
(hirn)Mieleeni juolahti jokin mainos, jossa sanottiin että ensin ihastutaan kuoreen, sitten rakastutaan sisimpään.
Minusta se oli hienosti esitette.
(hirn) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mieleeni juolahti jokin mainos, jossa sanottiin että ensin ihastutaan kuoreen, sitten rakastutaan sisimpään.
Minusta se oli hienosti esitette.
(hirn)Vaihtelun vuoksi
Jos taas vain kuoriin rakastutaan ja sisin unohdetaan, niin jokin varmaan jossain kuolee.
(hihitystä)
- Anonyymi
Hmm, joskus matkanteko on määränpäätä tärkeämpää, haittaako tuo ällin puute nimenomaan siinä vaiheessa kun idealamppu syttyy...omalla kohdalla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682650
- 622582
- 681772
- 241597
- 201520
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91460- 151372
- 381223
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81177- 251096