Haittaa jos on vähemmän älykäs

Anonyymi-ap

Parisuhdemarkkinoilla olen ottanut tavaksi masinoida pöydälle muutaman palikkatestin ennen sänkyyn kellahtamista. Koen äärimmäisen tärkeäksi sen, että kyseinen kohde osaa ilmaista itseään sekä suullisesti että kirjallisesti, muutoin liekki ei syty, vaikka kuinka napsuttelisi katkaisijaa. On aivan turha kopioda kuin marakatti viereisen marakatin onnistumisia, sillä sellainen ei toimi. Todellisuus on liian monimutkainen kokonaisuus kopioitavaksi, apinoitavaksi tai opetettavaksi.

Tämän vuoksi koen tämän innostavana, koska en (luoja nähköön) ymmärrä siitä juuri mitään, mitä tehdä, kun lamppu vihdoin syttyy.

(hihitystä)

8

70

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huumorintajuni on kieroutunut, ja se näkyy tästä assosiaatiostani linkkini ja aloituksesi välillä: https://www.youtube.com/watch?v=18JrljRgI1A. Eli, jos päätät seukata jännämiehen tai jännänaisen kanssa, niin hanki suojapleksi kaiken varalta jos jokin menee vikaan. Tuossa videossa on kirjaimellisesti sellainen yksinkertainen palikkatesti mitä voi kokeilla potentiaalisilla kandidaateillasi ;).

    • Jaa, mulle tehtiin palikkatesti vasta sängyssä. Ei tarvinnut kauan sovitella kun oikea kolo löytyi. Eikä se ollut apinointia, vaikka olin perehtynyt alan kuvastoon.

    • Hyvinkö on löytynyt? ..parisuhteita 😉

    • Anonyymi

      Onpas naurettavaa:)
      Et tiedä mitään romanttisesta, vaaleanpunaisesta höttörakkaudesta, mistä viestii 1800-luvun romaanit.
      Kohteliaisuus vastaan vilpittömyys!

      • Anonyymi

        Tosiaan

        Tämä on ainut mielenkiintoinen kommentti, sillä siinä osoitetaan selvästi jokin major puute hakupapereissani.

        Kiitos

        (hirn)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tosiaan

        Tämä on ainut mielenkiintoinen kommentti, sillä siinä osoitetaan selvästi jokin major puute hakupapereissani.

        Kiitos

        (hirn)

        Mieleeni juolahti jokin mainos, jossa sanottiin että ensin ihastutaan kuoreen, sitten rakastutaan sisimpään.

        Minusta se oli hienosti esitette.

        (hirn)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mieleeni juolahti jokin mainos, jossa sanottiin että ensin ihastutaan kuoreen, sitten rakastutaan sisimpään.

        Minusta se oli hienosti esitette.

        (hirn)

        Vaihtelun vuoksi

        Jos taas vain kuoriin rakastutaan ja sisin unohdetaan, niin jokin varmaan jossain kuolee.

        (hihitystä)


    • Anonyymi

      Hmm, joskus matkanteko on määränpäätä tärkeämpää, haittaako tuo ällin puute nimenomaan siinä vaiheessa kun idealamppu syttyy...omalla kohdalla :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1698
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      16
      1544
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1386
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1383
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      302
      1306
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      20
      1255
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      975
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      958
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      923
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      845
    Aihe