Eilen kyselivät, missä Pena on, onko saanut bannia.
Ei ole saanut bannia. Luulen, ettei hänellä vaan ole mitään asiaa ja siksi ei kirjoita tänne palstalle. Puuttuuko somekermalta riitakaveri tai haukuttava vai miksi kyselette?
Hauskaa vapun odotusta toivottelee Risto
Ei ole saanut bannia. Luulen, ettei hänellä vaan ole mitään asiaa ja siksi ei kirjoita tänne palstalle. Puuttuuko somekermalta riitakaveri tai haukuttava vai miksi kyselette?
Hauskaa vapun odotusta toivottelee Risto
Vastaukset 127
Vanhimmat
🤣🤣🤣
Pistit matalaksi taas yhden Imatralaisen fb sivuston kopio leikkiesi kanssa,urheilu termein miltä nyt tuntuu..onko voittajan olo?
Pena vastaa...🤣🤣🤣
Heitettiikö siut ulos sielt ryhmäst? Vai miks noi kovast harmittaa?
Nii sie pena taas luulet 😂😂😂Onkos joku vastaillu miun puolesta?😂😂😂Ai nii totta AnonyymiPorukka😂😂😂Voi että tolloja viedään taas ko penaa narussa 😂😂😂
Aarnofeikkihä siel olikii feikkitunnuksil. Niihä se oli. Paljasti jo ittesä Imatra ryhmässä 😂😂😂 Ja oliha siel vanha Oli kerran Tainionkoski ryhmän valittajakii.
Vasteaika kirjataan lokiin 10 min 31 sek
🤣🤣😂
😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣
Käithän sie kuitenkiin tekasemassa kopion feikkitunnuksilla?
No totta kai
T:Pena
Onko voittajan olo?
Missä on penan porukat?
Isotissi Ristolle hyvää vapun odotusta
Penalla on asiaa, pena rakastaa olla esillä, nyt penanporukka puhuu kakkaa
Hyvi pyyhkii täl sivustolla...https://www.facebook.com/tainionkoski.imatra/
Serlalla pyyhkii paljon paremmin mutta molemmilla voi kyllä pyyhkiä samaa asiaa.
Varmaa harmittaa, jos et pääse sivustolle.
Miksi en pääsisi? Se kyllä harmittaa etten joudu vuosien piinaamisen, kuvakaappauksien, yksityisviestien julkaisemisen ja häiriköinnin kohteeksi. Tulee kylläkin semmoinen kuva tuosta tiedän toiminnasta että teillä iso harmitus kun kukaan ei halua tuohon ryhmään enkä ihmettele yhtään.
Täytyy korjata; Vanha Tainionkoski on sivusto - ei ryhmä.
Siellä ollaan oltu jo vuosia
T:anonyymi
Kävitkö tykkäämäs sivustosta?
Kävin
Sithä sielt on helppo selvittää kuka sie oot. Sivuston tykkääjät näkyy sivuston ylläpitäjille.
Miksi se pitäisi selvittää?
Kuka sitä tietoa tarviaa?
Eikö sivustoa saa seurata ilman että pena maalittaa ihmisiä??
Meinaatko sinä maalittaa nuokin sivustot, nyt pena lopeta!
Minuu kiinnostaa kuka tääl kirjottaa koko ajan siit sivustost 🤣🤣🤣
Eli haluat päästä maalittamaan vanha Tainionkoski jäseniä, mitäs luulet mitä kotkan yp on tuosta mieltä kun hänen sivuston jäseniä maalitat?
Pena on BOSS, penan täytyy tietää uudet ja vanhat tainioon liittyvät.
Tuskin siel käy kukaa Penderin listan porukast 🤣🤣🤣 ainakaa omal nimellää...
Tää oli miun kirjotus. Kirjautumine oli lipsahtanu pois.
Somekermalla vieläkin käsitteet hukassa 😂
Vanha Tainionkoski ON sivusto, sillä ei ole jäseniä VAAN sivuston tykkääjiä.
Aivan, eli helpommin joutuu vuosien piinaamisen, kuvakaappauksien ja kaikenlaisen häiriköinnin kohteeksi.
Kuvitteletko, että nämä sivuston tykkäjät ovat sitä porukkaa ketkä alottivat Oli kerran Tainionkoski ryhmän perustajaa haukkumaan täällä, silloin sen ryhmän loppumisen jälkeen. Tuskin ovat. Se porukka ei pääse edes näkemään tätä Vanha Tainionkoski sivustoa.
Ei ne sivuston tykkääjät näy miulle. Oo huoletta!
Täälläkin ollut paljon kirjoittelua että tuo kopiopelle ottaa kuvakaappauksia sellaisista joilla ei ole osaa eikä arpaa tuohon teidän riitaan. Kuuluu keskusteluun vai miten hän sen perusteli.
Ja sitten heti tämä
Pena.Luukkonen
2023-04-18 17:01:54
UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Kävin
Sithä sielt on helppo selvittää kuka sie oot. Sivuston tykkääjät näkyy sivuston ylläpitäjille.
Äänestä
Kommentoi
Mitä jos joku olisi käynyt tykkäämässä? Siis olisi ollut väärässä paikassa väärään aikaan? Tuo ukko on niin vainoharhainen että siinä ei olisi selittelyt auttaneet ja piinaaminen ja häiriköinti alkanut.
En todellakaan klikkaile teidän sivuston linkkejä vaikka siihen pystyisinkin.
Somekerma kilahti ku vähä kiusasin. On se nii herkkänä.
😂😂😂
Siinähän se mistä kirjoitin aiemmin, tuo kirjoitus kommentoi itse itseään eikä tuohon ole mitään lisättävää.
Ote alkaa lipsua
Siellä ollaan oltu jo monta vuotta 🤣🤣🤣
Siis olet varmaan tykännyt sivustosta. Sivostollaha ei ole jäseniä, kun se ei ole ryhmä 😆
Kävin tykkää
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Lisätään vielä selvennykseksi tähän, että Penalla ja Penan Porukalla ei ole mitään tekemistä tuon hienon Vanha Tainionkoski sivuston kanssa. Pari meistä on kyllä käynyt siitä tykkäämässä ja seuraa sitä, mut se ei tee sivustosta sen huonompaa.
Turhaan täällä sitä mollaatte, vai onko haukkujilla jotain kaunaa vieläkin sivuston perustajaa kohtaan?
No eipä ole tuo ensimmäinen kerta kun ensin viikko tolkulla 24/7 täällä kirjoittelette ja yhtäkkiä koko asia ei koske teitä millään tavalla. Ja voisitte lisätä selvennykseksi miksi monet kerrat kerrotte miten huijaatte ja vedätätte koko ajan, mistä muuten sairain oli se vaimo asia, ja nyt sitten pitäisi tuo uskoa? Ja sen verran tähän samaan viestiin kun en tuolle vainoharhaiselle kopiomiehelle viitsi erikseen kirjoittaa niin jos kuuluisin tuohon sinun Somekermaan ja siihen listaan niin voin vannoa että minun kohdaltani tuo olisi ajat sitten.
Ollaan puhuttu siitä meidän perustamasta Tainionkoski ryhmästä, joka perustettiin Oli kerran Tainionkoski ryhmän lopettamisen jälkeen. EI VANHA TAINIONKOSKI sivustosta. Nämä Anonyymit sekoittaa asian ja hämmentää soppaa oikein kunnolla.
Ja Pena ottaa kopioita VAIN Penderin listan porukasta EI muista.
Sujuvasti tuli taas valetta. Tuo kopiohörhö on itse sanonut että kopioi kaikki mitkä kuuluvat keskusteluun. Ette muuten selventäneet tuota kehumaanne jatkuvaa huijaamista ja vedätystä.
Niistä asiaan kuulumattomista kommenteista voi tehdä ilmiannon.
Ja ne vanhan ryhmän huijaamiset ja vedätykset on keskusteltu täällä jo moneen kertaan ja monessa ketjussa. Asia on varmaan siihen liittyville jo ihan selvä asia, eikä varmaan kuulu muille.
Kysymys ei ollut mistään ilmiannosta vaan siitä miten valehtelette koko ajan. Taas pari viestiä ja täyttä paska puhetta. Kaikki mihin teillä on mitään kytköksiä itse ainakin kierrän kaukaa.
Jos oon kopionu väärän ihmisen kirjotuksen ni sen voi pyytää poistamaa tai tehä siit ilmiannon facebookille. Kyl ne poistaa sen jos se rikkoo niitten sääntöi.
Ja olis kiva tietää mis oon sanonu et kopioin kaikki mitkä kuuluu keskusteluun?
Tietyst niihi kuvakaappauksii voi tulla muittekii kirjotuksii mukaa jos teen vaik JV kansioo ja niihi otan JVn kirjotuksest kopion. Jos JV vastaa vaik ihmiseelle Kiitos. Varmaa pitäis poistaa siit se kenelle se kiitos on osotettu, eiks nii 🤣🤣🤣
Sanokaa niille ihmisille et laittaa tietoo niist mitä pittää poistaa, ni mie poistan.
Ai pelkästään pederin listan porukasta 😂😂🤣🤣 älkää nyt ihmeessä kertoko satuja😂😂🤣🤣 olette samallaisi pellejä pena sekä penanporukkaa 😂😂🤣🤣 vain penderin listalaisista otetaan kopioita 😂😂🤣🤣
Mitä näitä olen välillä lukenut niin olen melkeinpä toivonut että olisit joku hahmo ja kunhan kirjoittelet mitä sylki suuhun tuo mutta ikävä kyllä taidat olla todellinen ja tosissasi eli vaikuttaa että et todellakaan elä enää tässä maailmassa. Elätkö oikeasti sellaisessa harhassa että koko Imatra seuraa sinun tekemisiä ja sinun kopiointeja ja ilmoittelee sinulle mitä pitää poistaa? Onko oikeasti niin että vain sinä ja sinun porukkasi ovat ainoat jotka eivät näe että jotkut vain v_____levat teille tällä palstalla ihan ajankuluksi? Ja toivottavasti tekevät sitä jatkossakin, niin käsittämätöntä on tuo teidän toiminta. Ihan tuon sivuston puolesta toivon että älkää te mainitko siitä mitään, maine menee saman tien jos ei ole jo mennyt.
😂😂😂😂 pena suoltaa täyttä 💩 et varmasti poista mitään 🤣🤣🤣🤣 olet aivan 🤡
Voi voi ku somekermaa taas suututtaa 🤣🤣🤣
Penaa alko pimpottaa sanois kotkalaine ko kuikuttaa
Pena kävin äske tykkäämäs siit sivusta.
Etkö sinä ymmärrä että sinulla ei ole oikeutta kopioida sivullisten kirjoituksia
🤣🤣🤣
T:pena
Pena kopioi Imatran fb ryhmiä ja sieltä on tullut täysin sivullisten ihmisten kirjoituksista kopioita,äläkä intä vastaan sen näkee hänen sivuiltaan
Oot sie melkoinen ukko, ihan pitää sivullisten ruveta anelemaan ettet maalita heitä
Ne "sivulliset" ihmiset voi tehdä niistä ilmotuksen facebookin ylläpidolle.
Sinä voit tehdä sen ilmoituksen näiden "sivullisten" puolesta, jos olet huolissasi.
T. Risto
Voisko pena tai porukka avata facee vanhaa penaa sivun mis ois vaikka alkuu kaappauksia sillo ko pena alotti ton sodan?
Hyvä idea 😀 Huomen miul on aikaa. Laitan sinne kaikki ne viestit mitä miust on tänne kirjotettu 🤣
Äh piti kirjoittaa sait
Mie laitan kanssa
T:Somekerma
40 000 kopioo, mitäs pena siihen?
Ei mut tuo on hyvä🤣Saa hyvät naurut siel on monta hyvää juttuu 🤣
Pena aloitti jo omilla kirjoituksillaan. Huomenna varmaan julkaisee KIRJOITUKSIA PENASTA,
vois julkasta täälläkii!onha se julkassu niitä listojakii täällä
harmi muute ko ei voi julkasta sitä tissikuvaa täälä!yks kaikkien aikoje älynväläys🤣hyvä et pena osaa nauraa itellee 🤣
Tuleeko kopioita somekermasta milloin?
Penan hitit tänne palstalle!
Pena kiellämme sinua maalittamasta vanhaa tainionkoski sivustomme jäseniä
T:Ylläpito
Penaa kielletään maalittamasta imatralaisten fb sivustojen jäseniä
T:Sivustojen YP :t
Maalittaminen on ilmiö, jossa yksi tai useampi toimija kehottaa ja yllyttää suurta joukkoa hyökkäämään yhden ihmisen kimppuun eri tavoin, esimerkiksi lähettämällä vihaviestejä sähköpostilla tai sosiaalisessa mediassa.
Ka kopioimalla sekä stalkaamalla ihmisen elämää
Äh piti kirjpittaa ja
Nii... Penderin listan porukkaa... ne alotti miusta ja tainion ryhmän ylläpitäjien MAALITTAMISEN tääl palstal 2016. Eikä ne vielkää osaa lopettaa.
Lisään vielä et Penaa ja vanhan ryhmän perustajaa kiusasivat jo Oli kerran Tainionkoski ryhmässä.
Terveisin Risto
Ja lisää tulee 🤣🤣🤣
Anna tulla vaa 🤣🤣🤣 jos se auttaa siun pahaan oloon 🤣🤣🤣
Uskoisin että kiusaamiseen oli varmasti jokin syy, olisikohan mahdollista että pena olisi aivan itse aiheuttanut asian, juolahtipa mieleen tälläinen jutska, ei tälläinen ala jos siihen ei ole syytä, mitikkääpä nerojen liitto "penanporukka" kuten myös pena itse
Siihe varmaa riitti se et erotettii Imatran IsoPomo Oli kerran Tainionkoski ryhmästä.
Just🤣Jos kattoo tota teiän sekopäistä hommaa täälläkii ni ei kuulosta hirveen uskottavalta.Miks tääl sit kaikki teille vithuilee?Onks nekii erotettu tost ryhmästä?Minuu ei oo ainkaa
IsoPomo ei sietäny sitä, kun Pena puolusti Oli kerran Tainionkoski ryhmän perustajaa. Ensin kiukutteli ryhmän perustajalle, ja sitten kun hän esti isopomon, alkoi kiukutella ja häiriköidä penaa. IsoPomo on organisoinut kavereitaan maalittamaan Penaa täällä palstalla eikä toisin päin.
Ei vithu ootte todellakii menny sekasii ton asian kanssa 🤣Vai iha on organisoinu 🤣Ei kumminkaa oo perustanu omaa häirikköryhmää
Eiks nää kaikki Anonyymit ole sitä IsoPomon häirikköryhmää 😁
Miltä tämä kuulostaa?
-Ovikellon soittelua
-Tuhansia kuvakaappauksia
-tissikuvia
-Nimimerkki jolla monta kirjoittajaa ympäri vuorokauden plus Penan kirjoitukset
-Yksityisviestien julkaisuja
-Jatkuvaa haukkumista
Tuohon päälle vielä kehuskelu että koko ajan valehdellaan ja vedätetään.
Vai on tuo IsoPomo organisoinut kavereitaan maalittamaan Penaa täällä palstalla eikä toisin päin?! Ei voi kun nauraa noille teidän jutuille.
No tottakai on....
Vainoharhaisessa eli paranoidisessa muodossa henkilö kokee, että häntä tai jotakuta hänen läheistään vainotaan tai kohdellaan jollain tavoin kaltoin.
Oliks feikki aarno kotona kun penanporukka soitti ovikelloo 😀
🤣🤣🤣
Semmonen juttu kun muutenkin Penan puolesta vastailette niin miten se vaimo? Mikä saa ihmisen valehtelemaan tuollaisesta? Onko Pena Facebook-motellin Norman Bates?
Voiko enää paremmin sopia kun teidän kirjoituksia lukee.
https://hidastaelamaa.fi/2022/05/narsisti-kertoo-tarinoita-joihin-ei-itse-kuulu/
Tämä sopii oikein hyvin IsoPomoon. Valitti Penan viesteistä nettipoliisille, mutta ei muistanut kertoa omista viesteistään eikä siitä että aloitti ne herjausviestit.
Samoin valitti VerkonVaarat sivustolla samasta asiasta mutta ei silläkään kertonut että itse oli aloittanut vainoamisen ja häirikköviestit.
-Roosa
Eli pena ja penanporukat maalittavat ja kiusaavat
Pena ja penanporukat alkoivat somekerman maalittamisen 2016 eivätkä he vieläkään osaa lopettaa
Niin mut haukkuuha penakii isopomoo mut ei muista ikinää kertoo et on itekkii kusipää
Meidän maalittamisen ja haukkumisen aloitti ne katkerat ihmiset, jotka haukkuivat ensin Oli kerran Tainionkoski ryhmän perustajaa täällä palstalla 2016.
Niitä viestejä voi lukea ketjuista Oharit jäsenil, Imatran facebook- ryhmä, Oli kerran Tainionkoski-- kadonnut, Tainionkoski ryhmän tilanne tänään ja Imatran SoMe sota.
Jos ei löydy täältä, niin Penan sivulta löytyy albumit niistä kaikista ketjusta.
-Roosa
Pena kyl kerto et alotti ton teidän sodan 2015
Voi voi ku somekerma jaksaa valittaa. Kyl teijän rassukoitten elämä on kurjaa 🤣🤣🤣
Pien korjaus asiaan, 2016 ei tainnu olla olemas viel somekermaa. Penderin listakii lähettii miulle vast 2018. Sitä ennen puhuttii miun "vihuista". Kuka lie keksiny sen nimityksen 🤣.
Koittakaa päästä jo sen somesodan alkuaikojen ohi. Mites se sota on jatkunu sit myöhemmi?
2017 - 2020 oli aika rauhallist aikaa, mut sit 2021 alus mie kerroin tääl siit aarno-feikist ja siithä sit taas sota jatku oikee kunnolla 🤣🤣🤣
Kuka sit oli se kovin maalittaja?
Jatkakaa, minuu ei enää pahemmin kiinnosta.
Miun aika menee aika tarkkaa kuvakaappauksis ja Vanhaa Penaa sivuston parissa.
Vastaa viel tähä enne ko lopetat TÄLT ERÄÄ
Semmonen juttu kun muutenkin Penan puolesta vastailette niin miten se vaimo? Mikä saa ihmisen valehtelemaan tuollaisesta? Onko Pena Facebook-motellin Norman Bates?
Jos IsoPomo otti sotana 2 häntä arvostelevaa kirjotusta sillo 2015, ni taitaa olla aika herkkänahkanen. Miks se ei alkanu sotii niitte muitte arvostejoitten kanssa? Niit oli siin samassa ketjussa aika monta. Tai enhä mie tiijä vaik ois sotinu niittekii kanssa. Kova se oli ainakii lähettelemää yksityisviestei. Niisthä se Imatran ryhmän perustajakii veti herneet nenää ja erotti Isopomon ja toiset ylläpitäjät ja häipy itekkii ryhmästä.
Nyt ko sie lopetat TÄLT ERÄÄ ni mieti tätä siun omaa kysymystä. Miks se ei alkanu sotii niitte muitte arvostejoitten kanssa?Miekää en ymmärrä tota ko eihä pena siussa ole mitää osaa koko riitaa.
Ja kovimman maalittajan tittelin saa
PENA JA PENANPORUKKA!!
https://www.youtube.com/watch?v=CHYt1pLLrRI
Miks kukaa eo perusta olipa kerran pena sivustoo?
Penaporukka on organisoitu kiusausryhmä
riittääks siul aika viel pitää olipa kerran pena sivuu?
Kävin tykkäämäs
Tykkäsin sivustosta 17.32 ,pttaako pena nyt selville henkilöllisyyteni ja alkaa maalittamaan minua?
Just näin
Tuo pitää paikkaansa pena ja penanporukka on häirikköryhmä
Tuo pimpottelu on muodostunut jo legendaksi 😂😂😂
Alkaa maalittamaan koska Risto sanoi että kaikki tänne kirjoittavat anonyymit kuuluvat IsoPomon organisoimaan Penan maalittamis ryhmään
Ei vittu oikeesti ko tuon lukee ni ei aja tuo penanporukka täysillä valoilla 😂
Mites nämä henkilöt joita kopioit, eivät liity mitenkään mihinkään tainoi ryhmään, mikä on syy että kopioit näitä henkilöitä,
😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣 uskotte edes itse tuota selitystä 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣 iso pomo organisoi penan haukkumisen 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣 olette kyllä huvittava porukka 🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂 iso pomo organisoi........
Äh piti kirjoittaa
Kuulostaa penan häirikköryhmän tempuilta
Totta
"Miun aika menee aika tarkkaa kuvakaappauksis ja Vanhaa Penaa sivuston parissa."
Kopio ukko ja sen hauska elämä 🤣🤣🤣
Minä kysyn sinulta pena ensio kaikkivaltiaan Jumalan edessä...haluatko ottaa aviomieheksesi Aarno IsoPomo Tainionkosken ja kopioida häntä päivinöin niin myötä kuin vastamäessä....
(Seurakunta odottaa vastausta hiljaa)
Pena vastaa "tahdon"❤️❤️
Jos joku haluaa vastustella tätä kopioliittoa pimpotelkoon hän kelloa nyt tai vaietkoon iäksi....
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞