A-Studio eilen

Anonyymi-ap

Kai katsoitte eilen A-Studiota jossa haastateltiin perheettömäksi jäänyttä 42-vuotiasta miestä. Hän kertoi ettei baareissa viihdy.
Jos ei käy baareissa juomassa viinaa, ei kumppaniakaan löydy ja jää perhettömäksi.

Löytyy Yle Areenasta: https://areena.yle.fi/1-63937733?autoplay=true

t. viinamies

31

866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kumppanin löytää vain baareissa. Jos ei tykkää viinaa juoda baareissa niin ei tutustu naisiin ja silloin jää perheettömäksi.

      T: viinamies

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        ❤️ ­­­N­­­y­­m­­f­­o­m­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17836179D

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Katsoin. Propakandasi on laajentunut valtakunnalliseksi toduudeksi palliaivo! :)

      No okei, olet hieman jäljillä. Voimme varmaan todeta, että erilaisten pakollisten kohtaamisten vähentyessä ja niiden lieveilmiöinä eläneiden alkoholipitoisten vapaa-ajanviettotapahtumien vähetessä, joissa harkintakykyä huomattavasti alennettiin, ei parinmuodostusta synny enää normaalilla tavalla.

      On tälle muitakin selityksiä, kuten parisuhde- ja perhepolitiikka. Ei eroperheiden revittyjä lapsia saa uskomaan perheisiin. Ei äitiyden työelämää heikentävä vaikutus saa innostamaan lisääntymään, ei vähävaraisuus, ei köyhyys. Ei kemiallisten saasteiden häiritsemä seksuaalisuus, ei liioin suuret ulkonäköodotukset, ei maapallon tilan toivottomuus.

    • Ja sitten pääsee myös A-studioon haastateltavaksi. Ehkä A-studio oli tämän miehen tavoite =D =D

      • Anonyymi

        Eilen avasin telkkarin ja huokasi että taas joku uusi parinmuodostusohjelma, jota kaikki kanavat on täynnä. Sitten huomasin, että se oli "Maajussille morsian".

        Voi olla, ettei muunlaista parinmuodostusta enää tunneta. Pitäisi päästä edes A-studioon, jotta homma etenee.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Eilen avasin telkkarin ja huokasi että taas joku uusi parinmuodostusohjelma, jota kaikki kanavat on täynnä. Sitten huomasin, että se oli "Maajussille morsian".

        Voi olla, ettei muunlaista parinmuodostusta enää tunneta. Pitäisi päästä edes A-studioon, jotta homma etenee.

        Joo tai johonkin keskusteluohjelmaan. Ennen oli sellainen kuin Inhimillinen tekijä, joka tuli Yleltä. Siinä yksi tai muutama ihminen kerralla kertoi haastattelijalle elämästään (joka jaksossa oli joku aihe, jonka tiimoilta studioon oli kutsuttu yksi tai muutama ihminen). Tai vaikka Ylen Perjantai-ohjelmaan.


    • Anonyymi

      Ei kai niissä baareissa viihtyä tarvitse kunhan käy tavoitehakuisesti siellä. Jonkinlaista laiskuutta tuokin.

    • Anonyymi

      Olen kulkenut koko elämäni baareissa, muttei kumppania ole löytänyt.

    • Anonyymi

      Valitsin tinderistä ihan tavallisia naisia. Ei osumia vaikka painoin 100 tykkäystä. Baarissa menin kauniin naisen luokse juttelee ja illan päätteeksi lähdettiin sen luokse...

    • Itse myös jäin pohtimaan että mitkä on muut mahdollisuudet jos baarit ei ole hänen juttunsa eikä profiileja deittisovelluksiin tee. It-alan osaaja joka harrastaa legorakennusta ja kalliokiipeilyä. Voisi kuvitella että ympäristö on aika miesvaltainen.

      Tuli kyllä kaverin puolesta vähän surullinen olo mutta kuten Murto tuossa haastattelussa totesi niin se että ylemmän tuloryhmän ihmiset lisääntyvät kertoo siitä että Suomessa kyllä pystyy yhdistämän työelämän uratoiveineen ja saamaan perheen.
      Eli jotain hyvää kuitenkin.

      • Anonyymi

        No, eiköhän tuon A-Studio -jutun tuoman julkisuuden myötä kaverilla ole nainen aika pian.


      • Anonyymi

        Ylemmän tuloryhmän ihmiset lisääntyvät, mutta heitä on harmittavan vähän, eikä alemman tuloryhmän ihmisiä edes kaivata Suomeen (mikä päässäni vilahti).

        En kuulu alempaan tuloryhmään, mutta etenkin pelko työttömyydestä, puolison heikko panostus yhteiseen elämään ja perheeseen, sekä jatkuva pävarmuuden tunne tulevaisuudesta oli toimiva ehkäisykeino.

        Koko ajan odotettiin, ette alan epävarmuus lievenee. Ei muuttunut koskaan. Uskon ettei edes munasolu irtoa niissä paineissa


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ylemmän tuloryhmän ihmiset lisääntyvät, mutta heitä on harmittavan vähän, eikä alemman tuloryhmän ihmisiä edes kaivata Suomeen (mikä päässäni vilahti).

        En kuulu alempaan tuloryhmään, mutta etenkin pelko työttömyydestä, puolison heikko panostus yhteiseen elämään ja perheeseen, sekä jatkuva pävarmuuden tunne tulevaisuudesta oli toimiva ehkäisykeino.

        Koko ajan odotettiin, ette alan epävarmuus lievenee. Ei muuttunut koskaan. Uskon ettei edes munasolu irtoa niissä paineissa

        Totta tuokin ja siihen myös insertin nainen viittasi.


    • Voi myös teeskennellä ryypiskelyä
      Täysraittiina päädyin usein kuskiksi ja hämmentävästi muiden alkoholinkäyttö johti siihen, että minulla oli seuraavana päivänä pää kipeä (migreeni ja enimmäkseen vielä silloin sallitusta tupakansavusta).

      • Anonyymi

        Etkö ole enää täysraitis?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Etkö ole enää täysraitis?

        Tietysti olen, mutta ei ole enää ihmisiä jotka värväisivät kuskiksi.


      • Anonyymi
        buddy-love kirjoitti:

        Tietysti olen, mutta ei ole enää ihmisiä jotka värväisivät kuskiksi.

        no niin, näin ne kyyditettävät tahtovat vähetä itse kultakin, paitsi joskus kesäisin maalla 😂


      • Anonyymi
        buddy-love kirjoitti:

        Tietysti olen, mutta ei ole enää ihmisiä jotka värväisivät kuskiksi.

        Onko sinulla muutakin yhteistä William Murdochin kanssa?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Onko sinulla muutakin yhteistä William Murdochin kanssa?

        Kaikkien noiden kaimojan kanssa on yhteistä.


    • Anonyymi

      En katsonut.. mutta kun itseäni kiinnostavat nyt nuo jalkapallo ja urheilija-tytöt, valmetajat mitä ovat, kun näen heitä jotenkin vahingossakin...

    • Anonyymi

      Jumalan kiitos ehkäisypillereistä, ei enää turhia lapsia.

    • Anonyymi

      Porvari-natsien tavoite on että huonogeeninen köyhälistö ei lisäänny, vaan porvarin yli-ihmisgeenit lisääntyvät.

      Ohjelmassa kerrotaan että köyhät naiset jäävät lapsettomiksi. No kuka tekisi vuokrakeskitysleirissä lapsia.

      • Anonyymi

        Jos naiset ovat helvetin portteja, mistä saadaan lisää syntisten helvettiin synnyttäjiä.

        Jos Jeesus oli Jumalan poika, miksi hän yritti saada syntisiä tekemään parannusta Helvetissä, mistä ei ole pois pääsyä.

        Neitsyet eivät synnytä enää Jeesuksia, vaan langenneita enkeleitä.

        Ovatko naiset toisia Pietareita kumotessaan syntisten rankaisua. Onko muka muita kasvatus menetelmiä kuin rankaisu?

        Nyt näin alkuun pohdittavaksi teologian ja synnin filosofien kysymyksiä.
        Joka tapauksessa, sosiaali- ja terveysministeriöllä ei ole kovinkaan suurta sanansijaa sielujen sijoituspaikan suhteen ...


    • Anonyymi

      terveysministeriön johtaja, alkoholn pääkäyttäjä... keilaa, Anneli Saarikko.. pallo jo muodoiltaankiin , eilaa kaikki keilat koska on niin iso koko radalla juuri ja juri mahtuu.

      Varmasti kaatuu kaikki keilat kun heittää kyhjelleen ja pyörii...radalla keilatessa

      Riittävän suuri masas ja kokoanasisuuskin.

      • Anonyymi

        Maaseudun eliitti täyttää maan, vain torpparit kadonneet, kaupunkien vuokrakasarmeille.


    • Anonyymi

      Kyllä katsoin

      En tässä nyt puutu näihin todettuihin ongelmiin, vaan taustoihin. Dokkarin pätkässä vilisi yksityiskohtia, joita imuroin ruudulta.

      Ensinnäkin on myönnettävä, etten muistanut kummankaan haastatellun nimeä. Tämä johtui yksinkertaisesti siitä ettei niitä mainittu.

      Kutsun haastateltua miestä Jussiksi

      Sain Jussista suhteellisen kattavan kuvan, sillä asunto oli täynnä Lego-luomuksia. Lisäksi hän harrasti kiipeilyä (boulder).
      IT-alaa kutsutaan IT-alalla itsetuhoiseksi alaksi.

      Lähetän Jussille oman Eiffel tornini, sillä sitä ei ole koottu.

      Liisalle lähetän värikyniä.

      (hihitystä)

      • Anonyymi

        It-ala on vähän sama kuin kutsuisi autokauppaa auto-alaksi.


    • Anonyymi

      mutta jos haluaa mennjäää nukkumaan, kaikkia asiat hoide ja määräilykin... eli voi mennä... pehmoiseen sänkyyn omaan sänkyyn pehmostelemaan, farsinkin jos farmi-seillailuohjelman häviäjätkin jo selcvillä seli Samp jälleen luuseri heh.

      voi mennä pehmoiseen petiin nukkumaan, vaikka vain hetkeksikin, tuutaq jos uni vie ja tuo seikkailuja mielee, ei haitta silloin voi olla peiton allan vaikka koko yönkin.

    • Anonyymi

      B-Studio voisi olla ja sitten myöskin D-Studio, ja H-Studio (hjallikes dokumentit/

    • Anonyymi

      Humaani maisteri ilman tussua, mites fatim diarra kelpaisi?🤗🤗

    • Anonyymi

      Baareissa ei tarvitse juoda niin että on kännissä vaan juo niin että on vähän hauskaa ja voi tutustua naisiin. Vain viinaa juomalla mies tutustuu naisiin.

      T: viinamies

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      465
      1351
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1126
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      815
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      757
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      723
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      704
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      681
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      677
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      62
      664
    Aihe