Kylään menemistä vältän aina

Anonyymi-ap

Koska olen sinkku. Kylässä on aina jotain pariskuntia ja kun itse on sinkku niin sitä tuntee itsensä kolmanneksi pyöräksi. Juhliin ja kylään tulee kutsuja mutta ei minua sinkkuna kiinnosta mennä. Kerran olin jouluna kylässä ja se oli aika ahdistavaa koska siellä oli pelkkiä pariskuntia. Nykyään keksin tekosyyn ettei tarvii mennä.

6

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin se menee. Vaikkei olisi mitään hampaankolossa ketään vastaan niin se asetelma muistuttaa joka kerta siitä että tämäkö nyt sitten on reilua että muilla on omat kumppanit ja syy elää, samalla kun itse vain miettii mikä itsessä on vialla ja mitä järkeä tässä kaikessa muka on. Ei minulla ole mitään virkaa olla täällä (tarkoitan tosielämää/irl), tähän pisteeseen olen elämässäni ehtinyt jo tulla. - sivusta.

    • Voisko sinne pyytää jokun omaksi seurakseen? Tietysti jos sopivia ehdokkaita ketä pyytää ei ole niin se on hankalampi homma silloin. Ymmärrän kyllä tunteen eikä se oo vieras itellekään.🙂.

    • Mene nyt vaan. Mikä olisikaan mielenkiitoisempaa, kun udella kaikkee heidän seksielämästään.

    • Anonyymi

      Kysy että ottavatko sinut kolmanneksi pyöräksi sänkyyn.

    • Anonyymi

      Näin on. En käy missään kylässä koska en halua nähdä pariskuntien riitoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      494
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe