Vaihdoin puhelin liittymän Elisalta toiselle operaattorille, joka tarjosi paljon edullisemman liittymän, jossa netin nopeus paljon hitaampi, eikä Elisalla edes ole edes edullisempia puhelin liittymiä, joissa netin nopeus olisi alhaisempi.
En edes tee mitään puhelimen suurilla netin nopeuksilla, kun on Elisan kaapelinetti ja nettiä käytän tietokonella, enkä puhelimella, mutta sitähän eivät tunnu käsittävän.
Elisa on ihan paniikissa alkoi teksitiviestillä pommittamaan, että tarjoamme 200M rajatonta nettiä siihen tarjous hintaa.
No ei kuule kiinnosta, kun tarjous on yli 10€/kk kalliimpi, kuin mitä sain, enkä puhelimeen edes tarvi mitään nopeaa nettiä, kun on verkkokaapeli.
Elisalla on joku ihme käsitys, että tarvii puhelimeen nopean netin, vaikka on verkkokaapeli.
Miksi ei myydä enää pelkkiä puhelin yhteyksiä, vaan pelkästään yhteyksiä, joissa on netti ja mahdollisimman nopea sellainen.
Elisa paniikissa
5
188
Vastaukset
Tollanen kaapeli voi mennä poikki tai se voidaan sabotoida. Mulla on 5g mokkula parvekkeella, seon hyvä. Ja puhelimessa pitää olla netti niin voi kirjoitella näitä viestejä kahvitunnilla, vai vedätkö sä sen kaapelin mukana töihin.
- Anonyymi
Tuskinpa he yhden asiakkaan tähden kovin paljoa panikoivat. Itsellä tosin on Elisalta sellanen liittymä, jossa on hitaampi netti (muksun käytössä), eikä alle kympin kuukausihinnasta voi pistää kympillä halvemmaksi. Ovatko ne sitten lopettaneet noiden myynnin vai ja vain vanhat asiakkaat, joilla sellainen jo on, saavat sellaisen pitää?
- Anonyymi
Langallinen liittymä ei oikein sovellu sellaiselle joka liikkuu paljon.
- Anonyymi
Mitä mä teen langattomalla huppunopeella yli 200Megan netillä älypuhelimessa, kun en liiku missään ja tietokoneen äärellä olen kaapelinetin kautta.
Ei toi älypuhelimen langaton netti edes sovellu verkkopelaamiseen vaikka pelikonsolilla.
Hot spot yhteyttä pelikonsoliin äöypuhelimen "nopeen" netin kautta yritin saada, mut ei se toiminut, vaan verkko asetuksissa oli, et puutteellinen nettiyhteys.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2651972Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141752- 1351283
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1341187Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1131053- 83817
- 172784
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä174758Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala424693- 52592