Kuinka paljon Jehovan todistajia on Suomessa ja maailmanlaajuisesti tällä hetkellä?
Vastaukset 11
- Anonyymi
Tietääksensä rutinoituu väkee jt:t ovat.
Kun niit kerran kunnolla puhutteloo, jättävät sen paikan rauhaan.- Anonyymi
Mitähän mahdat sanoa?
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180527843
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Vuonna 2022 julistajia keskimäärin oli Suomessa 18 068 ja yhteensä maailmanlaajuisesti 8 514 983. Järjestö tilastoi julistajat eli kuukausiraportin jättäneet, ei esimerkiksi sitä, kuinka paljon seurakunnissa on jäseniä toimettomat mukaanlukien.
- Anonyymi
Tällä hetkellä Suomessa julistajamäärä on reilusti alle 18.000.
Maailmanlaajuisesti kasvua on hurjasti. Varmaankin 8 515 000.
Voi tätä onnenpäivää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällä hetkellä Suomessa julistajamäärä on reilusti alle 18.000.
Maailmanlaajuisesti kasvua on hurjasti. Varmaankin 8 515 000.
Voi tätä onnenpäivää.Vielä heikompaa järjestön suoriutuminen on kun ottaa huomioon, että julistajien tuntivaatimusta on laskettu, eivätkä tuoreet luvut siten ole vertailukelpoisia aikaisempien kanssa. Saa nähdä saako järjestö viimein aikaiseksi "kasvua" nyt, kun tuntien raportoinnista luovutaan kokonaan ja riittää rasti ruutuun.
- Anonyymi
Tässä oli jossakin vaiheessa 17 000 Jehovan todistajaa Suomessa. Onhan tuota kasvua sitten ollut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä oli jossakin vaiheessa 17 000 Jehovan todistajaa Suomessa. Onhan tuota kasvua sitten ollut.
17.000 oli vuonna 1980.
1996 oli 20300.
Tuosta vuodesta 1996 on menty koko ajan alaspäin.
- Anonyymi
Lahkon liikeidea on toiminut aiemmin.
Mutta ei nykyään.
Tämä netti tarjoaa heti tietoa, jos vartiotornikaupustelijat ovat ihmetyttäneet ovensa avannutta.
Eikä Raamatun väärennys, verensiirtokiellolla murhaaminen kun UT kehottaa syömäänkin verta, yms kiinnosta. Eikä myöskään loputon maailmanlopun jankuttaminen, vaikka sen nimeksi annettaisiin vuoroin järjestelmäasioiten päätös tai mitä hyvänsä.
Onhan tietoa myös lahkon mielenhallintamenetelmästä lahkotoiminnan perustana.
Todistajaparka kun toistaa että loppu on pian, elämänsä ajan. Ja oma aika kun rupeaa lähestymään loppuaan, eikä vartiotorneja enää kykene kaupittelemaan, muuttaa painopistettä sanoen että elämme joka tapauksessa viimeisiä päiviä.
Näin on tehnyt kahdeksan lahkosukupolvea.
Ennenhän kiinnostusta pyrittiin herättämään jo luettavan tarjoamisella, värikkäine piirroksineen. Nyt ei lyö leiville.
Joissakin kehitysmaissa nuo toimiympäristön muutokset eivät ole toteutuneet, ja siellä voidaan vielä hassutella ihmisiä mukaan.
Ei enää Suomessa Suunnilleen yhtä paljon kuin on punaper.. paviaaneja Avfriikan viitakossa.
- Anonyymi
Tänään; Vahemmän kuin eilen,mutta enemmän kun huomenna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913522 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk66788- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä171741Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma27688Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62657- 47644
- 57638
- 57620