Rauhaa!
Pyhäkkö
Timantti hindut - rutto
Kulta judaism - miekka
Hopea Islam - nälkä
Pronssi Kristinusko - pedot
Ilmestysmaja
Platina Filosofia ja tiede - tuli
Rauta Avesta panteismi - tuli
Savi 10 jokilaaksoa - tuli
Kivi lapset ja profeetat - tuli
Kaikkein Pyhin
Puhdistetut metallit kaikki - kirjoitusvälineet
Tässä Leviticuksen ja Hesekielien pohjalta ennustelen (en profetoi) kuinka kuudella kostoaseella tulisi puhdistaa vuoteen 2780 jkr mennessä koko Jumalanpalveluselämä.
Alkaen kansan vanhimmista.
Pyhäkössä ei enää kuvien palvontaa, auringon palvontaa tai väärää ennustelua.
Sen sijaan uskottomuus puolisolle ja Jumalalle rangaistaan Mooseksen lain mukaan erilaisin kostoasein eli vitsauksin.
Milloin tämä tapahtuu?
Kun Länsiranta ja Jerusalem tulevat Palestiinan osaksi. Ja kun Ukraina on Kiovassa sotaleirien piirittämä.
Silloin alkaa Josafatin laaksoon kansojen kokoominen sekä Judgement Day.
Kerron nämä ennustelut vain koska satuin lukemaan raamatusta Hesekieliä ja itselleni tahdon muodostaa kuvaa mahdollisista tapahtumista sen perusteella.
Pyhäkön ja Ilmestysmajan puhdistus
7
291
Vastaukset 7
- Anonyymi
Rauhaa!
Ennen Judgement Dayta saapuu Imaami Mahdi joka opettaa Sunnan joka sisältää puhtautta koskevan kehotuksen. Tämä on tärkeää Ilmestysmajan saastuneille metalleille: Platina, rauta, savi, kivi.
Pitää yrittää tehdä Ilmestysmajan väestä saastaisen asemesta puhdistettua. Jos tässä onnistutaan voi 2780 jkr Kaikkein pyhimmän voitelu käydä mahdolliseksi.
Mutta jos saastaisuus jatkuu Judgement Dayhin asti puhdistaminen vaatii tulen?
Itseäni kiinnostaa vain Ilmestysmaja eikä Pyhäkkö. Pyhäkön puhdistaminen Nikolaaitoista, Bileamista, Iizebelistä yms. On niin vaikea työ että siihen en ota kantaa.
Viides kostoase eli tuli on viidennen seurakunnan eli Sardesin eli Helluntaikirkon asiaa. Heille on sunna ja Islam tutuinta kaikista kristityistä.
Ilmestysmajan puhdistamista johtaa joko Imaami Mahdi tai Profeetta Isa.
Nämä ovat vain kyhättyjä ennustuksia. Saa nähdä miten todellisuudessa käy.- Anonyymi
Rauhaa!
Ennen Judgement Dayta saapuu Imaami Mahdi ..
Jonka JUMALAN POIKA ON SURMAAVA TULELLA,loppuu sitten pahuus !
Näin on kirjoitettu,epäsikiö mahdi tuhotaan ,IHAN JUMALAN POJAN ,eli KRISTUKSEN TEOIN !
Pahuus loppuu !
- Anonyymi
Kun Herra saapuu on hänellä palkka mukanaan monin tavoin. Tässä en kuvaa Kansalaispalkkaa vaan sitä sellaista palkkaa joka on PUHTAUS MONIN TAVOIN. Ruumiin, hengen ja sielun puhtaus ilman että odotetaan mitään muuta materiaalista palkkaa. Esim puolison odotus on pois suljettu mahdollisuus. Samoin mammona ja esineet sekä suuret setelit.
Yksinomaa PUHTAUS on se palkka josta tässä puhun. Kaikkein tärkein unohtui: Peräilma .
- Anonyymi
Aivan. Ilmestysmajan tuulettaminen oli siksi tärkeää.
- Anonyymi
Perkeleen amerikkalsinen lahko !
Te saatte ihmisen pään vanhuksen sekaisin,viettelette omaisuuden lahkolle.
Olette sairasta porukkaa !!
Niin te saastata yrititte tulla mutta lähtö kävi amerikan mulkkulahkolle !
Kiesus,että tälläsia ahdistavia paskoja edes pitää olla elämässä.
Perkeleen korppikotkat !- Anonyymi
Kiitämme nöyrästi, emme kerää kolehtia mutta testamentilla saa taivaspaikan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä4211823Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä30012282 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk951031Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma291001- 58926
- 66906
- 47880
- 63840
Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa75817- 68814