vety toyota 83% alennuksella

Anonyymi-ap

Lainattu tm:lehdestä
oyota Mirai on yksi harvoista markkinoilla vielä olevista vedyllä toimivista autoista. Sitä myydään Yhdysvalloissa ainoastaan Kalifornian osavaltiossa.

Nyt Kalifornian vetyautoilijat ovat ikävässä välikädessä, sillä paikallista jakeluverkostoa ylläpitänyt Shell Hydrogen ilmoitti lopettavansa vedyn jakelun henkilöautoille. Päätöksen myötä suljetaan seitsemän sen 55:stä Kaliforniassa sijaitsevasta jakeluasemasta.

TUOSTA HÄTÄÄNTYNEENÄ Toyota on lähettänyt kirjeen harvoille Miraita myyville jälleenmyyjilleen. Sen mukaan 66 000 dollarin hintaisesta vuosimallin 2023 Toyota Mirai Limitedista saa antaa 40 000 dollarin alennuksen. Eikä siinä vielä kaikki, vaan jäljelle jäävälle vähäiselle summalle annetaan tietyin ehdoin nollakorkoinen rahoitus. Ja vielä paketin kuorrutukseksi ostaja saa vetyä ilmaiseksi 15 000 dollarilla, kunhan tankkaa sen kuuden vuoden kuluessa.

Uskallamme väittää tämän olevan yksi kaikkien aikojen parhaista uuden auton alennuksista. Mikäli alennukseen lisää vielä tankkausedun, jo ilman rahoitusetua alennus on täysin käsittämätön 83 prosenttia!

26

1918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vetyauto on niin yesterday. Ei mitään järkeä rakentaa kalliita polttokennoja, eikä mitään järkeä tehdä ensin sähkön avulla vetyä ja sitten autossa tehdä vedyn avulla sähköä. Odotellaan synteettisiä polttoaineita.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        💋 ­­­N­­­y­­m­­­f­­o­­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18281941

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Eikös Mirain tuotanto ole loppunut jo aikoja sitten. Nyt myydään niitä viimeisiä varastosta löytyviä yksilöitä. Halvalla menee, ja varmaan löytyy rikkaita "Vileneitä", jotka saattavat ostaatuollaisen harvinaisuuden kokoelmiinsa, vaikkei sillä käytännössä mitään käyttöä olekaan.

    • Anonyymi

      No nyt ostamaan keräilyharvinaisuus sikahalvalla talliin. Näistä voi saada aikanaan isonkin myyntivoiton kun näitä ei montaa ole maailmassa ja tulevaisuuskin on nyt lakkautettu :-).

      • Anonyymi

        En latin latia laita aasialaiseen autoon, olkoon mikä tahansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En latin latia laita aasialaiseen autoon, olkoon mikä tahansa.

        Aika rajoittunutta. Moni legendaarinen polttomoottoriauto on aasialainen ja samoin moni auton tekniikka on kokenut huippunsa japanilaisen insinöörin käsittelyssä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Voi olla että Shellin ilmoitus muutaman vetytankkausaseman lopettamisesta on näkynyt Toyota Mirain kysynnässä heti seuraavana kuukautena.... lakannut kuin seinään, jolloin Toyotan pääkonttorissa painetaan paniikkinappia että nyt pitää päästä niistä jo maahan tuoduista/tilatuista uusista vetyautoista eroon... maksoi mitä maksoi.

      Täyssähköautot ovat tehneet muutamien tonnien arvonalennuksia yhdessä yössä, mutta nyt Toyota Mirai teki kyllä kaikkien aikojen ennätyksen! :D

      • Anonyymi

        En vaivautunut, koska sitten olisi itketty maksumuuria.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En vaivautunut, koska sitten olisi itketty maksumuuria.

        Artikkelin pystyy lukemaan ilmaiseksi linkistä.


    • Anonyymi

      Jos UUDEN vetyauton saa nyt tuolla superalennuksella, niin voitte arvata mitä käy 5 vuotta vanhoille Toyota Miraille ja heijastuen myös 5 vuotta vanhoihin Hyundai Nexoihin... käytettyjen hinnat painuvat kuin kivi pohjaan.

      Todella moni vetyautoilija nyt kiroaa että heitä on käytännössä huijattu; Ensin että vetytankkausverkostoa rakennetaan lisää (ei rakennettu riittävästi), vedyn hinta tippuu lähivuosina (nousi kuitenkin voimakkaasti) ja nyt vielä tämä seikka ettei edes käytetystä vetyautosta saa juuri mitään.

    • Anonyymi

      Toyota on parhain autovalmistaja. Hyviä luotettavia autoja !

    • Anonyymi

      Toisessa ketjussa myös pohdintaa kuinka ovat astuneet vetyansaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18005410/vetyautoilijoiden-tuska-vedyn-hinta-nousee-sietamattomaksi-

    • Anonyymi

      Kuulostaa siltä että Toyota aikoo vetäytyä Kalifornian markkinoilta. Sen takia tämä hurja alennus että autoista päästään eroon.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vieläkö saa Mirain ostettua huimalla alennuksella jenkeissä? Mistä löydän mainoksen tästä ilmiöstä?

      • Anonyymi

        Joko Mirait on saatu myytyä jolloin kampanja ei ole enään voimassa?


    • Anonyymi

      Eiköhän Toyota ole jo loput romuttanut ja haudanneet hiljaisuudessa.

    • Anonyymi

      Toyotakin uskoi - vihdoinkin - että kallis ja monimutkainen vetytekniikka ei ota tulta.

    • Anonyymi

      juu tosi hyvä tarjous ostaa auto jota ei voi enää tankata...

    • Anonyymi

      Melkoista huijaamista tämä vetyautoilu.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18315455/vetyfanaatikot-valehtelevat-sinulle-ja-houkuttelevat-vetyansaan-

    • Anonyymi

      Tuolla hinnallla voisin ostaa joka Toyotan jos vaan meillä saisi vetyä. Kalliita kilometrejähän sillä tulisi polttoaineen puolesta, mutta ei kauheasti pääomakuluja ja kun ei paljon vuodessa kilsoja kerry, niin olisi ihan hyvä diili. Mutta eihän meillä tule vetyautoja kansalaisten käyttöön kun jakelu on niin järjettömän kallista ja vety myös.

    • Anonyymi

      Tervetuloa Järvenpään vetytankkausasemalle tänä syksynä 👍

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Joko ne viimeisetkin alennus vetyautot ovat menneet kaupaksi?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3797
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3019
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      31
      2829
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2532
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2393
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      40
      1806
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1175
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1099
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1060
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      76
      1050
    Aihe