Naamatesti:
https://www.is.fi/viihde/art-2000010484787.html
Oma tulos 4/12. Ei oikein ole nykyajan nuoret artistit hallussa.
Soitintesti:
https://www.is.fi/menaiset/vapaalla/art-2000010491514.html
Oma tulos 10/12. Näköjään tunnistan soittimet naamoja paremmin =)
Etelän hedelmät:
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000010469543.html
Oma tulos 10/12. Ja ei kun syömään! =)
Tunnistatko naamoja ja muita asioita?
13
377
Vastaukset
2/12 Kymmenen arvasin melkein oikein, yhden ihan oikein ja sitten vielä tiesin että juiceleskisen näköinen ja oloinen on Gettomasa.
Joskus tuntuu, että olen ihan ulalla nykyisesti musiikkielämästä, kun tunnista vain murto-osan nykyisistä uuista nuorista artisteista. Vanhempia tunnistan enemmän.
- Anonyymi
Ne on kyllä ne Juice Leskinen, Irwing ja mikävielä on se Paratiisin laulaja (+ hiacen peräkontti) on kaikki ihan yks ja sama.
- Anonyymi
No ei mennyt eka paljon paremmin, 5 pojoa.
Jaksanko seuraavan, en taida kun tämä meni jo yli odotusten.
AV - Anonyymi
9
6
11
Soittimet!🤣 Peruskoulutasoa 🙈
En ymmärrä miksi mokasin helpotkin 😅
🐾 - Anonyymi
Naamoista osui viisi. Nekin arvauksella. Soittimista 10, huilut ja kaikki perkussiot ei ole kovin tuttuja. Muut oli varmaa tietoa. Hedelmät ei kiinnosta.
Naamoista 10 oikein silkalla tuurilla.
Kiva, kun sinä Norppa83 jatkat kirjoittelua. Itsekkin olen ollut poissa palstalta paljon. Tervetuloa takaisin ja hyvää Juhannusta! :)
En jaksanut tällä kertaa tehdä testejä. Hyviä kesiä!Naamatesti: 6
Soitintesti: 10, "musiikki verissä"
Hedelmätesti: 9- Anonyymi
Eka linkin testasin. Kolme oikein. Höh minua.
- Anonyymi
6/12, 10/12, vimeinen pelkkää arvailua 5 oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3716600Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta744254Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom433614Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1393551Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1013538Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2453493Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll953439Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a133041Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1052784Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi372709
