Eikä se edellytä, että olisi aiemmin seurustellut.
Parisuhteen voi löytää vanhemmallakin iällä
30
512
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, mutta yksinäisyydestä tulee ajanmyötä identiteetti. Minä olen minä, koska minä olen aina ollut yksin. Parisuhde tai seurustelu tuhoaisi identiteettini.
- Anonyymi
Hieno kommentti. Jotenkin samaistun.
- Anonyymi
Toikin identiteetti voi olla mahdollista muuttaa muuksi, mutta se vaatii paljon. Hyvän ihmisen kohdalla sitä on valmis joustamaan asioissa aivan eri tavalla ,kuin tilanteet, jossa tuntuu, et on vain hävittävää, eikä näe mitään hyvää muutoksessa. Houkutteleva tilanne voi mahdollistaa asioita, jos asenne on vain oikeanlainen molemmilla. Vastaanottavainen ja joustava. Oma mutu tällainen, enkä ole koskaan ollut avoliitossa edes ja 50 + ikäinen olen.
- Anonyymi
Aika usein käy kuitenkin niin, että nuoresta suhteissa ollut kypsyy vanhemmiten suhteiden työläyteen ja haluaa olla yksinään. Eikä ottaa ketään maanvaivaa riesakseen.
- Anonyymi
Ei ainakaan parisuhteeseen enää. Ystävyys vielä menettelee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ainakaan parisuhteeseen enää. Ystävyys vielä menettelee.
Juu, sama. En tiedä mitä ihmettä tekisin enää miehellä tai parisuhteellakaan.
Jasu
- Anonyymi
Riippuu vähän mitä tarkoittaa "vanhemmalla iällä". Jos neli-viiskymppisenä ei ole koskaan seurustellut niin on aika epätodennäköistä löytää etenkään perinteistä parisuhdetta yhdessä asumisineen ja seksineen.
- Anonyymi
Tunnen yhden, joka on nyt 53 eikä ole koskaan seurustellut. Ajattelee kai edelleen, ettei hänellä ole kiirettä.
- Anonyymi
Noin se on.
- Anonyymi
Koskeeko tämä myös miehiä?
- Anonyymi
Jos ei ole koskaan seurustellut, ei pääse suhteeseen myöhemminkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei ole koskaan seurustellut, ei pääse suhteeseen myöhemminkään.
Kyllä pääsee!
- Anonyymi
Eli sinunlaisia, vai mitä?
- Anonyymi
Luin joskus, että vanhainkodissa kaksi asukasta rakastuivat. Nainen oli ollut sinkku koko ikänsä, mutta mies oli leski.
- Anonyymi
Äidin isä meni kolmannen kerran naimisiin noin 80 vuotiaana. Lapsuusajan naapurin tytön kanssa, joka siis oli myös noin 80 v.
- Anonyymi
Kyllä niitä löytäisi mutta vaimo estää.
- Anonyymi
Eikö sinulle riitä yksi?
- Anonyymi
Etäsukulaiseni (nainen) avioitui leskeksi jääneen vanhan tuttunsa kanssa 82 -vuotiaana. Oli oikein lehtijuttukin.
- Anonyymi
Mitä tahansa VOI tapahtua, mutta mutta - kannattaa olla realistinen. Uusi parisuhde on todennäköinen vanhempanakin, mutta ensimmäinen ei.
- Sheena - Anonyymi
Kaikilla ei tule oleemaan koskaan puolisoa,vaimoa .Se on vain niin .Suurimmassa osassa
tapauksista valinta on oma.- Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
Lyhyet miehet ei oikein tahdo löytää kumppania.
- Anonyymi
Mä en oo lyhyt, mutta puhuitkin itsestäsi, kääpiö!
- Anonyymi
Vanhempana ollaan ainakin kypsempiä.
- Anonyymi
Kerro lisää valheita itsellesi. Kerro, kerro.. jonain päivänä uskot niihin. Ei nykynaisilla ole mitään tarvetta ottaa kokematonta säheltävää toheloa (jolla on vielä kaiken lisäksi mitättömän pieni pikkukikkeli) kun komean ja menestyvän miehen voi tilata deittisovelluksesta kotiinsa.
Valehtele vaan, valehtele lisää. Kyllä se sillä todeksi tulee jonain päivänä!- Anonyymi
Mä en oo mitään, mitä musta väität!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä en oo mitään, mitä musta väität!
Valehtelet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valehtelet.
En valehtele vaan sinä valehtelet, ätmi!
Kaikkea voi tapahtua. Toki mitä enemmän ikää tule lisää, niin ihminen saattaa olla jo niin tottunut yksin olemiseen, että on vaikeampi ottaa ketään asumaan saman katon alle. Toki vanhempana on enemmän elämänkokemusta ja voi olla, että se tavallinen arkikin voi riittää eikä tarvitse mitään ekstremeä kuin ehkä nuorempana ja elämän reliteetitkin on ehkä enemmän hallussa, joten on jollain tavalla ehkä kypsempi olemaan toisen kanssa.
- Anonyymi
Kenen kanssa norppa seukkaa?
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362121Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591925Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211865HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771602Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031601Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241424Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821052Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 27859
- 63833