Lahkojohtaja pidätetty

Anonyymi-ap

3

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toisaalta ei se smithinkään aikaan ihan helppoa ollut, mutta hänellä on kuitenkin edelleen seuraajia.

      • Ei mitään yhteyttä kirkkoomme, tämä on arvostettu, asiallinen kirkko, jota on kyllä välillä vainottu panetteluihin uskomisen takia. Nykyään ei vainota muutakuin että jotkut jatkavat panetteluja.

        Sellaista panettelua ja vääristelyä on aina, saatana vastustaa Jumalan työtä. Täällä höpö on vuosikausia suoltanut niitä panetteluja niin ettei kukaan paljonkaan viitsi enää vastata hänelle muuta kuin lukijoiden tähden korkeintaan. Oikaistaan vääristelyjä, kuten tuokin hyökkäys argumentti virheen pohjalta.


      • Anonyymi
        santtunen2 kirjoitti:

        Ei mitään yhteyttä kirkkoomme, tämä on arvostettu, asiallinen kirkko, jota on kyllä välillä vainottu panetteluihin uskomisen takia. Nykyään ei vainota muutakuin että jotkut jatkavat panetteluja.

        Sellaista panettelua ja vääristelyä on aina, saatana vastustaa Jumalan työtä. Täällä höpö on vuosikausia suoltanut niitä panetteluja niin ettei kukaan paljonkaan viitsi enää vastata hänelle muuta kuin lukijoiden tähden korkeintaan. Oikaistaan vääristelyjä, kuten tuokin hyökkäys argumentti virheen pohjalta.

        Tietysti on. Samanlaista paneskelua se oli smithinkin touhu. smith oli saatanan asialla. Omien sanojensa mukaan hän ei itsekään tiennyt milloin ilmoitukset tulevat Jumalalta, milloin saatanalta ja milloin ihmismielestä. Me ulkopuoliset huomaamme heti, että pktmoninaintiilmoitus ei voinut tulla ensin mainitulta.

        Vääristelyähän sinä aina esität. Valehtelet mm. että smithillä ei ollut seksi muiden kuin Emman kanssa, vaikka kirkkosi historioitsijat muuta sanovat ja kirkkokin on myöntänyt jo vuonna 2014, että smithillä oli seksiä muidenkin kanssa.

        Totuutta et voi paeta Olliseni.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      103
      1054
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      58
      1005
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      830
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      144
      798
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      695
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      103
      581
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      90
      577
    8. 78
      541
    9. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      53
      537
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe