Kertokaa vain totuus
Oletteko naiset aina saaneet kun olette halunneet?
37
333
Vastaukset
- Anonyymi00001
Halustahan se on kaikki kiinni? Ilman halua jää ilman.
- Anonyymi00015
Aina on käynyt hyvin, kun on uskaltanut avata suunsa ;-))
- Anonyymi00002
Ei kun on vain tietty joka kiinnostaa. Jos ei väliä kenen kaa niin varmaan onnistuisi, mutta sellainen ei kiinnosta.
- Anonyymi00003
Saan orgasmin, aika kun haluan. Mutta ilmeisesti tarkoitat jotain muuta, kuin itsetyydytystä. Eli saisihan sitä, jos lähtisi laskemaan tasoa. En tänä päivänä kyllä muutenkaan pystyisi harrastamaan, mitään yhden illan juttuja. Tai mitään kevyttä paneskelua, ilman tunteita.
- Anonyymi00024
Usein yhden illan jutuissakin on yleensä vähintään hetken intohimoa.
- Sheena - Anonyymi00025
JeroP kirjoitti:
Mutta miten yleensäkään voi harrastaa yhden illan juttuja. Eiks se tunnu ilettävältä?
Tarvitaan tuota äsken mainitsemaani intohimoa.
- Sheena - Anonyymi00026
Anonyymi00024 kirjoitti:
Usein yhden illan jutuissakin on yleensä vähintään hetken intohimoa.
- SheenaTuo on itsestään selvä ajatus. Kaikki tietää sanomattakin.
- Anonyymi00028
JeroP kirjoitti:
Mutta miten yleensäkään voi harrastaa yhden illan juttuja. Eiks se tunnu ilettävältä?
Miksi se olisi iljettävää? Yhden illan jutut eivät ole minua varten enkä niitä erityisemmin suosittele kenellekään, mutta yhden illan juttu voi olla myös positiivinen kokemus.
Jos itsestä tuntuu hiukankaan epämiellyttävältä tai ahdistavalta, niin missään nimessä ei pidä lähteä kokeilemaan yhden illan juttuja. Ihan tavallinen ihminen se toinenkin kuitenkin on eikä sen tarvitse olla lainkaan iljettävää.
Aletheias - Anonyymi00030UUSI
Anonyymi00024 kirjoitti:
Usein yhden illan jutuissakin on yleensä vähintään hetken intohimoa.
- SheenaViinamiehet osaavat tuon taidon.
- Anonyymi00004
Turhan epämääräisesti kysytty. Sellaiselta, jolta olisin halunnut, en ole saanut likipitäenkään joka kerta. Näihin kuuluu myös yksi oma kumppani. Jos taas kysyt muuten vaan saamisesta, ihan mistä vaan tai keneltä vaan, niin saisi tietysti, jos kiinnostaisi moinen.
- Anonyymi00005
Ainahan nainen saa kun haluaa mutta ei nekään aina saa just siltä keneltä haluaa on nääs olemasa miehiä jokka ei ihan mihin tahansa reikään munaansa laita
- Anonyymi00012
Ja sitten on myös miehiä, joita ei tuo seksi juurikaan kiinnosta.
- Anonyymi00017
Vanhan tyypin miehiä?
- Anonyymi00006
noh god damn it..omista orgarmeista aivan teknisestikin puhua
- Anonyymi00018
Niistäki on pantu ite vastaamaa ns
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
Niistäki on pantu ite vastaamaa ns
Joku jäi junnaamaa-ei
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Joku jäi junnaamaa-ei
Niitä bibolaarisii ehkä
- Anonyymi00007
kuka teille on lsaiyyanut Panama Red eli maria?=
- Anonyymi00021
Voit sinä Panama Rayooki soittaa
- Anonyymi00008
tämä asia niin jotta tytötkin voisivat puhua suunsa puhtaaksi asioista jotta ei jääkaivelemaan mieltä.... kuin joku korvamato aivoissa myllertäisi ajatuksiakin haittaamassa: Spinleworm.
- Anonyymi00009
Muovi kaalimato.
- Anonyymi00010
Nuoriso dementia.=.Pusailua.Ja.Halimista.
Ilman.Huippukivaa.Laitteistoa.Kun.Tarkemin.
Aprikoi. - Anonyymi00011
Selitän näin miehenä joka ymmärtää naisia, ja olen siinä mielessä onnekas että saan samalla tavalla kuin naisetkin sen ansiosta. Hinta on noh, se että kestää naisten sekopäistä venkuilua.
Mutta kai tässä jonain siltana sitten toimitaan. Joten selitän koska naiset eivät tajua miesten maailmaa, mutta minä miehenä tajuan. Naiset saavat koska haluavat. Mistä syystä eivät välttämättä edes halua miestä ja tyytyvät omaan käteensä, tai leluihin.
Haluavat mieluummin tyytyä omiin neuvoihinsa, kuin random-mieheen koska tietävät että saavat sellaisen jos tarvitsevat. Tätä ei miehet tajua, koska elävät eri todellisuudessa tilanteen kanssa. Ja hieman vituttaa että naiset katsovat tässä asiassa alaspäin miehiä jotka eivät tajua tätä. En arvosta niitä naisia kovin paljoa.
Naiset eivät ole yläpuolella vain sen vuoksi että asetelma on erilainen miesten ja naisten välillä. Ja ymmärryksen puute, kostautuu myöhemmin, ja naiset taas eivät tajua sitä. Turhauttavaa kun välissä näkee ymmärryksen puutteen toista osapuolta kohtaan. Molemmilla sukupuolilla on omat probleemat. Mutta toisia pitäisi kunnioittaa, eikä väheksyä oman sukupuolen vahvuuksien perusteella. Pitäisi ottaa toisen sukupuolen heikkoudet huomioon, eikä ohittaa niitä koska omassa niitä ei ole. - Anonyymi00013
Opettele suomenkieli ja tule sitten kyselemään päättömiä kysymyksiä😂
- Anonyymi00014
En oo, mutta pärjäilen.
- Anonyymi00016
No joskus oon ehkä oon feikki hihkassut kun on liikaa kestäny
Aika varmasti saisin, jos tuntemattomalta haluaisin. En kuitenkaan halua.
- Anonyymi00022
Koskaan ei ole mies kieltäytynyt, mutta mies on ollut myös aktiivinen osapuoli 🤔
Jos olen sitten taas itse halunnut, en ole koskaan ”pyytänyt” 🤭 Ei. Joo. Riippuu.
- Anonyymi00023
Naisten seksihalu liittyy mieheen (heteroilla), yhteen tiettyyn mieheen (ainakin yhdellä kertaa). Ts kohde sytyttää halun. Ja on sanomattakin selvää, ettei nainen lähde sekstailemaan jokaisen halun herättäneen miehen kanssa tai edes ilmaise miehelle haluaan. Tosin parhaimmat miehet kyllä tietävätkin herättävänsä halua tietyssä naisessa, mutta eivät (aina) ole siitä moksiskaan. Etenkään jos ko. mies ja nainen tuntevat toisensa (ja/tai toinen tai molemmat ovat parisuhteessa toisaalla).
Halu ei syty kenenkään kanssa, ei edes kumppanin, jos parin henkiset taajuudet eivät kohtaa.
- Sheena- Anonyymi00027
Miksi selität asioita jotka muutkin älyää? Aika moneen olet kommentoinut besserinä.
Eikö sulla oo mitään omaa ajatusta? - Anonyymi00031UUSI
Kyllä taajuudet aina kohtaa sillä naisilla on taajuuksia niin runsaasti jottei edes oskillaattorikaan kykene samaan.
Ei se on erittäin vaikeaa.
- Anonyymi00029
Tämä ehkä kannattaa selittää, kuten pieniin lapsien käytöstä selitetään.
Tietyn ikäisille lapsille jos vaikka sanotaan, että saat joko nyt heti 1 pslsen suklaata tai 5 min päästä koko levyn.
Useammin nainen ymmärtää tämän ja valitsisi odottelun/koko levyn. Mutta pieni lapsi/mies ottaisi sen palan heti...koska ymmärrys on samalla tasolla.
Yhteenveto. Jokainen saa kyllä palasen... fiksummat malttaa odottaa, että saa enemmän. - Anonyymi00032UUSI
tuollainen juttu että kun yrittää auttaa masentyune4ita nuoria naisia jutuilla, niiin no pilluthan on jo naitu... mutta siis paeantaa heitä hassuillakin joillain jutuilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1911367Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463924Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1133100Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1302431Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin902120Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961781Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3051049Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18835Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143775- 53719