Puoliraskas päivä

Bändikuvausta.
Kalusto: 1HD ja 2*4K
4K kamerat olivat sivuilla itsekseen kuvaamassa ja kuva on muutoin kelvollista, mutta koska tila oli pieni, niin yleisö on liikaa kuvassa (saa siitä rajaamalla välillä kohtuullista).
HD oli yksijalan varassa minulla ja sen jälki on ihan riittävää.
Yleisö on oli hiukan äänekästä ja se vaivaa äänessä jonkin verran.
Ilmoitin, että itse en kyllä editoi, sillä käyttäisin siihen aivan liikaa aikaa.
(melko kokematon lupasi tehdä editoinnin, mutta onneksi sillä on kokeneempi kaveri)

5

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No, pistä youtubeen että nähdään

      • Ei ole lupaa, niin ei voi.


    • Anonyymi00003

      Kyllähän 4K:n pikselit kestävät hyvinkin rajaamisen ja kuva tiivistämisen. Jos ääni on ruvella niin hitusen haastavampi homma, mutta, jos olet saanut musat saliäänen lisäksi myös äänipöydän kautta, pitäisi ääniraidan kasaaminen olla suht kohtuuden rajoissa.

    • Jaa, jännä juttu, että ne itekseen vaan kuvas. Oliko ne jotain go pro kameroita?

      Haapasalollakin oli muuten yks kohtaus, jossa se siellä venäjällä jotakin kokkas. Ja sillä oli kaks kuvaajaa, no se vaki ossi tietenki ja sitten apukuvaaja. Niin siinä kuvakulma vaihteli tietysti niiden välillä. Mutta sitten välillä olikin joku korkeelle asetettu go pro, joka siis kuvas koko tilanteen. Jossa näky siis haapasalo ja ne molemmat kuvaajat. Näissä haapasalon kuvauksissahaan ei ees yritetty peitellä noita kuvaajia, vaan olivat kuin osa sitä editystä.

    • Hyvä, että jätät editoinnin muiden huoleksi. Ei aina tarvitse ottaa vastuuta kaikesta. Kunnioitettavaa tilannetajua!

      Päivän teema : Järkevä delegointi!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1094
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      606
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      605
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      68
      567
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      95
      552
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      44
      493
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe