Tuli jokin aika sitten televisiossa haastatteluohjelma jossa eräs näyttelijätär sanoi sinkkunaisen idyylisin tilanne olevan kun hänellä on kolme miestyyppiä elämässään:
1) Joku mies joka kinuaa naista itselleen, mutta jolle nainen voi sanoa ei. Tehtävänä pelkästään kohottaa naisen itsetuntoa.
2) Mies seksiä varten. Hyvää seksiä ilman sitoumuksia ja tunteita. Eli hoito.
3) Mies joka kohtelee ja puhuu kauniisti, ottaa huomioon, saa tuntemaan naisen tärkeäksi. Tulevaa aviomies- ja isä-materiaalia. Seksi tulee myöhemmin mutta on jotain aivan erikoista.
Kommentteja tähän? Minusta vaikuttaa muuten hyvältä paitsi en tarvitse ukkoa nr.1, kävisi kyllä vähän sääliksi
3 miestyyppiä naiselle
7
1829
Vastaukset 7
tulee väkisin ikävä kyllä mieleen, että turhaan kyselet täällä, kun sen näkee, kuulee, haistaa ja aistii, minkätyyppistä äijää olet kattelemassa; but anyway; onnea etsinnöillesi
vaikka kyseessä nyt ensisijaisesti olikin siteerattu juttu töllöstä.- ihmeellistä
Tuon kolmosen siis pitäisi tyytyä siihen että nainen jakelee alkuvaiheessa tavaraa jollekin muulle? Voi olla ettei pitkälle pötkitä tuolla tyylillä...
- Nimetön
Joo ei todellakaan pötkitä pitkälle... Sitten kaikki nuoret kokemattomat naiset (ja miehet) katsovat tuollaisia ohjelmia ja lukevat saman tyylisiä lehtiä, ja pilaavat elämänsä. Oi miksi oi miksi...? Siinä missä nyt on tulossa kansalliset tietoturvatalkoot, voisi tulla myös kansalliset parisuhdetalkoot!
- paskaa
Onhan se toki hienoa että nykyisessä hyötynäkökohta-ilmapiirissä voi olla vapaa ja tehdä mitä huvittaa, mutta ihmettelen vain että miten on mahdollista erottaa tunteet kaikesta ja vielä luulla että se on jotain helvetin hienoa, mikä ihmisiä vaivaa?
Ovatko he skitsofreenisiä vai mitä? Viimeksi kun katsoin ja ajattelin asiaa, niin huomasin olevani 1 yksilö josta ei voi erottaa "vain ruumista", ja laittaa sitä tekemään asioita ilman että tuntuisi miltään.
Toivottavasti tuon lajittelun sanonut "viisas" tajuaa joskus jotain, tai täytyy toivoa että se oli huumoria, vaikkakin huonoa semmoista. - naisille...
Luin myös jostain trendilehdestä,että naiset haluaisivat kumppanikseen metroseksuaalin(hivenen tyttömäisen miehen,herkän jne.),joka rakastaa shoppailua,ihqu-sanan käyttöä,kikatusta,romanttisia leffoja,vaaleanpunaisia kellonremmejä,napapaitoja,punaista kaulaliinaa,hiusten föönausta eli kaikkea mitä naisetkin.Sellaisen kanssa olisi kiva harrastaa kaikkea tuota,ns. tyttöjen juttuja,mutta mikä niissä "tyttömäisissä" ehkä hivenen homppelimaisissa miehissä olisi kaikkein kivointa,he eivät kerjää seksiä naiselta.
Lakataan vain yhdessä varpaankynsiä,käydään syömässä,kiharretaan tukkaa,nyyhkitään leffassa,hihitetään kadulla,eli ollaan "ystiksiä" "bestiksiä" vailla sänkyyn menemisen pakkoa.- n33
Onneksi en lue mitään trendilehtiä..
Mun mielestä toi kuulosti ihan kamalalta, en kestäis tollasta keneltäkän naiseltakaan. Miehestä nyt puhumattakaan! Toi juttu oli ehkä kirjoitettu tytöistä mutta ei naisista. Kyllä nainen kaipaa vierelleen ja kumppaniksi miehen eikä mitään "tyttöpoikaa".
Ja ei kerjää seksiä.. Anna mun kaikki kestää. Palataanko trendilehdissä nyt takaisin historiaan missä nainen ei nauti seksistä vaan pakosta antaa miehelle?!?
- T1000
Jonkunlaista monitoimikonetta toi kylläkin tarttee, ei miestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 142764
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.2761216Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671138- 84970
- 87853
- 63828
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?24765- 72765
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69731Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?139724Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?142691- 47670
- 57656
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47634Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25633Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46624Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32618Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri26583- 40564
- 55558