nettirakkaus..

hannahh..

Oon tavannu oman rakkaani netissä.Meil menee hyvin mut oon vaan vähä mustasukkanen.Haluisin tietää mitä muut ootte mieltä et oonko liian mustasukkanen.
Poikaystävälläni on mese täynnä naistuttavia jotka hän on pongannu netistä.juttelee niitten kaa meses jopa silloin ku puhutaan puhelimessa eikä pysty tietysti keskittyy mun kaa puhumiseen.sitte sillä on mesen keskustelukuvakkeessa sellane kuva mis sillä ei oo paitaa..ei varmastikaa mua varten koska ei puhuta meses paljo yhtä vaa niitä toisii naisii varten.tai ajattelen ainaki niin.sitku viel kaukosuhde ni tosi raastavaa...pelkään et kohta menee treffaa jotain niistä naisista.ainaki yhelle on antanu puhelinnumeronsa.
Kertokaa pitäskö olla huolissaan.kun sanon tästä poikaystävälleni, hän suuttuu koska epäilen häntä.

11

3092

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokem on

      Et ole hänellä ainut, siitä voit olla varma. Valmistaudu siihen, että suhteestasi häneen ei tule mitään.

    • jgaigirl

      samaa mieltä kuin edellinenkin. Ei tuu mitään.
      Irrottaudu "suhteestanne" hyvissä ajoin.

    • sen hetken

      kun puhutte puhelimessa voi olla pois mesestä muiden naikkosten kanssa niin vähän tuntuu ettei ole poika kovin tosissaan...tää on siis mun mielipide vaan!

      • Tansseista löytyy

        Eli miksi pitää netistä jotain suhdetta hakea, kyl se on viisainko näkee livenä kaverin oli sitten mies tai nainen ja ei netti seksikään ole niin hyvää ku aito. Vai mitä....


      • mirspuolinen

        tuli täs mieleen noista kaukosuhteista kun täs seurustelin vähän aikaa sitten ja työpäivät itelllä pitkiä niin... ja sitten suoraan sänkyyn ja aamulla töihin nih silti piti oikein kahetesti mennä pettämään.... kaikesta paras... kolme viikon jälkeen naipuolinnen henkilö kosi et huuhuu... syy on selvä rahaa kun ei oo sitten kyllä hellyydellä saa paskaakin... mut itepähän tuli lähettyä tohon kelkaan, enkä mitään menettänyt, loppuhyvin, kaikki hyvin


    • veto hahhahhaa

      Ompi kossukorista veto . Oot 163:s.Kahdestasadasta (200) poikki.Irtaudu "nettirakkaastas".HETI.

    • huolissaan ja paljon

      Ihan outoja juttuja. Lopeta ajoissa. Siellä on ja pysyy - NETISSÄ! Älä enempää uhraa aikaa.

    • henkisesti

      kypsymätön, äkkiä kaukosuhde poikki ennenkuin tulee oikeita harmeja!

      • kaukopossu

        tunsin piston sydämessäni kun luin tän aloittajan viestin. ja samaa mieltä kun muutkin tästä....
        ja kiitos, sain ajattelemisen aihetta koska itellä kans kaukosuhde ja myös mesessä kuva ilman paitaa ja pariin naiseen oon yhteydessä siellä. tosin oon kyllä vakavissani tässä suhteessa mut en oo tullut ajatelleeks mitä kultani on tästä muusta mieltä.
        joten kiitos näkökulmasta


    • Ei sinun pidä olla huolissasi poikakaveristasi.....
      Oikeasti sinun pitäisi jättää hänet. Ei kukaan toista kunnioittava ja rakastava käyttäydy noin rakastaan kohtaan. Hänelläon aiivan liian suuri käsitys itsestään ja hänen olisikin jo aika saada palautetta... Ole sinä se eka viisas. Olet aivan liian hyvä hänelle. Nimim. kaukosuhteessa minäkin. Toimivassa kylläkin.

    • nainennnn

      No omassa tilanteessa aluksi kävin läpi vähän samaa. Mies sanoi olevansa tosissaan kanssani, mutta chattaili muittenkin kanssa. No minulla meni pinna, ja kysyin höneltä, kumpi on tärkeämpää, minä vai ne muut vosut. sanoin, että ei minua haittaa, vaikka hän lähettelisikin silloin tällöin muillekin ihmisille viestejä, (saahan nyt ihmisellä ystäviä olla), mutta tein selväksi, että jos hön haluaa minut, niin hänen tulisi sitten lähettää ainakin kaksi kertaa sen verroin viestejä minulle, kuin muille. No kylläpä väheni viestit muille tytöille, ja hän on tehnyt muille tytöille selväksi että seurustelee minun kanssani. Hän puhuu minusta heille jne. joten nyt en ole mustasukkainen enää ollenkaan. saahan niitä kavereita olla, on itsellänikin miespuoliisia "nettikavereita" mutte he tietävät että seurustelen.. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      803
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      41
      776
    3. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      740
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      738
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      41
      704
    6. 50
      616
    7. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      577
    8. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      59
      572
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      526
    10. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      485
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      477
    12. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      25
      466
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      465
    14. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      95
      452
    15. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    16. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      26
      409
    17. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      400
    18. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      397
    19. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      54
      394
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      21
      377
    Aihe