Iltaa XXXXXXXXL-kokoiset toverit,
Tuossa joku aika sitten annoin teille hyvät ohjeistukset lihavuuden karkoitukseen ja
kuten muistatte edelleen, että tärkeintä on siis olla ostamatta: Lihaa, makaroonia, vaahtopäitä, voita, suklaata, karkkia ym. PASKAA!!!
Ostoskärryt kuormataan: Ruisleivällä, perunalla, weettabixeillä, näkkärillä, tuoreella kalalla, kasviksilla ym. OIKEALLA RUUALLA!!!
Onko ketään teistä noudattanut ohjeitani ja jos on, niin miten kävi?
Muistakaa myös kauppiaan ilme, kun ette enää osta roskaa ja teette parannuksen elämäänne.
Myös kaverinne tulevat kateelliseksi, kun muututte
NORMAALIPAINOISIKSI!!!
"Kirjotaisinko oikean laihdutusoppaan näille raasuille? :)"
MarttyyriMallari-TTt
Mites laihkari sujuu?
7
554
Vastaukset
- vikaa
lihassa on? Ja kyllä makaroonia voi viikoittain syödä. Kunnon spagettia, nam nam.
jos kärsit ylipainosta, niin mättää lautasellesi mieluummin riisiä. Nami nami :P
"Taisin antaa ohjeita turhaan"
MarttyyriMallari-TTt- tosikko.
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
jos kärsit ylipainosta, niin mättää lautasellesi mieluummin riisiä. Nami nami :P
"Taisin antaa ohjeita turhaan"
MarttyyriMallari-TTtKyllä näin on, että annoit ohjeita turhaan. On ihan sama syötkö puhdistettua riisiä tai pastaa. Kumpaakin saa myös "tummina" tuotteina, pastaakin, joka on silloin muutakin kuin valkoista vehmäjauhoa. Vaihda sinäkin se riisi täysjyväriisiin tai riisiohraan ym.
Eli voit edelleen pitää nimimerkkinäsi Marttyyrin, sehän sinä olet, kun yrität "parastasi" ja sinua ei kukaan kuuntele. - rasvaa syöden
tosikko. kirjoitti:
Kyllä näin on, että annoit ohjeita turhaan. On ihan sama syötkö puhdistettua riisiä tai pastaa. Kumpaakin saa myös "tummina" tuotteina, pastaakin, joka on silloin muutakin kuin valkoista vehmäjauhoa. Vaihda sinäkin se riisi täysjyväriisiin tai riisiohraan ym.
Eli voit edelleen pitää nimimerkkinäsi Marttyyrin, sehän sinä olet, kun yrität "parastasi" ja sinua ei kukaan kuuntele.50 vuotiaana söin juuri niinkuin tuossa edellä neuvottiin ja paino oli 96 kg - kolesteroli 7,6.
Nykyään syön normaalia ruokaa johon kuulu voi, kerma, liha, mutta vähemmän perunaa, pastaa, valkoista leipää, riisiä tai muita nopeita hiilareita.
En laita margariinia suuhuni ja olen vähentänyt sokerin käytön noin puoleen entisestä.
Syön ruispalojen päällä kunnon rasvaista juustoa enkä muutenkaan vältä rasvaa - päinvastoin. Paino on nykyään tuo 83kg ja kolest. 5,9 ja olo ja kunto on kaikenkaikkiaan paljon parempi kuin silloin yli 15 vuotta sitten.
Mitään muuta lääkettä kuin pari kolme antibiottikuuria en ole käyttänyt moniin vuosiin. - yks ja sama
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
jos kärsit ylipainosta, niin mättää lautasellesi mieluummin riisiä. Nami nami :P
"Taisin antaa ohjeita turhaan"
MarttyyriMallari-TTtonko riisiä vai makaroonia, jos haluaa laihtua pitää syödä pienempiä annoksia joka tapauksessa. Se on se ratkaiseva tekijä.
tosikko. kirjoitti:
Kyllä näin on, että annoit ohjeita turhaan. On ihan sama syötkö puhdistettua riisiä tai pastaa. Kumpaakin saa myös "tummina" tuotteina, pastaakin, joka on silloin muutakin kuin valkoista vehmäjauhoa. Vaihda sinäkin se riisi täysjyväriisiin tai riisiohraan ym.
Eli voit edelleen pitää nimimerkkinäsi Marttyyrin, sehän sinä olet, kun yrität "parastasi" ja sinua ei kukaan kuuntele.älkää lihavat sitten yhtään ihmetelkö, kun teitä haukutaan. Jos ei ystävälliset neuvot kelpaa, niin pysykää sikoina sitten, SAATANA!!!
"Lihavatko leppoisia? :)"
MarttyyriMallari-TTt
- minähhh
Jee, tää ihme Marttyyri-heppu on taas palannut. :D Ja vastaus otsikon kysymykseen: Ei ole sujunut, koska en ole laihkarilla (vittu mikä sana...) ollut. Tosin eilen kävin taas ensimmäistä kertaa kolmeen kuukauteen vaa'alla ja sepäs näytti 5kg vähemmän. :P Joten se tekee n.13-15 kadonnutta kiloa tälle vuodelle. En tosin ymmärrä edelleenkään mistä se johtuu. Mutta samapa tuo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1741504Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561225puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo131191- 511091
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M1931064- 61972
- 51742
Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm252727Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel30698- 37692