Millainen nainen kelpaa pidempiaikaiseksi seksisuhteeksi, mutta ei kuitenkaan tyttöystäväksi?
Gysely..
15
584
Vastaukset
- kun itse
en kelpaa naisille kummaksikaan.
- Asiasta.huvittunut
Suurin ero lienee se, että tyttöystävän kanssa pitää ehdottomasti olla samankaltaiset perusarvot ja samanlainen käsitys tulevaisuudesta. Parisuhteesta ei tule mitään, jos kumpikin haluaa tulevaisuudelta eri asioita, mutta seksiä se ei estä.
Pitkäaikaisen panon ei tarvitse myöskään olla yhtä edustava kuin tyttöystävän, koska panoja ei esitellä kavereille tai suvulle. Edustavuudella viittaan mm. ulkonäköön, pukeutumiseen, käytöstapoihin ynnä muihin seikkoihin, jotka vaikuttavat sijoittumiseen sosiaalisessa hierarkiassa.- joku ukkeli
Fuckbudyn täytyy olla nätti ja viehättävä, mutta riittää tosiaan kun on sitä ilman vaatteita.. pukeutumistaidoilla tai muilla edustustaidoilla ei niin väliä.. eikä tosiaan noilla arvomaailmoilla yms.
Hyvännäköinen, mukava, kokeilunhaluinen ja antavaisella mielellä varustettu.
Nämähän ovat toki tyttöystävänkin kriteereitä, mutta vakipanolta ei vaadittaisi älyä, samanlaista maailmankatsomusta, huumoria (no ehkä vähän), uskollisuutta eikä yhteisiä tulevaisuuden suunnitelimia.- Asiasta.huvittunut
Kyllä älyä pitää olla. Yhdenkään typeryksen juttuja en ala pillupalkalla kuuntelemaan.
Asiasta.huvittunut kirjoitti:
Kyllä älyä pitää olla. Yhdenkään typeryksen juttuja en ala pillupalkalla kuuntelemaan.
Minä jo ajattelin, että kerrankin olemme jostain samaa mieltä. Minusta vakipanon ei tarvitse olla mikään järjenjättiläinen, kunhan ei lauo typeryyksiään jatkuvasti, eikä ainakaan aktin aikana. ;-)
- Asiasta.huvittunut
Ratikkakuski kirjoitti:
Minä jo ajattelin, että kerrankin olemme jostain samaa mieltä. Minusta vakipanon ei tarvitse olla mikään järjenjättiläinen, kunhan ei lauo typeryyksiään jatkuvasti, eikä ainakaan aktin aikana. ;-)
Vaadittu minimitaso on se, että älyää olla hiljaa, jos ei ole mitään järkevää sanottavaa. Parempi olisi kuitenkin, jos osaisi jostain keskustellakin, ettei tarvitse edestakaisin ajaa pelkästään sen kaksiminuuttisen takia.
Kaikkein bimboimmat hölöttävät typeryyksiään jatkuvasti kuin jokin mielipideautomaatti ja hiljenevät vain, kun työntää munan suuhun. Onneksi olen nyttemmin oppinut tunnistamaan nämä jo ulkonäöltä.
LOL!
oikeesti. Sellanen nainen kelpaa pelkästään siihen seksisuhteeseen, jolle riittää se pelkkä seksisuhde.
Pitää osata vaatia. Ja pitää osata vaatia oikein, jos vaatii väärin, ni sit loppuu se pelkkä seksisuhdekin.- plaaah
relaxed_eyes kirjoitti:
oikeesti. Sellanen nainen kelpaa pelkästään siihen seksisuhteeseen, jolle riittää se pelkkä seksisuhde.
Pitää osata vaatia. Ja pitää osata vaatia oikein, jos vaatii väärin, ni sit loppuu se pelkkä seksisuhdekin.minkäänlaiseen suhteeseen kuin täysi ääliö. Miten tollanen talikko voi vaatia keneltäkään mitään, pyh.
plaaah kirjoitti:
minkäänlaiseen suhteeseen kuin täysi ääliö. Miten tollanen talikko voi vaatia keneltäkään mitään, pyh.
se juju onkin. Emminä mitään vaadi. Mä sopeudun.
- plaaah
relaxed_eyes kirjoitti:
se juju onkin. Emminä mitään vaadi. Mä sopeudun.
kakarana? Sun jutuissa ei oo mitään tolkkua.
jonka kanssa tulee muutenkin toimeen kuin pelkästään sen katoavan 2 sekuntia mitä se akti kestää. Mulle pitää olla ehkä jopa vähän miesmäisiä luonteenpiirteitä et tuun toimeen naisen kanssa, mä en jaksa mitään keskiverto typerän kanan yltiönaisellisia kotkotuksia.
- totanoinni
sisko?
- MMies
Miten määritellään "pidempiaikainen"?
Mutsiis, ilmeisesti sellainen, joka siihen suostuu tai on liian tyhmä tajutakseen olevansa pelkkä fuckbarbara.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454