Kantsii lukea

seuraava teksti

7

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfasdfasdffsdasdfasdfasdf

      Eipä tarvinnu eka lukua pitemmäksi päästä ni naurahin juomat näytölle :DDDD

    • Ja kuvatekstit

      Olipas silmäillenkin oiken viihdyttävää luettavaa.

      Ei varmaankaan ollut tarkoitettu syventäen luettavaksi, oli avainsanat sen verran hyvin valittu. Pikaluettuna selvää propagandaa, s.o. paskapuhetta.

    • Erityisesti avustajaluettelo pisti silmään vakuuttavuudellaan. Se onkin hyvä kirjoituksen uskottavuuden kannalta, kun tuo Carl Wieland tiedetään huijariksi jo ennestään.

    • Apo-Calypso

      Tuskinpa. Samaa vanhaa epärehellistä kretinistipaskaa.

    • valeita, vääristelyitä ja huijauksia. Mitä muutakaan kunnon salatieteiliältä voisi odottaakkaan. Tuo keinotekoinen hiili oli uusi tuttavuus. Sitä mienen vaan tiedä mitä tekemistä sillä on maaperän hiilen kanssa. Ja onko koko keinotekoinen hili vain joku kreationistien oma keksintö. Synteettisiä timanttejahan on valmistettu jo ajat, lisäksi meteoritörmäyksessä syntyy ns. mikrotimantteja. Ja nämä timanttien ja mahdollisesti hiilen erilaiset muodostumistavat ovat sitten älykästä suunnittelua tukevia.. voi jee... hankkikaa elämä?

    • ........

      Kirjasen mielenkiintoisin osio alkoi sivulta 42 ja jatkui loppuun asti.

    • Ja ajantasalla olevaa tekstiä, kyseenalaistaa evouskon ikoneita, itseasiassa tekee moniltakohdin evoluutiohuuhaan mahdottomaksi.


      Siunausta. T. Markku. S

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4492
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2914
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2433
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1737
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1409
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1212
    7. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      19
      1128
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      908
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      874
    Aihe