Hei!''
Jos joku on menossa vatikaaniin ja mukaan mahtuu esim 1-10 täyttä sarjaa vatikaanin eurokolikoita niin ilmoittele!! Laita takas saavuttuasi postiin niin maksan niistä ja maksan vielä hyvän tuontipalkkion :) kitos..
VATIKAANIIN MENOSSA?
5
1774
Vastaukset
- minä tiedän
Kävimme Vatikaanissa huhtikuussa, ja ostin liikkeestä vuoden 2007 kolikkosarjan ja vuoden 2004 erikoiskakkosen. Nämä maksoivat yhteensä 245 euroa, ja tämä ei ole vitsi.
Vatikaanin kolikkoja EI todellakaan liiku käyttörahana.
Helpommalla pääset, kun ostat ne huuto.netistä. Kustannukset ovat aivan samat.
Tuskin kukaan pistää omia rahojaan 10 kolikkosarjaan periaatteella "pistä postiin niin maksan sitten".
Sortsi.Kylläpä on metallilla hintaa... Toki maksu olisi etukäteen tullutkin, mutta ei kyllä näillä hinnoilla.. kiitos infosta!
- Vatikaanin eurokolikoita
Jos Vatikaanin 2007 kolikkosarja ja vuoden 2004 erikoiskakkonen maksavat 245,- Vatikaanissa niin ehkäpä sitä on turha niitä sieltä asti hakea kun Helsingistä saisi noutaa 215 eurolla:
http://www.kolumbus.fi/mjk/eurot/
Nuo ovat usein kalliimpia ulkomailla kuin kotimaisilla kauppiailla, eli näiden vuoksi lienee turha matkustella... =) Itse tilasin aikoinaan ulkomailta postitse monia kohteita mutta useammankin ikävän yllätyksen jälkeen en enää ulkomailta tilaile mitään kun Suomesta saa turvallisesti ja ihan kohtuuhinnoin. - Anonyymi
Vähän hintatiedustelua mitä maksaa Vatikaanissa se 1centistä 2euroon kolikot?
- Anonyymi
Liikkuuko Vatikaanissa ollenkaan kaupoissa vatikaanin rahaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815