evoluution tuomio

petri....

Katso, Herra tulee taivaan pilvissä ja tuomitsee kaikki jotka eivät häntä vastaanottaneet vaan rakastivat valheita ja syntiä enemmän. Niin käy kehitysopinkin kannattajille ja muille, jotka tiede on sokaissut!

10

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S.U.P

      Tässä kohden rakas veljeni petri puhut oikein ja väkevästi kuten Raamattu opettaa. Yritetään me jaksaa. Meille on luvattuna taivaan valtakunta. Halleluja.

      • Pihlajanmarjoista

        Veljesi Petri ei kyllä puhunut, mutta tekstaili yhden turhanpäiväisen viestin, jota ei voi oikein väkeväksi todentaa. Mutta koittakaahan kestää, sillä teille on varattu paikka pilven reunalta;)

        See Ya ;)


    • Gagarin

      ***Katso, Herra tulee taivaan pilvissä ja tuomitsee kaikki jotka eivät häntä vastaanottaneet vaan rakastivat valheita ja syntiä enemmän***

      Ja tuomitsee minut paikkaan missä on ikuinen hammasten kiristys ja itku, paikka missä käristyn helvetin tulessa ikuisesti.

      Mutta Hän rakastaa minua... WTF?

      • Apo-Calypso

        HÄN onkin pukeutunut nappanahkaan ja traktorin sisärenkaista valmistettuun kuosiin...

        Ilmankos petri ja kumppanit ovat HÄNESTÄ niin kiinnostuneita....


      • One Way or Another...
        Apo-Calypso kirjoitti:

        HÄN onkin pukeutunut nappanahkaan ja traktorin sisärenkaista valmistettuun kuosiin...

        Ilmankos petri ja kumppanit ovat HÄNESTÄ niin kiinnostuneita....

        Aaaah hahhaa ;)


    • ja aikaansaa jumal-hallusinaatioita? Oleko jo löytänyt ensimäisen suoran aihetodisteen, joka tukisi jumal-harhaasi?

      Mistäs sinä sen muute tiedät että varmasti palvot oikeaa jumalaa? Jos vaikka Allah onkin suurin?

    • muslimkit eivat ole kehitty...

      henkisesti 6000 vuoteen?
      -miksi kana kavelee heti munasta kuoriudutttuaan ja aloittaa ruokabisneksen, kun taas sossulainenn pitaa kasvaa 40 vuotta ennnekuim oppii kavelemaan sossuun ja aanestamaan sossua?

    • niinpätietystiniinpätietysti

      Millä valtuuksilla tuomitset ketään?

      Epäilen sinun taas valehtelevan, joten olet tuomitsemassa itseäsi.

    • tavis vaan

      Itse olen ihan tavallisilla älyllä varustettu ja keskikoulun jotenkin suorittanut.
      Minä uskon Jeesukseen profeettana ja uskon Jumalan olevan olemassa.
      Minä en usko helvettiin, koska en voi uskoa, että olisi niin raakaa Jumalaa, joka ihmisiä sellaiseen paikkaan laittaisi.
      Tässä helvetti asiassa suhtautumiseni Jumalaan olisi vähän samanlainen, kuin alikersantti Rokalla tuntemattomassa sotilaassa, kun komppanian päällikkö määräsi hänet rintamalla hantti hommiin: "Ja minähän en perkele rupea kävyillä mitään herrojen polkuja koristelemaan"
      Tällä tarkoitan sitä, jos Jumala olisi niin paha, että laittaisi hyviä ihmisiä helvettiin, niin minun olisi pakko suhtautua häneen kuin Rokka komppanian päällikköön.
      Se minua myös ihmetyttää, miksi Jumala on antanut tiedemiehille niin suuren älyn, mutta samalla sokaissut heidät näkemään Itseänsä.
      Miksi Jumala haluaa älykkäiden ihmisten tutkivan asioita? Sitä olen itse vähempilahjaisena pohtinut.

      • niinpätietystiniinpätietysti

        Jokainen ihminen luo itse oman jumalansa, siten jokaisen jumala onkin omakuva.

        Sinun luomasi jumala on itsesi kuva, tai ainakin sellainen kuin jumalan haluaisitkin olevan. Jonkin toisen ihmisen jumala on raaka, väkivaltainen ja tuomitseva.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4583
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3155
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2853
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      59
      2779
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2370
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2165
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      15
      1589
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1564
    9. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    10. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1488
    Aihe