laastari, implantti..?

heidi......

Onko kokemuksia ehkäisylaastarin taikka implantin käytöstä teillä, kerrotteko kokemuksianne? Miltä tuntunut käyttää, sivuvaikutukset, oletko tyytyväinen?

2

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jadellet

      Mulla on implantti, olen tyytyväinen. Ei tarvitse muistaa pillerin ottamista tai laastarin vaihtamista. Eihän se tunnu miltään kuin pari päivää laittamisen jälkeen kunnes haava paranee. Implantin tuntee painaessa sitä kohtaa, mutta muuten se ei tunnu. Arpi on todella pieni, noin sentin mittainen. Ainoa mikä sattui, oli puudutuspiikki, mutta ei sekään kipu kauaa kestä.
      Laastaria en käyttäisi, koska tiedän niin monta joilla se ei pysy riittävän kauaa paikallaan vaan alkaa repsottaa, jolloin teho heikkenee. Siksi niin monta on tullut raskaaksi laastarin kanssa.

      • Jos et jostakin kumman syystä voisikaan käyttää implantaattia. Jos minä olisin nainen, turvautuisin todennäköisesti puikkoihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      284
      4452
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      125
      2451
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      317
      2407
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      148
      2312
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      191
      2163
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      477
      1183
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      384
      1108
    8. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      11
      1000
    9. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      38
      903
    10. Oletko koskaan miettinyt

      kun sua ei kukaan puolusta missään tilanteessa? Eikö ole omituista?
      Viha
      89
      868
    Aihe