Annetaan Jaakobille elämä

Vapaa uskonnoista

Jaakob haluaa eroon uskovaisuudesta. Hänellä on ateismikaipuu. Hän haluaa vapaaksi kahlehtivasta satukierteestä. Siksi Jaakobia on neuvottava yksinkertaisesti ja helposti, kuten ymmärtämätöntä pitää neuvoa. Jaakob haluaa vielä kokea aidon elämän ennen kuin kuolee.

11

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • O'ou

      Taitaa olla toivoton tapaus.

    • ?

      Ateistiko?

    • Jaska the Shit

      Jaakob on kääntänyt selkänsä todellisuudelle. Siksi hän ei näe sitä.

    • Tavallaan totta. Jaakob tuntuu olevan erittäin epävarma uskostaan. Miksi hän muuten tekisi älyttömiä avauksia muuten kuin pönkittääkseen omaa epävarmaa uskoaan jota sitten säälittävyyteen asti puolustelee. Luulisi että uskovaiselle riittää se että itse uskoo, paskat muista.

      • O'ou

        Syynä on Jessen suora käsky:
        Menkää ja tehkää kaikki kansat minun opetuslapsikseni.

        Jaska kunnon hyvin koulutettuna jeesussotilaana painaa suoraan rynnäkköön taisteluvarustus päällä huutaen hurraata kyselemättä ja kyseenalaistamatta.

        :D


      • :)
        O'ou kirjoitti:

        Syynä on Jessen suora käsky:
        Menkää ja tehkää kaikki kansat minun opetuslapsikseni.

        Jaska kunnon hyvin koulutettuna jeesussotilaana painaa suoraan rynnäkköön taisteluvarustus päällä huutaen hurraata kyselemättä ja kyseenalaistamatta.

        :D

        Jeesussotilas

        http://www.neonbubble.com/neonimg/1/soldierjesus.jpg


    • Ana Lyysi

      Jaakob purkaa täällä ahdistustaan. Ilmeisesti Jaakobin uskonlahko on niin vaativa, että se koko ajan vaatii uskovaisiltaan JULISTA, JULISTA, JULISTA!
      Jaakob varmaan on hiljainen ja ujo eikä varmaan pysty velvollisuuttaan oikein täyttämään ja pelkää siksi joutuvansa helvettiin.
      Niinpä hän on keksinyt pakotien tänne ateismipalstalle, jossa hän voi olla täyttävinään julistusvevollisuuttaan ilman, että joutuu ihmisten kanssa henk. koht. tekemisiin.

    • Jaakob solvetaa suurta ympäripyöreyden todistamista ympäripyöreydellä, jonka hän perustelee toisella ympäripyöreydellä. Tai jättää kokonaan vastaamatta kysymyksiin.

    • -

      Jaakob tekee tällä palstalla kirjoittelevista kaikkein eniten töitä ateismin hyväksi. Kiittää häntä moisesta pitäisi.

      • wikileaks

        SUURI PALJASTUS!!!

        CIA on tutkinut Osama Bin Ladenin kotoa löytyneitä dvd-levyillä olleita tiedostoja ja niistä on paljastunut järkyttävä totuus:

        Jaakob on oikeasti TALIBANI, joka käy JIHADIA krisselismiä vastaan yrittämällä esittää ko. uskonnon edustajaa mahdollisimman typeränä. Siten hän toivoo vähentävänsä krisselismin kannatusta.


    • Jaska vähemmän selvä

      "Jaakob on oikeasti TALIBANI"

      Olen oikeasti TALIAIVOBAN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      244
      2165
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      189
      1644
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1302
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1005
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      800
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      746
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe