Nettideittailun vahvuus on se, että se tuo seuraa hakevat samaan (virtuaaliseen) ympäristöön ja tarjoaa ujompaakin suojelevan anonymiteetin. Mielestäni jos nettideittailuun lähtee, mikä on mielestäni fiksu tapa lähteä hakemaan romanttista seuraa, projektin ei pitäisi antaa tyssätä siihen, että ei osaa tehdä aloitetta.
http://deitille.fi/blogi/2011/05/03/aloitteen-tekeminen-nettideittailussa/
Nettideittailu poistaa ujouden. Jos ongelma puolestaan on asianmukaisen kirjoituksen laatiminen, kirjoittamiseen ja itsensä ilmaisemiseen löytyy apua eri puolilta nettiä.
http://deitille.fi/blogi/2011/03/30/deittikutsun-kirjoittaminen/
Aloitteen tekeminen nettideittailussa
4
478
Vastaukset
- rohkeudesta puutetta
Sain viime viikolla rohkeutta jostakin ja otin yhteyttä ihastukseeni viestillä ja kysäisin vain miten töissä oli mennyt, kun sitten sain kaikkia odotuksiani vastaan erittäin mukavan vastauksen olin ymmälläni. Jotenkin tuntui helpottavalta saada edes jonkinlainen yhteys tähän henkilöön.
Siitä se lähtee! Mulle se on yhtä vaikeeta kuin aloitteen tekeminen livenä, eli mahdotonta. En kuitenkaan osaisi kirjoittaa kiinnostusta herättävää tekstiä.
- mielenkiinto
Ikävä kuulla.
Uskotko että sinussa on jotain mielenkiintoista? Tai pidemmällä tähtäimellä jotain annettavaa toiselle ihmiselle? Jälkimmäinen nimittäin muuttuu mielenkiintoiseksi, kun ollaan hakemassa seuraa mahdollisesti vuosiksi ja vuosiksi.
Jos löydät itsestäsi jotain mielenkiintoista, sen pukeminen deittikutsuksi on vain tekninen seikka, johon löytyy vinkkejä netistä.
- pinkiss
Kyllä minä ainaki tykkäisin ku mentäs suoraan asiaan ja mies kysäsis vaikka kahveelle (sitä korkeemmalla syyllä jos ollaan pari viestiä vaihettu).
Mutta tässäkin asiassa puolet naisista on varmaan eri mieltä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1573863Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1003661Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423203Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest182531- 1842238
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu271417- 971267
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241091Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1281088Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691048