Mitä palstan sinkut aikovat puuhailla helatorstaina ja "kesän ensimmäisenä vkl:na"? Kuinka monella on useamman päivän vapaat? Aiotko lähteä baariin keskiviikkona, torstaina, perjantaina ja vielä lauantaina? Onko sinulla lauantaina yo-juhlia jonne olet menossa. Lämpöä ja aurinkoa on ainakin luvassa...Minulle on tulossa kaksi eri porukkaa vieraita ensimmäiset ke-pe ja seuraavat la-ma eli ohjelmaa pitäisi järjestää vieraille, ulkona, mielellään. Ehdotuksia?
helapäivä ja muut
20
262
Vastaukset
- Eewulin haamu
No meinathin isosiskon torstaina kans värjätä omat hiukset ja käydään tädille laittamassa permis. Vaikka huomenna valmistunkin niin en ajatellut lähteä bailaamaan koska juhlin mieluummin serkkujen ja muiden sukulaisten kanssa sitten lauantaina jolloin varsinaiset juhlat on :)
Huomenna tosin sisko vie minut syömään valmistujaislahjaksi jonnekkin. - Tyttönen_82
No, tulevat päivät kannattaa hyödyntää. Innokkaat pikkulikat haluavat päästä "taakastaan" eroon kesän kynnyksellä...
Jaa-a.. Mihkään en lähde ja tekemiset määrittelee lapseni seuraavan viikon. Saas nähdä mitä ne keksii.
Mutta ei nyt kuitenkaan mitään maata mullistavaa tule taaskaan tehtyä :)- Voi ei...
Jos ei heilaa helatorstaina niin ei koko kesänä
- Eewulin haamu
Mitä sitä sellaisella tekkee ees..
- Darth
Lupauduin sisaren muuttoon viikkoloppuna. Keljuttaa jo valmiiksi sekin lysti.
En tiedä mitä tekis, varmaan käyn huomenna tapaan yhtä ja sit baariin illalla kattoon menoa.
- Tyttönen_82
"Jos ei heilaa helatorstaina niin ei koko kesänä"
Eikös se ollut helluntaina eli hyvin on vielä aikaa etsiä heilaa vaikka koko loppuviikko ja seuraavakin. :o) Huomenna ois Battle Beast On The Rocksissa, jos sitä jaksais mennä kattomaan. Terassille piti mennä parille kaverin kanssa, mutta sille tuli muuta ohjelmaa.
- Free Fanny
Huomenna yksi kokous ja myöhäinen lounas sen päälle, sitten vapaata neljä päivää! Ehkä käyn ennen maanantaita työpaikalla laittamassa muutaman asian kuntoon, mutta maailma ei kaadu vaikka jäisivät ensi viikon alkuunkin.
Ei ole mitään ihmeempiä suunnitelmia. Ensi viikolla lähden vajaan viikon lomalle joten nyt ei ole tarvetta keksiä mitään erityistä. Toivon oikein ihania kesäilmoja, jotta voi olla paljon ulkona koiran kanssa. Tapaan kavereita, ehkä käydään terassilla mutta yökerhot/baarit ei kiinnosta.
Ja helluntai on tosiaan sitten vasta seuraavana viikonloppuna, eli vielä ehtii etsiä heilan jos sellaista kaipaa ;-) - war hammer
Itse ainakin roikun suomi24:jäl, ja nukun..
Voi olla et käyn juoksemas ja pyöräilemäs..eli ihan peruspäivä. - sir_eino
Vie ne ulos piknikille?
Joo, tänään alko loma, seuraavan kerran töihin maanantaina. Jos lähtisi tästä vähän urheilemaan, sitten kun nainen pääsee töistä niin mennään muutaman mun kaverin ja sen kanssa terassille. Huominen on ihan auki, samoin perjantai. Katsoo mitä jaksaa keksiä. Lauantaina on pikkusiskon bileet joten lauantaina lähden esittelemään tyttöystävää mutsille, kai sieltä vielä samana iltana tulee kotiin?
Ensi viikkokin jää kivasti tyngäksi, keskiviikkona pitäisi lähteä Tampereelle tai torstaiaamuna. Vastaan vaikken sinkku olekkaan:
-huomenna alkaa eka kesäloma melkeen 10vuoteen. =D ..ja kestoakin lomalla on pari kuukautta. Loma menee treenatessa ja tyttöystävän kanssa Eurooppaa kiertäessä. =)
Eli huippukesä tulossa! =))))- Tyttönen_82
"Vie ne ulos piknikille?"
Kuulemma terassilaivat olisivat kiinnostuksen kohteena, samoin Koffin ratikka. Kaipa noissa voi yhdet käydä juomassa. Suomen linnassakin ollaan jo käyty, mutta yritän houkutella tytöt Korkeasaareen niin saisi (toivottavasti) jotain alkoholitontakin ohjelmaa mukaan. Ulkona olisi kuitenkin kiva olla. Täällä mun koirankopissa on nyt jo melkein 30`C, ja kun tänne tulee vielä 2 ihmistä lisää niin lämpötila nousee aina pari astetta. Itse olen ollut pari viikkoa vähän...huonossa kunnossa, niin ei kyllä jaksaisi juopotella montaa päivää. - Pitää mennä
terassille ja yrittää iskeä panoseuraa
Myöhäinen iltavuoro töissä. Eli ehkä treeniä ennen töihin menoa...
Niin ja perjantainakin töitä, että ei siis edes töistä kymmenen jälkeen päästyä tule mihinkään lähdettyä.
- sir_eino
Ai niin... Hyvää helatorstaita. Tää jätkä lähtee just nyt tutustumaan oluthanavalikoimaan kaupungille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514503Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1863083Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi972753Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis212753Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1322495Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos342004Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu531986En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131845Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121809Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381099