Nettitreffi huijari suomi24 treffipalstalla

huijattu

Älkää vastatko tai olko missään tekemisissä kyseiseen profiiliin:
j.denton1k - 48 vuotias, Mies, kotikaupunki Tampere

Kuuluu Nigerialaiseen koplaan kerätä rahaa eli huijaus profiili!!!!

14

1118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miten...

      Treffipalstalla voi huijata rahaa?

    • 614

      Treffi-palstalla myös nimimerkki patrik.h 26-vuotias.
      Puhuu naiset pyörryksiin ja huijaa heiltä rahaa ja pyörityksessä jatkuvasti uusi. Puheet on täyttä sontaa ja naiset ovat ongelmissa nopeammin kuin huomaavatkaan.
      Tämä tyyppi todellakin kannattaa kiertää kaukaa. Kyseinen henkilö etsii seuraa myös muilla sivustoilla, mutta erilaisilla nimimerkeillä

      • höpöhöpöh

        Kukaan ei rahaa anna kenellekkään puhui sitten mitä vaan..Niin pönttöjä ei voi olla olemassa.


    • Rahankerjääjät

      Juu, toivottavasti kukaan ei todellakaan lähettele kenellekään rahaa. Onhan se melko erikoista, jos pelkän nettituttavuuden eli meilien kirjoittelun perusteella voisi luottaa johonkuhun niin että uskaltaisi rahaa lähetellä. Ei kai me nyt niistä uskomattoman lipevistä ja korkealentosista rakkaudentunnustuksista, joita noilta ulkomaanhuoijareilta tuntuu pukkaavan, kuitenkaan mitään aleta maksamaan.

      Epäily näillä foorumeilla on ihan tervettä. Luottaa voi vasta sitten kun on oppinut tuntemaan toisen ihan reaalielämässä.
      Good bye vaan noille mahtaville "satuprinsseille" = satusedille : )

    • TarkkanaPorkkana

      Katsokaa myös viestiketju, joka on nimellä "Nigerialaiset liikkeellä myös suomi24treffipal..."
      Ainakin toinen niistä viimeisistä linkeistä on jo vanhentunut eli ainakin se huijariprofiili on tänään poistettu.
      Muttamutta, niitä valitettavan varmasti tulee kyllä myös aina lisää...

      Luulen, että huijariprofiilien linkittäminen tänne keskustelupalstalle voi aiheuttaa kävijäryöpyn noissa profiileissa ja sitä kautta antaa mahdollisesti vinkin profiilien ylläpitäjille siitä että heidän toimintansa on huomattu.
      Tietysti vanhat ketut aina voivat myös uudenlaisia juonia keksiä, mutta ehkäpä tarkkaavaisuudellamme osaamme kuitenkin heitä varoa. Toivotaan näin : )

    • huijattu

      Onneksi poistivat sen James Dentonin, jota ei edes oikeasti ollut olemassa....eipä varmasti hiljennä heidän vauhtia tehdä rikoksiaan.

    • feikit profiilit

      Ihan tuossa uteliaisuuttani laitoin treffit -hakuun kriteereiksi Mies, Ikä: 30-50, Koulutus: yliopisto, ammattikorkeakoulu, Siviilisääty: sinkku, leski, eronnut, Kansalaisuus: muu, ja etsi kuvalliset profiilit.
      Kyllä ihan ensisilmäykseltä tuntui liian hyviltä jotkut sieltä avautuvat profiilit. Kielitaitoa riittää, mutta suomeksi ei "kykene" kirjoittamaan, toiveita jopa google translatorin käytöstä. Koulutusta on vaikka muille jakaa, suolletaan ranskan kieltä ja englantia, ollaan ruotslaisia jne... Kieli on ontuvaa, kuvat mitä komeimmista miehistä. Etditään älykästä, hauskaa ja keskustelutaitoista naista ja ikähaarukkakin on suurin piirtein 20-100 vuotta.
      Aahhahhaa, antakaa mun nauraa. Onhan se toki aika surullista, jos kaikkea joutuu epäilemään, mutta tällaista se nyt vaan on.

    • huijattu

      richardmcmoris - 52 vuotias, Mies, kotikaupunki Tampere

      Tuossa ihan samanlainen tapaus eli leski ja rikas ja arvostaa tuota rehellisyyttä niin paljon, että hahahahhaha
      Miksi ne hyväksyy ne profiilit tuonne, kun jo tietävät nuo nigerialaisiksi.

    • 5e7yj6yuky7k

      Turha niitä nimimerkkejä tänne on heitellä, ei niitä kukaan muista jälkeenpäin.

      Ihmisiä ei voi suojella heiltä itseltään.
      Vaikka olisi 10 eri salasanaa joissa kaikissa 20 merkkiä niin mikä estää taliaivoa antamasta salasanoja toiselle.

      Sama juttu on rahahuijaukset. Sanoohan se järkikin ettei rahaa pidä lähetellä.

    • sukkamehua lasiin

      Surkea deittipalsta suomi 24,suominaisija,liian suurine vatimusineen ,luuseriukkoja,nigerialais ja venäläishuijareita täynnä,pyysin pistamaan huijariprofiilin ei postettu,tanan suomi24 kököt.

    • EiHuijattu

      Samaisen Dentonin profiili nyt Lappeenrantalaisena. Voi pyhä jyssäys, elekää menkö siis halapaan. Halapa voi tulla kalliiksi : )

    • rahanpyytäjät pois

      Kirjoittakaa vieraskirjaan varoitukset ettei mene muidenkaan aika hukkaan. Ei ne ymmärrä suomea eivätkä osaa poistaa vieraskirjan viestejä

    • Huijattu

      On kirjoitettu ja aion seurata tyyppiä hamaan tulevaisuuteen asti ja kirjoittaa aina varoituksen. Niillä on iso hommaa saada uudella kuvalla paljon materiaalia, joten käyttävät tuota samaa ukkoa kuvassa.

    • lisää dentoneita

      No siellä on taas yksi Dentoni Trella. Niin komeeta ja niin rikasta. Eipä ole profiilia poistettu pyynnöstä huolimatta. Aika paljon löytyy samanlaisia profiileja. Että järki käteen vaan kaikki, ei kannata tunnistetietojaan netissä kenellekkään antaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      110
      891
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      278
      675
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      76
      648
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      603
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      572
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      546
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      38
      510
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe