gandalf79

in the world of fools wisdom is insanity -agonizer-
Big love testistä:
Diplomaattiset vaimojen käsittelytaitosi ovat niin mahtavat, että sinun kannattaisi pystyttää ihmissuhdeneuvojan vastaanotto. Olet myös siitä poikkeuksellinen mies, että käytät alapääsi lisäksi myös yläpäätäsi, joten suosittelemme varmuuden vuoksi sinua käymään hormonitason mittauksessa.
Oraakkelilta:
Minä: Kuka on gandalf79
Oraakkeli: Martti Ahtisaaren salainen ihailija, mutta näethän myös tilanteen koomisen puolen?
Minä: Mitä mun kannattaisi seuraavaksi tehdä?
Oraakkeli: Käväistä plastiikkakirurgilla, hammaslääkärissä, kampaajalla ja sen jälkeen hankkia elämä.
Minä: Kampaajalla?
Oraakkeli: Jaha.. no ei ole sinuakaan järjellä pilattu
Minä: Olenko mielestäsi nainen?
Oraakkeli: Et kumpikaan, olet poikkeustapaus.
Minä: Millainen poikkeustapaus?
Oraakkeli: Karvaton, mutta ruma.
Minä: Miten niin karvaton?
Oraakkeli: Salaa toivoin että et olisi edes huomannut vastauksen huonoutta... mutta sähän olet teräväsilmäinen kaveri!
Linkit: http://www.youtube.com/watch?v=6JtHDkM9JhM, http://www.powerattunements.com/go.html
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
- Eli tuo voitaneen myös kääntää siihen muotoon ettet anna eläimille minkäänlaista arvoa..
- Jos tolla logiikalla mennään, niin silloin valta pitäisi antaa akateemisille ihmisille eikä rikkaille, jotka eivät osaa muuta, kuin käyttää muita hyväksi
- ei minkään liikkeen pitäisi päättää ketä yksilö äänestää
- ... voisi oikeastaan puhua pakkomielteisenä kiintymyksenä, jos verrataan parisuhteeseen
mut tosiaan moni jeesuksesta saarnaaja antaa kyl jos tuon vaikutelman.. - oikein viel mustasukkainen siihen päälle :D
- http://youtube.com/watch?v=m6rqXHX3O48
- Jos nuo laitetaan linuxissa kunnolla toimimaan, niin sitten linux käyttäjät ja erityisesti yritykset saattavat joutua maksamaan royalteja microsoftille ja se siitä ilmaisuudesta.. Micro$oft pyrkii jo nyt tähän patentti vaateillaan
eli laitkin suosivat mikkiksen monopolia - kun tuo olisi mahdotonta luopua jostain mitä ei ole..
ja toiseksi
Raamatun jumalkuva on jotain sellaista mihin en todellista jumalaa rinnastaisi, jos tuollainen minulle ilmestyisi - ateismi ollut sitä että tietää sen ettei jumalaa ole?
- palomuurina jyllää Thanatos.. sitten läppäri on Zatan ja pöytäkone on carma... verkko on sitten vain omaverkko
- asetuksissa on kohta istunnot ja siellä käynnistyvät ohjelmat, niin lisäät tuohon käynnistyskomennon.
- Se että vista julkaistiin 2007 ja se ei mahtunut 100:n listalle... ja siellä oli mukana linuxdistro, eli mulla sellainen kutina että tuo tulos on saattanut pelottaa mikkistä niin että tuo on aloittanut patenttisotansa
- sanot siis että on olemassa jokin "paha voima", josta ihmisen itsekkyys ja muuta vastaavat "negatiiviset asita nousevat?
>Eikö juuri itsekkyys ja sokea atteen ajaminen ole osa pahuutta, josta pahat teot ja ajatukset kumpuavat?<
Kun loppujen lopuksi on kyse vain siitä, että ihminen ajattelee omia tunteitaan ja toimii niiden mukaan, eikä kyse ole loppujen lopuksi mistään sen kummemmasta tai mystisestä.
>Eikö pahuuden olemksen siemen olekaan ihmisen sisäistä toimintaa, vaan ulkoistat sen pahuuden?<
yleensähän ulkopuoliset ihmiset sen määrittelevät, eli loppujen lopukse ihmiset arvojensa kanssa ulkoistavat pahuuden, joka loppujen lopuksi on vain käsitteidemme luoma harha.
>Onko motiivi ainoa syy pahuuteen? Onko motiivi silloin paha? Miksi syntyy paha motiivi?<
ei ole olemassa motiivia joka syntyisi pahuudesta, joten ei ole olemassa pahuuttakaan.
>Väitän, että pahuuden kieltäminen ihmisessä on silmänsä sulkemista omasta vastuusta omalla kohdalla.<
ei pahuuden olemassaolon kieltäminen vastuuta mihinkään poista.. teot ja niiden seuraukset ovat siltikin olemassa.. meidän vain ei tarvitse tehdä ihmisestä sen vähempiarvoisia heidän virheidensä takia, joka yleensä seuraa siitä että asiat ja ihmiset niiden kautta määritellään pahoiksikin - ainakin pelien perusteella
- Pystyt seuraamaan ja kuuntelemaan omia ajatuksiasi, ja myöskin tunteitasi.. siis ihmisen mieli on oikeastaan prosessi joka pystyy muistin ansiosta seuraamaan itseään.
Jos taas tarkoitit että meillä pitäisi olla ulkopuolisia arvoja joita peilaisimme itseemme, niin stafroty nimenomaan puhuu näiden valmiiksi opittujen ulkoa tulleiden arvojen kyseenalaistamisesta - joo.. Ei tuossa voi oikein kumarrella oikealle tai vasemmalle.. mutta esim opiskelijoiden asiaa voisi ajaa ja pienyrittäjien. Pätkätyöläisinä on myös paljon nuoria..
- eli windows 98:a voi myös ajaa linuxin päällä virtualisoinnilla.. asentamalla linuxiin vmware ohjelman, joka toimii "välikätenä" järjestelmien välillä. win98 asennetaan sitten tuohon vmwareen
- http://video.google.com/videoplay?docid=6439295521791525424
- http://youtube.com/watch?v=3KiAvmzcZbg
- siinä youtuben videossa on myös oma äänisäätimensä oikeassa alalaidassa.. tarkistas ettei sitä ole väännetty nolliin... kun muistaakseni se muistaa aikaisemman äänenvoimakkuuden