Paras mielikuvitusjuttujen rustaaja tällä palstalla on mielestäsi kuka?
Mielikuvitusjuttukilpailu
20
118
Vastaukset
Ketkä on ehdolla? Niin vähän aikaa täällä vasta ollut, että en tiedä tästä. Iso karvainen mies haaveili olevansa uimahallissa naisten puolella löylyssä niin että hänen äitinsä odottaa ulkona autossa. Muista ei tietoa.
Nyt on kyllä pakko äänestää dazua.
Toinen on tietenkin se tyyppi joka miettii näitä kuka nikki on mikäkin nikki.dazu kirjoitti:
Mitkä kirjoittamani asiat koet mielikuvituksen tuotteeksi?
Lähes kaiken. Eikä kannata yrittää todistella muuta. Mua ei kiinnosta.
- Phreud
relaxed_eyes kirjoitti:
Lähes kaiken. Eikä kannata yrittää todistella muuta. Mua ei kiinnosta.
dazu itse USKOO harhojansa todeksi.
relaxed_eyes kirjoitti:
Lähes kaiken. Eikä kannata yrittää todistella muuta. Mua ei kiinnosta.
Siis mitkä kaiken? Puhutaanko nyt joidenkin palstalaisten välisistä suhteista, vai jostain kehittävämmästä?
cillae pe/la iltaöisin nousuhumalassa
- Kysyttiin parasta
ei pahinta...
- arvaakukaarvaakuka
Kysymykseesi en vastaa. Kysymus tuli oikeaan aikaan. Pahin kirjoittaja on Temppuilija.
Leikkii ihmisten mielenterveydellä eri palstoilla. - oi,voi.
Leikkii ihmisten mielenterveydellä eri palstoilla, koska oma terveys on jo mennyt!
Kukaan ei usko sun tarinoitasi niin sairaita ne on. Kaikki on sun
mielikuvituksen tuotteita. Ja höpötät yksin nikkiesi kanssa 24h/vrk. Minä, minä, minä... eiku... luin väärin aloituksen
- Kimmo.
Eiköhän Jazuli ole tässä ylivoimainen ykkönen :-)
- sepä se niin
Joo, aika hyvä keksimään erilaisia uskottavia hahmoja ja tarinoita. ;-) Otan kunnian.
- palsta seuraamaton
sepä se niin kirjoitti:
Joo, aika hyvä keksimään erilaisia uskottavia hahmoja ja tarinoita. ;-) Otan kunnian.
Onko Jasuli mies vai nainen?
- .. ..
palsta seuraamaton kirjoitti:
Onko Jasuli mies vai nainen?
Mies.
Onko sillä niin kauheasti väliä? Tärkeintä on että keskustelua syntyy ja itsekin saa jotain irti jostain mieltä kiinnostavasta asiasta ja että on juttuseuraa. Jostainhan ne mielikuvitusjututkin kumpuaa. Ei kirjailijatkaan täysin pois sulje omaa elämäänsä kirjoistaan. Kyllä Muumipeikkokin oli Tove Janssonin alter ego, vaikkei hänellä häntää ja kuonoa ollutkaan.
- joooj.
alv-liskot/Kipsamies/neiti fifi jne.
- Hähä!:D
Ihan kaikkia modellin juttuja en menisi väittämän todeksi.
- Muru-nulikka
Muru-Jaana keksi ehdottomasti eniten mieleikuvitusmiehiä itsellensä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063240Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951482- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1591265Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.51838