Laajasalossa kaksi lastaan ja vaimonsa kylmäverisesti murhannutta miestä hyysätään, media ei näytä hänen kasvojaan. Perin ihmeellistä, miksi tuollaista sairasta murhaajaa suojellaan?!
Vastaukset 12
- 15+17
se on tätä avoimuuden aikakautta!
ja stanan globaalia ja humaania. - Vanhenee!!!
Mitäs sillä naaman kuvalla tekee, vanhentunut tunnistamattomaksi kun aikanaan pääsee vapaaksi. Nykysuomen tuomiot tietäen voi sanoa että tallustelee ehdollisessa jo 3 - 5 vuoden kuluttua!
- Kaikkea sitä kuulee
Murhista saa elinkautisen jota istuu vähintään 12 vuotta. Eikä kyllä satavarmasti pääse tuolla minimillä vaan 16-18 vuotta istuu joten ei tuota vähään aikaan vapaana nähdä. Lusiminenkin tulee olemaan rankkaa, lapsenmurhaajista ei vankilassa pidetä.
- järjästys olla pitää
Kaikkea sitä kuulee kirjoitti:
Murhista saa elinkautisen jota istuu vähintään 12 vuotta. Eikä kyllä satavarmasti pääse tuolla minimillä vaan 16-18 vuotta istuu joten ei tuota vähään aikaan vapaana nähdä. Lusiminenkin tulee olemaan rankkaa, lapsenmurhaajista ei vankilassa pidetä.
Mihin tämä vankiloiden arvojärjetys oikein perustuu? Jos olet tappanut ihmisen, hän on aina jonkun poika ,isä, aviopuoliso, lapsenlapsi, veli, veljenpoika jne. ..sisko, äiti...ehkä rakas muuten vaan.
Oletko parempi ihminen, jos tapoit vanhemman ,jolla ei ole paljon sukulaisia elossa ?! Pidetäänkö vaimontappajista (ehkä ovat ihan ykkösluokkaa) ? Mihin lasketaan tuntemattoman hengiltä heivannut?
- hän oli vapaamuurari
joten...
- asialinjalle
..Olen ihan sairaan kyllästynyt noihin "vapaamuurari" ja "illuminaatti" ja "nibiru" hörhöihin kun he näkevät niitä joka puolella vilistävän haitaksi asti.
Tämä murhaaja idiootti oli työtön, syrjäytynyt, väkivaltainen hormoneja ja päihteitä monipuolisesti käyttänyt torvelo joka paloi loppuun karmealla tavalla.
Siihen ei sen suurempia salaliittoja tarvita taaskaan. Mtv3:n uutisissa klo 19.00 hänen kasvonsa olivat näkyvillä, eikä hän piilotellut kasvojaan.
- Miksi...???
Miksi valokuva pitäisi julkistaa?
Uteliaisuuden tyydyttämiseksi?- jehqgvjhK
Yleisvaarallisen (murhannut kolme henkilöä) henkilön kasvot on syytä julkistaa.
- On todennäköistä
että tämäkin hyypiö kävelee parin hassun vuoden jälkeen kadulla vapaasti. Menee sitten vaikkapa metroon kirveineen riehumaan.
Näin on tapahtunut ennenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1951494
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka181790- 51710
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm52695Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s34654Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät375635- 30521
- 18515
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19506Kyllä siinä oli jotain enemmän
vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,11502