Miehen taso on huippulukemissa jos mies opiskelee joko ammattikoulussa,lukiossa tai ammattikorkeakoulussa tai yliopistossa. Kunhan opiskelee ja sitä arvostaa yli kaiken tasokkaa naiset maailmalla uskokaa tämä asia kun minä sanon tiedän tämän koska olen jutellut tasokkaiden montaa eri kieltä puhuvan naisen kanssa. Kaikki atmit atnit opiskelemaan ja pukeutuminen hyväksi ja tasokkaaksi muistakaa atmit!
Miehen taso on huippulukemissa jos mies opiskelee!
9
245
Vastaukset
- khih
lol
- kettu-lettu
Eikö tämä ole aika huono vitsi? Jos miettii, että kuinka moni suomalainen mies on suorittanut vain peruskoulun, niin aika harva jättää opiskelunsa siihen. Kyllä se melkein on itsestäänselvyys, että koulutusta löytyy vähintään se lukio tai ammattikoulu.
Muutenhan kaikki suomalaiset miehet olisivat tasokkaita!!!
Ammattiahan ei muuten yleensä näe päällepäin ellei mies ole pukeutuneena työnsä vaatimaan asuun (esim. roskakuski, taksikuski, poliisi, palomies, nuohooja). Harvemmin kuitenkaan baareissa, yökerhoissa tms kukaan tulee kumminkaan työvaatteet päällään, jotta naiset näkisivät miehen statusta työelämän osalta. - Spoilaatko?
Onko tämä vitsi? Miehen taso ei määrity sen perusteella missä opiskelee, taas joku asiantuntija paikalla.
Miehen taso:
- Ulkonäkö, kasvojen piirteet & kroppa
- Sosiaalisuus, karismaattisuus
- Naisten tasokkuus/määrä
Jos asia olisi niinkuin sinä väität niin kaikki inssit olisivat kuumaa ja haluttua tavaraa P/S-markkinoilla. Oli mies sitten rakennusmies tai ammattiurheilija niin mainitsemani syyt tekee miehen tason, ei mikään vitun ylppäri/AMK koulutus. Ette tavoittaneet aloittajan ydinajatusta - tai sitten tavoititte, mutta ydinajatus on väärä. Taikasana on "opiskelee". Preesens. Totisesti, minäkin sanon: opiskelkaa. Älkää valmistuko. Koulussa kun voitte ainakin periaatteessa tavata muita ihmisiä, ehkä jopa sinkkunaisia. Työelämässä sen sijaan - jos sattuu valmistuttuaan sinne pääsemään - tapaa parhaimmillaankin tyttöjä, jotka ovat alkaneet seurustelemaan opiskeluaikoina. Loput ovat sitten reilusti sinua vanhempia, ja hekin itse asiassa ovat alkaneet seurustelemaan opiskeluaikoina, ja ovat nyt toistakymmennettä vuotta vakaassa avioliitossa muutaman lapsen äiteinä.
Ikävää sarjapostausta, mutta olkoon: muistelkaa esimerkiksi peruskouluaikoja. Ketkä olivat tyttöjen keskuudessa suosituimpia poikia? Tietysti ne, jotka jäivät aina luokalleen, eivätkä lopulta viitsineet käydä yläastetta loppuun kun trokaamalla nuuskaa Tukholmasta tienaa paremmin ja saa vielä useita tyttöystäviä.
Toisen asteen kouluista ehkä kannattaa kyllä valmistua, mutta vain siksi, että pääsisi notkumaan AMK:hon tai yliopistolle. Kurssisuorituksilla ei niin väliä, mutta muistat vaan olla kaikissa opiskelijatapahtumissa, etenkin bileissä, mukana!- Satusetä se on!
lord.boredom kirjoitti:
Ikävää sarjapostausta, mutta olkoon: muistelkaa esimerkiksi peruskouluaikoja. Ketkä olivat tyttöjen keskuudessa suosituimpia poikia? Tietysti ne, jotka jäivät aina luokalleen, eivätkä lopulta viitsineet käydä yläastetta loppuun kun trokaamalla nuuskaa Tukholmasta tienaa paremmin ja saa vielä useita tyttöystäviä.
Toisen asteen kouluista ehkä kannattaa kyllä valmistua, mutta vain siksi, että pääsisi notkumaan AMK:hon tai yliopistolle. Kurssisuorituksilla ei niin väliä, mutta muistat vaan olla kaikissa opiskelijatapahtumissa, etenkin bileissä, mukana!Älä esiinny Lordin nimissä.
lord.boredom kirjoitti:
Ikävää sarjapostausta, mutta olkoon: muistelkaa esimerkiksi peruskouluaikoja. Ketkä olivat tyttöjen keskuudessa suosituimpia poikia? Tietysti ne, jotka jäivät aina luokalleen, eivätkä lopulta viitsineet käydä yläastetta loppuun kun trokaamalla nuuskaa Tukholmasta tienaa paremmin ja saa vielä useita tyttöystäviä.
Toisen asteen kouluista ehkä kannattaa kyllä valmistua, mutta vain siksi, että pääsisi notkumaan AMK:hon tai yliopistolle. Kurssisuorituksilla ei niin väliä, mutta muistat vaan olla kaikissa opiskelijatapahtumissa, etenkin bileissä, mukana!Ei kuitenkaan kannata valita miehisiä aloja.
- Mikkis!
No toisen asteen koulutus on kyllä nykypäivänä pakollinen joko lukio tai ammatillinen koulutus.Ei pääse eteenpäin mitenkään elämässä jos ne puuttuu eikä ole edes hakuoikeuksia niihin laatu kouluihin. Mut tosiaan todella moni käy ammattikoulun vain siksi että pääsee etenemään ammattikorkeaan tai yliopistoon. Nykyäänhän on ammattikorkeat ja yliopistot ihan huippu suosittuja paikkoja näin olen itse ainakin ymmärtänyt.
- Mikkis!
Pois lukien kuitenkin ne joilla ei ole aikomustakaan opiskella eikä kiinostusta ammattikoulun jälkeen enää vaan ovat käytännön ihmisiä ja jäävät käytännön töihin/duunareiksi.Joillekin se lukeminen taas on puolestaan pahinta myrkkyä mitä voi olla jotkut taas tykkäävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403047- 792732
- 1772377
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362135- 181466
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231393Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411386- 131269
- 101264
- 221241