Miksi lapista ei ole viety kateutta pois !

Miksi lapista ei ole viety kateutta pois !

Vaihtakaa Kateus Hvyyteen Hyvä ja kaunis e ole kadonnnut !

Kohtaa sielun valosi !

Poista Fingerporin kokoinen sielusi!

Poista Monopoli -uutispimento -Rapakunta Ajatuksesi Elämän valoon !!!!

Muista Politiikka oli vain vallan väline

NYT ON IHMISEN POJAN AIKA

Suvaitsevaisuuteen kaikki mitä annamme saamme takaisin

Kitäissään antaa ja saa K i i t o s !!!!
5246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ota tuoskakin jotain tolkkua,mitä tarkoittaa Kitäissään?

Mutta joka junaan on lähtijöitä ja Asemallekin jää joku.

Äänestä

Ja juniakin on vielä erilaisia, vanhaa sanontaa jatkaen. Sielusta on helppo puhua, laulaa, mutta miten se määritellään. Riidat syntyy usein siitä, että kahden ihmisen välillä jokin määrite ymmärretään eritavalla, mutta kumpikin uskoo sen olevan samalla tavalla kummallakin, tiedostamatta ongelman ydintä eli määritettä. Vantaalainen junantuoma, vasta 19 vuotta Jeesiössä integroituneena.

Äänestä

Voihan siinä riitelyssä olla toki useampikin ja yksinkin kyllä voi riitaa haastaa.

Äänestä

Mikä riita?Minähän kysyin mitä tarkkoittaa Kitäissään?
Ja totesin huvittuneena että en sisäistänyt tätä kateus-kirjoitusta.
Mutta ei kaikkea tarvitsekaan ymmärtää,-toteaa keskisuomesta
tänne muuttanut........

Äänestä

Tuo aloitus on monelle liian vaikea sisäistää. Minusta hyvä. Ymmärrän sen helposti. En usko jumaliin. Uskonnot kaikki ihmisen mielikuvituksen tuotetta.

Se on muuten tyhmyyden merkki takertua kirjoitusvirheisiin. Nälviä sitten niillä katkerana kun ei muuta osaa. Kadeus paistaa siinäkin ja katkeruus. Paha henkinen olo.

Helppoa ja hyvää tekstiä tuo aloitus.

Eikö hilasu tajua? Mikä siinä on? No.. minkäpä sille tekee?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Muutos !!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

Miksi lapista ei ole viety kateutta pois !

Vaihtakaa Kateus Hvyyteen Hyvä ja kaunis e ole kadonnnut !

Kohtaa sielun valosi !

Poista Fingerporin kokoinen sielusi!

Poista Monopoli -uutispimento -Rapakunta Ajatuksesi Elämän valoon !!!!

Muista Politiikka oli vain vallan väline

NYT ON IHMISEN POJAN AIKA

Suvaitsevaisuuteen kaikki mitä annamme saamme takaisin

Kitäissään antaa ja saa K i i t o s !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu