TUNTIJASI

palaute ja kysymys.

Hei tuntijasi! Näiti vuosi sitten syksyllä tulevaksi minulle miehen ja näit missä vietän tulevan kesän. Näit ihmisiä paljon viinin juontia veden elementeis mökki musiikkia jne.. Olin todella hämmästänyt kun viime keväänä tuli tällainen paikka meille.
Tannsipaikan lähettyviltä tuli. Hymyilytti se musakin ja ihmiset. Se todella kuulu meille siihen ja näkyikin.

No nyt kysyisin taas näin syksyn tullen miten tämä elämäni tästä taas käynnistyy. Sitä miestä en oikeen ottanut sitten omaksi. Yhteydes ollaan tämän maalaismiehen kanssa, joka kauempana asuu.

Miten nyt näet tämän vuoden menevän? Onko siinä mitään joka iloa toisi. Puuranko työtä jossa vähä paha olla,, yritän pärjätä rahassa, ja elelen rauhaisaa elämää lapseni kanssa kahdestaan?

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      no onneksi sinulla oli näitä ihania hetkiä kesällä!
      lapsen kanssa sinulla on kaikki hyvin, olet varsinainen kanaemo! teillä on syvä luottamus toisiinne.

      lapsesi hankkii itselleen hyvän ammatin ja elättää itsensä, voi olla että hän haluaa auttaa sinuakin myöhemmin "pienillä extroilla". kai minä kerroin sinullekin, että aikoja en pysty kertomaan. näkemissäni asioissa ei ole kelloja, eikä kalentereita.

      sinun lapsesi menee varakkaisiin naimisiin, sieltä tulee suvun kauttaa taloudellista turvaa. pientä matkaa näen sinulle tulevaksi, hyvässä seurassa. älä suotta ujostele, vaan iloitse kaikesta siitä muiden mukana!

      sinulla on toivoa siitä, että työt jatkuvat. ja jatkuvathan ne. totta on, että se ei aina ole niin helppoa. mutta juuri se, että olet niin ahkera, antaa teille turvan ja kodin!
      kyllä tässä näkyy mieskin, sellainen rauhallinen mies jolla on oma mökki. onko hän sitten sinun makuusi? ainakin koti on siisti ja rauhallisella paikalla. te olette kumpikin vaatimattomia ihmisiä ja sovitte toisillenne.
      mutta tärkeintä sinulle on lapsesi hyvinvointi, joten et lähde suinpäin minnekään.

      koita jaksaa, sinulla on kaikki hyvät arvot sydämessäsi! malta ja potki eteenpäin, kyllä se onni sieltä tulee.....

      t. Keskiyö

    • palaute.,-

      Kiitos Tuntijasi! Niin lapsen vieminen eteenpäin kaikki kaikessa. Yksi jo menestyy maailmalla. Tunne myös ollu hänelle tulee hyvä vaimo, kun niin itse on voimakas ja hyvä ja muita auttava,

      Tuli tunne kun puhut tuosta miehestä. Olisiko se sittenkin tämä maalaismies.
      Ostaisiko hän mökin tai halkaa huoltaa vanhan äitinsä taloa hänen siirtyessä vanhainkotiin. . Siisti mies on todella. Ainut se savun veto:-). Se kurja haju.

      Olenhan jaksanut aina vaikka mitä minulle tehty suurin kiusaaminen alentaminen , mutta kyllä tämä silti ihanaa tulla kysymään välillä polkua eteenpäin se auttaa ja lohuttaa eteenpäin elämässä. Niinkuin nytkin kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      133
      3731
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      335
      2905
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1805
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1568
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1049
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      60
      805
    7. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      724
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      668
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      54
      645
    10. Kivaa viikonloppua Pomo

      Oot ihana ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
      Ikävä
      52
      633
    Aihe