UusieN ihmisten kanssa olen ujo, vähän tutumpien kanssa en kauhean puhelias, riippuu jostain syystä päivästä. Ihmisten kanssa jotka olen tuntenut pitkään olen ehkä liiankin puhelias.
Olen hyväksynyt ujouteni ja niin poispäin. Mutta en jaksa ditä, että sellaiset tutut aina huomauttelevat, että olen hiljainen. Pitäisikö sitten alkaa puhua jotain ihan outoja, vain sen takia että puhuisi jotain?
Ja eiköhän sen huomaa ihan itsekkin että on hiljaa, ilman että muut siitä sanovat.
En tajua
2
182
Vastaukset
- 2+19
Sama juttu, voi olla, että olen puhelias jonkun yhden tietyn tutun kanssa ja tämä tietty kerran sanoi mulle, että "voi muidenkin kanssa jutella" Jotenkin sitä ei vaan osaa olla rennosti muiden kanssa ja on ihan tuppisuuna.
Joitakin ihmisiä tuntuu häiritsevän hiljaisuus niin paljon, että siitä pitää oikein mainita toiselle. En itse hiljaisena ihmisenä ymmärrä miten se hiljaisuus olisi yhtään paha asia kun en yksinkertaisesti vaan tiedä mitä sanoisi. Hyvä että olet hyväksynyt itsesi sellaisena kun olet:). Kaikkia ihmisiä ei vaan ole luotu puhumaan, välillä se harmittaa mutta kyllä se menee ajan kanssa ohi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857681- 777660
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666089Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554996En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204179Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53910- 383642
- 313557
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..273495Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1043252