Millä mielellä aloit aikoinaan kirjoittaa palstalle?

mikä motiivi?

a)hupimielessä, pelkkä perseily ajatuksena
b) täysin omana itsenäsi, omalla kuvallasi
c) osan valehdellen, osan kirjoittaen totta
d) joku muu, mikä?

17

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a) oma motiivi
      b) omalla munalla
      c) valheiden palstalla etsien totuutta
      d) mikä!

    • runontaja off

      Hetkellinen mielenhäiriö

      • Miten niin hetkellinen?


      • runontaja off
        modelli kirjoitti:

        Miten niin hetkellinen?

        Sitten siitä tuli pysyvä olotila


    • B ):tä seurasi A) ja C) vaiheet, koska se oli huvittavaa olevinaan. Nykyisin omana itsenä ja vain kun tuntuu, että tähän kohtaan voisin sanoa jotain. En juuri kommentoi kaikkea, vaikka joskus sattuisin lukemaankin.

    • niin?

      d) joku muu, mikä? trollaus

      • d=a

        Sama kuin a.


    • jippii myi meidät:.

      .

      Jippii myi meidät tänne kuin teuraskarjan!!!!11!!11!!!1!!!!!!!!!

      har!1

      .

    • Olin ennen ml_ää, kirjoitellut verkkoklinikan vauva- ja taaperoryhmissä. Sitten löysin Suomi24:n. ML:ssä oli eniten kirjoituksia suhteet ja tunteet-osiossa, joten lueskelin sitä ehkä puoli vuotta. Sitten aloin Yksinkertainen.blondi mustanikkinä kirjoittaa vakituisemmin.

      Yksi s24:ssa aikaisemmin (ei silloin enää)viihtynyt kaverini ohjeisti, että päinvastoin kuin verkkiksessä, ei s24:ssa kannata kirjoittaa B:nä, vaan täysin keksittynä tai ainakin osittain. Ajattelin sitten, että olen Y.B nuorempana, jätin perheen pois jutuista ja olin kaupunkilainen. En koskaan valehdellut, koska olinhan minä se silti, mutta tietoisesti annoin itsestäni eri kuvaa kuin koko totuus, koska en halunnut olla tunnistettava. Sitten jossain vaiheessa tuli näitä kenen kanssa seukkaisit- ym. aloituksia, niin se alkoi tuntua hölmöltä, joten privaviestien lisäksi toin myös palstalla esiin oikeaa elämääni. Edelleenkin toisaalta sekin tuntuu hieman arveluttavalta ja epäreilulta kumppania ja lapsia kohtaan, joten hillitsen sitä, mitä heistä palstalla kerron. Mies tai lapset kun ei ole ikinä edes lukenut M.L-palstaa, niin olisi väärin jos heistä täällä sen yksityiskohtaisemmin tai tunnistettavammin selostaisin.

      • "Olin ennen ml_ää, kirjoitellut verkkoklinikan vauva- ja taaperoryhmissä. Sitten löysin Suomi24:n. ML:ssä......" -eli sitten sä löysit mut! Aika pitkä sepostus ja kiertely siihen mitä yrität sanoa?


      • y.b off..
        modelli kirjoitti:

        "Olin ennen ml_ää, kirjoitellut verkkoklinikan vauva- ja taaperoryhmissä. Sitten löysin Suomi24:n. ML:ssä......" -eli sitten sä löysit mut! Aika pitkä sepostus ja kiertely siihen mitä yrität sanoa?

        Mitä mää sit yritän sanoa? :) Vastasin kysymyksiin, oliko niissä joku kompa? Älä sääkin nyt kimpaannu mun pitkiin vastauksiin, en osaa vastata lyhyemmin.


      • y.b off.. kirjoitti:

        Mitä mää sit yritän sanoa? :) Vastasin kysymyksiin, oliko niissä joku kompa? Älä sääkin nyt kimpaannu mun pitkiin vastauksiin, en osaa vastata lyhyemmin.

        Kimpaannu.....en mä mitään, meinasin just aloittaa lukemaan yhtä Harry Potteria mut ei sit tarvinnukaan, kun pistit ton romaanin tollai tohon.


      • ;-)
        y.b off.. kirjoitti:

        Mitä mää sit yritän sanoa? :) Vastasin kysymyksiin, oliko niissä joku kompa? Älä sääkin nyt kimpaannu mun pitkiin vastauksiin, en osaa vastata lyhyemmin.

        Eli lasten hoidosta siirryit miehesi hoitopalstalle?


      • y.b off..
        ;-) kirjoitti:

        Eli lasten hoidosta siirryit miehesi hoitopalstalle?

        Haha, jotenkin niin kai..


    • persenic

      a) aikoinaan etsin erästä ihmistä heinäsuovasta. En löytänyt, mutta paljon kyllä muuta.

      b) kaikki omana itsenäni omista ajatuksistani. Ei kuvalla.

      c) en muista valehdelleeni koskaan, mutta jättänyt olen kertomatta.

      d) ei niin hupimielessä perseily

    • Ville A.
      • sfzsdfsg

        :'D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      119
      1170
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    4. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      77
      697
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      665
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      88
      653
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      27
      537
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      107
      477
    Aihe