Kävin ostamassa jarrukengät ja asennussarjan relluun. Löytyisikö paria vinkkiä kuinka saan homman hoidettua. Asennussarja sisältää pelotavan määrän mm jousia.
Vastaukset 4
- wanhus
Kun olet purkannut pyörää senverran että vanhat jarrun sisuskalut näkyvät kunnolla ota lukuisia digilähikuvia eri suunnista ja lisää sitä mukaa kun purat vanhaa jarruasetelmaa.
Niistä on sitten kiva katsoa uutta kasatessa mikä jousi mihinkin kuuluu.
Huono puoli on että vaatii läppärin autotalliin toimiakseen kunnolla.- juuso
karvapää kirjoitti:
konsti on myös että tekee yhden puolen kerrallaan niin voi katsoa toiselta puolelta mallia.
ennen kun purat jarrusi tarkista että osat täsmäävät relluissa saattaa saman vuosimallin autoissa olla USEITA eri vaihtoehtoja. Varmuudella tiedän että ainakin 4 eri toimittajaa rellu 19:ssa samana vuonna!
- vinko
LÄhden huomena maalle lämpimään autotalliin digikamera ja läppäri mukana. Saa nähdä käykö motonetin osat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61441
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671058Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.261886- 69789
- 63768
- 74713
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22666Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?136641Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran68616Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32578- 40576
- 54543
- 55528
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?101507Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.42504- 38499
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40483- 30473
- 42470
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20468