David Cameron on juutalainen. Hänen esi-isänsä ovat olleet varakkaita juutalaisia rahanvaihtajia. Suvussa on kansainvälisiä juutalaisia useista maista, myös Saksasta ja Tanskasta.
Tämä on selvää myös tarkasteltaessa David Cameronin ajamaa politiikkaa. Sen tarkoituksena on anastaa edellisten regiimien aikana Iso-Britanniassa luotu varallisuus juutalaisten käsiin.
Follow The Money. Seuraa rahaa ja tien päästä löydät juutalaisen. Juutalaisten kiima rahaan on valtava. Jokainen kansakunta joka on antanut juutalaisille poliittiset oikeudet on joutunut perikadon partaalle.
David Cameron on juutalainen
39
128
Vastaukset
Sentähden minä jaan hänelle osan suurten joukossa, ja väkevien kanssa hän saalista jakaa; sillä hän antoi sielunsa alttiiksi kuolemaan, ja hänet luettiin pahantekijäin joukkoon, hän kantoi monien synnit, ja hän rukoili pahantekijäin puolesta.
- aitoisraelson
Cameron ei ole juutalainen, Ed Miliband on, mutta hän hävisi vaalit.
Koskahan joku rasisti keksii väittää että Jeesus ja Paavali perustivat kristinuskon jotta saisivat "pakanoiden " rahat ? Ehkä Kärkkäinen aloittaa? Ai niin, ei aloita koska lestadiolaiset eivät enää kävisi hänen liikkeessään ja Kärkkäisen rahapussi kevenisi olemattomiin. - GeorgeSoros
Kyllä Cameron on juutalainen. Martin Luther kirjoittikin osuvasti "Juutalaisista ja heidän valheistaan".
- englantilais-skotti
GeorgeSoros kirjoitti:
Kyllä Cameron on juutalainen. Martin Luther kirjoittikin osuvasti "Juutalaisista ja heidän valheistaan".
Ethnicity: English, Scottish, 3/32 Ashkenazi Jewish, some Welsh, Irish
Eli ei ole millään lailla juutalainen, juutalainen on joko syntynyt juutalaisesta äidistä tai kääntynyt juutalaisen lain mukaan juutalaiseksi, mitä Cameron ei ole.
100% oikea mies oikeaan tehtävään Cameron on, toivottavasti britit kansanäänestyksellä sysää EU:n viimeiselle matkalleen.
http://ethnicelebs.com/david-cameron - rtdytdjfgcöuoiuy
GeorgeSoros kirjoitti:
Kyllä Cameron on juutalainen. Martin Luther kirjoittikin osuvasti "Juutalaisista ja heidän valheistaan".
Ja mitä väliä sillä olisikaan, kyllä on taas jonkun aivovammaisen aloittama ketju.. Voi hyvä jeesus mitä porukkaa tällä palstalla ravaa...
- raharaharaharaha
rtdytdjfgcöuoiuy kirjoitti:
Ja mitä väliä sillä olisikaan, kyllä on taas jonkun aivovammaisen aloittama ketju.. Voi hyvä jeesus mitä porukkaa tällä palstalla ravaa...
Tai nyt tarkemmin ajateltuna niin Suomi24:n kuten myös ei-muka-antisemitistien omat antisemitistiset foorumit ovat pullollaan näitä miljoonaomaisuutensa katalille juutalaisille menettäneitä ex-miljonäärejä joissa vain puhutaan rahasta, rahasta, rahasta, ja jostain mystisestä "vallasta" jolla sitä rahaa saadaan.
Pateettista potensiin 100... - LevisJeans
rtdytdjfgcöuoiuy kirjoitti:
Ja mitä väliä sillä olisikaan, kyllä on taas jonkun aivovammaisen aloittama ketju.. Voi hyvä jeesus mitä porukkaa tällä palstalla ravaa...
Sinun pitäisi opetella oikeinkirjoitus.
- LevisJeans
raharaharaharaha kirjoitti:
Tai nyt tarkemmin ajateltuna niin Suomi24:n kuten myös ei-muka-antisemitistien omat antisemitistiset foorumit ovat pullollaan näitä miljoonaomaisuutensa katalille juutalaisille menettäneitä ex-miljonäärejä joissa vain puhutaan rahasta, rahasta, rahasta, ja jostain mystisestä "vallasta" jolla sitä rahaa saadaan.
Pateettista potensiin 100...Sekä keskiluokan pienet omaisuudet (Goldman-Sachsin jne. toiminta) että kokonaisen valtion omaisuus (esim. Neuvostoliitto) on onnistuttu varastamaan juutalaisten toimesta.
- 1047m
LevisJeans kirjoitti:
Sinun pitäisi opetella oikeinkirjoitus.
That's right; for years, you have been walking around with the name of a Jewish inventor on your backside.
http://www.jewornotjew.com/profile.jsp?ID=327
Se oli Jesaja 53: sta.
- JumalanSuunnitelma
En muista kohtaa Raamatussa, mutta siellä se kuitenkin oli, että Jumala on varustanut kyvyillä oman rakkaan silmteräkansansa. He pärjäävät kansana kuitenkin eri vaiheissa, koska heidän kauttaan tapahtuu Jumalan suunnitelman toteutuminen.
Raha on tärkeä arjen pärjäämisessä.- PahaHyväksi
Niinpä, Israelin perustaminen tapahtui poliittisten siionistien toimesta, ei Babyloniasta lähtöisin olevan talmudilaisen rabbinistisen juutalaisuuden toimesta. Rabbinistinen juutalaisuus ei ole Tooraan perustuvaa juutalaisuutta koska sitä ei voi harjoittaa Tituksen tuhottua temppelin 70 AD.
Vaikka Israelin perustaminen on tapahtunut poliittisen siionismin toimesta Jumala tulee lopussa kääntämään pahan palvelemaan hyvää kun lopussa kolmasosa juutalaisista tunnistavat oikean Messiaansa. - aitoisraelson
PahaHyväksi kirjoitti:
Niinpä, Israelin perustaminen tapahtui poliittisten siionistien toimesta, ei Babyloniasta lähtöisin olevan talmudilaisen rabbinistisen juutalaisuuden toimesta. Rabbinistinen juutalaisuus ei ole Tooraan perustuvaa juutalaisuutta koska sitä ei voi harjoittaa Tituksen tuhottua temppelin 70 AD.
Vaikka Israelin perustaminen on tapahtunut poliittisen siionismin toimesta Jumala tulee lopussa kääntämään pahan palvelemaan hyvää kun lopussa kolmasosa juutalaisista tunnistavat oikean Messiaansa.Totta kai tooran perustuvaa juutalaisuutta voi harjoittaa, temppeli uhreineen puuttuu, mutta eihän temppeliä ollut Babelin vankeudenkaan aikaan, ja kuten nyt tiedämme, melko pitkään aikaan paluun jälkeen.
Messiasta ei tarvitse tunnistaa, ei hän ole jumala vaan ihminen eikä edes palveltava henkilö, kun miekat on taottu auroiksi voi päätellä että messias on toiminut ja jos ei huomaa, saa silti nauttia rauhasta. - LevisJeans
Siis "varustanut kyvyillä". Ja kykyjen tarkoitus on rikastuminen. Ja juuri tämä rikkaus osoittaa kyvykkyyden. Ja tämä kyvykkyys osoittaa rodun ylivoimaisuuden.
"He pärjäävät kansana kuitenkin eri vaiheissa". Kuitenkin niin että ovat tuhansien vuosien ajan kärsineet maailmanvaltapyrkimystensä seurauksena.
"Raha on tärkeä arjen pärjäämisessä". Esimerkiksi George Soros kerää rahaa jotta voi elää normaalia arkea. Tuon normaalin arjen pyörittäminen ei onnistu ilman miljardien omaisuutta. Ja sama henkilö edustaa kaikkein kyvykkäintä rotua.
- ihmettelenvain
Ihmettelen että syytät juutalaisia rahan ahneiksi ja rikkaudesta etkä huomioi että muillakin toisten rotujen edustajilla on rahaa. Ei kukaan ole sinun rahojasi viemässä etkä voi syyttää juutalaisia syntymästään. Se ei ole lain mukaan oikein eikä rehellistä kenenkään edessä. Se on sitä rasismia. Mitä rotua muuten itse edustat.
- LevisJeans
Eli "muillakin toisten rotujen edustajilla on rahaa". Eli asia OK kun asekauppias Zabludowicz maksaa rahoillaan mm. Salolaisen ja Stubbin vaalikampanjat ja Virtanen ei voi ostaa kaupasta juustoa kun rahat meni perunapussiin.
Goldman Sachsin juutalaispankki taas vei USA:n keskiluokan rahat ja jakoi ne bonuksina treidari Geldeichelille. Geldeichel osti bonuksilla pari kartanoa. Treidari on parasta rotua ja silmäteräkansaa ja saa elää kuin sika vatukossa.
Venäjällä 90-vuotias vanhus kerjää kadulla ruokaa turisteilta kun valtion omaisuus sattui tipahtamaan Hodorkowskin, Berezowskin ja Abramowitzin eli silmäteräkansan taskuihin. Tsubaisilla ei ollut mitään tekemistä asian kanssa.
Iso-Britanniassa Nancy tekee kolmea työtä, jotta saa ruokaa, vaatteita ja suojaa lapsilleen. Samaan aikaan treidarit David, Benjamin ja Shlomo korkohuijaavat euroopplaisia, juovat samppanjaa ja ostelevat itselleen huvijahteja.
Chilessä Ricardo vie kukkia vanhempiensa haudalle, heidän kuoltuaan 1970-luvulla sotilasjuntan uhreina. Silmäteräkansalla ei ollut mitään tekemistä juntan kanssa, vaikka hänen neuvonantajansa olivat juutalaisia.
"Se on sitä rasismia. Mitä rotua muuten itse edustat." Eli juutalaisuus on siis rotu? Se ei siis ole uskonto? Vai onko se sekä rotu että uskonto? Miksi se on sekä rotu että uskonto? Miksi rabbien mukaan juutalaisten ja muiden uskontojen edustajien avioliitot heikentävät juutalaisuutta? Miksi suojelette uskontoanne muilta roduilta? Oletteko rodunjalostajia? Oletteko natseja? - 1820
Sulla on sana hallussa. Tosi sujuvaa ja informatiivisuus vaikuttavuus menee nätisti käsi kädessä. Toivottavasti kirjoitat jonnekin missä voi myös vaikuttaa. Täällä tollaset lahjat menee harakoille.
- Deronda
Seuraavaksi voit kertoa meille, että Juha Sipilä on juutalainen. Vankat todisteet on olemassa. Hän on rikastunut yritystoiminnassa ja nyt haluaa viedä muiden loputkin rahat. Vanhan antisemitistisen myytin mukaan kyseessä on mainitsemasi kansainvälinen juutalainen. Vai olisiko tässä kuitenkin KTS:ää lainatakseni juutalaisten perimmäinen pyrkimys alistaa maailma valtaansa taikuuden keinoin.
- 1820
Dokumenttielokuva juutalaisen David Siegelin perheestä, joka rakennuttaa Yhdysvaltojen kalleimman yksityiskodin.
http://areena.yle.fi/1-2036509?autoplay=true
Mies on rikas joo, ja juutalainen joo, ja rahalla saa vaikka kauniin vaimon ja kaheksan kakaraa ja lauman piikoja passaamaan ja jenkkilän suurimman yksityiskodin - so what?
Miksi juutalaisten rikkaudesta aina niin mesotaan? Ei raha tee ketään onnelliseksi. Ei Siegeliäkään käy piirun vertaa kateeksi, säälittää lähinnä tuollainen elämä. Pitäkööt rahansa kaikessa rauhassa. Onpa töitä piioille ja ökykodinrakentajille ja rahaa USAn pressantekemiseen ja Iranin seuraavan sodan maksamiseen. Että maailma pyörii. - LevisJeans
"Miksi juutalaisten rikkaudesta aina niin mesotaan?" Koska ahneus ja väite silmäteräkansasta eivät sovi yhteen.
Ei raha tee ketään onnelliseksi". Ja silti tämä planeettamme älyllisesti kyvykkäin rotu keskittyy elämässään juuri rahan keräämiseen.
"Onpa töitä piioille ja ökykodinrakentajille". Ihmisillä on niin paljon parempaa työtä tehtävänä kuin ulkokullitettujen arjen pyörittäminen.
Ja "rahaa USAn pressantekemiseen ja Iranin seuraavan sodan maksamiseen. Että maailma pyörii." Maailma pyörisi niin paljon paremmin ilman juutalaisia. - 1820
Peace, man. Se oli sarkasmia.
Juutalaisten rikastuminen tai hyvinvointi ei ollenkaan sovi kristilliseen ajatteluun, koska siitä herää viheliäinen epäilyksen poikanen, että Jumala ei olekkaan hyljännyt heitä ja kristinusko ei olekkaan se oikea uskonto.
- LevisJeans
Juutalaisten ja heidän hännystelijöidensä käsitys on, että ylimaallinen osoittaa suosiotaan rahalla.
- KristusjaMuhammad
Vastaus nimimerkille "SalomonBrothers"
Tarkoittanette siis turmelusta ja tuhoa, kaikenlaista kirousta levittävien kanaanilaisten sekoituksia oikeiden israelilaisten ja muiden oikeiden Aabrahamin jälkeläisten sekä muiden kansojen ja heimojen parissa?
Se voi olla hyvinkin mahdollista, sillä jokuhan syy siihen on, että hänet on tuohon asemaan nostettu Efraimin sauvan eli läntisen kristillisyyden alueella. Ei hän itse siihen ole tietenkään omilla ansioillaan noussut kuten ei kukaan muukaan poliitikko "valta-asemaansa". Jäljet johtavat aina sylttytehtaalle, poikkeuksetta.
Sitäpaitsi koronottaminen on kielletty kuolemanrangaistuksen uhalla niin Raamatun kuin Koraanin Pyhissä Ilmoituksissa ja Kirjoituksissa, minkä Kristus niin kuin profeetta Muhammad myös ilmoituksillaan aikanansa vahvistivat.
Muslimien joukossa asia on edelleen aika vahvasti esillä, mutta mikseivät "kristityt" nouse koronottamista vastaan vai ovatko he sodassa Kristusta ja Kaikkivaltiasta vastaan samoin kuin Kristuksen Opetuslapseutta ja Uutta Liittoa vastaan?- 1314
Efraimin sauva on diasporajuutalaiset lännessä? Mikäs Manassen sauva sitten on? Venäjän juutalaiset vai?
"Juutalaisten ja heidän hännystelijöidensä käsitys on, että ylimaallinen osoittaa suosiotaan rahalla. "
Se oli ainakin varhaisten kirkkoisien käsitys, koska keksivät, että juutalaisten pitää elää köyhyydessä ja kurjuudessa, näin he toimivat todistajina ( todistajakansa) että jumala on heidät hyljännyt ja kristinusko on oikea uskonto.
Sitä varten laadittiin juutalaisvastainen lainsäädäntö, jolla kiellettiin heiltä kaikenlainen toiminta, etteivät vain menesty.
Näin köyhyydestä tuli kirkon kirous, joka vaikuttaa edelleenkin asenteissa köyhyyttä kohtaan. Kukaan ei oikein kehtaa olla köyhä, koska vaikuttaa että jumala on hyljännyt.- 1513
Köyhyys kirkon kirous? Mietipä, mitkä maat ovat rikkaita. kristilliset länsimaat. Hindulaiset maat on köyhiä, samoin buddhalaiset, suuri osa islamilaisista maista on köyhiä. Myös maailman ainoa juutalaisvaltio kamppailee köyhyyden kanssa. Paikallislehdet ja netti vetoaa koko ajan, että joka kolmas Israelin JUUTALAISISTA lapsista on nälissään. Maahanmuuttajia on myös köyhistä maista ja köyhistä oloista, ja maahanmuuttajapolitiikan mukaan alkuun kyllä autetaan, mutta sitten pitäisi pärjätä itse. Jos ei osaa kieltä, ei saa töitä, ei saa rahaa. Maahanmuuton alkuavun jälkeen ei apua saa, ja köyhyys ja nälkä vaivaa monia juutalaisperheitä.
Rikkaita maita ovat siis kristilliset maat. Ei vaikuta kirkon kiroukselta, vaan siunaukselta. Israelin köyhyys taas on luultavasti kohdennuskysmys. Varakkuutta olisi, mutta se kohdennetaan jonnekin muualle kuin köyhille perheille ja nälkäisille lapsille. Heille rahaa kerätään kansainvälisten kristillisten ja sionistijärjestöjen kautta yms. - Niputat
1513 kirjoitti:
Köyhyys kirkon kirous? Mietipä, mitkä maat ovat rikkaita. kristilliset länsimaat. Hindulaiset maat on köyhiä, samoin buddhalaiset, suuri osa islamilaisista maista on köyhiä. Myös maailman ainoa juutalaisvaltio kamppailee köyhyyden kanssa. Paikallislehdet ja netti vetoaa koko ajan, että joka kolmas Israelin JUUTALAISISTA lapsista on nälissään. Maahanmuuttajia on myös köyhistä maista ja köyhistä oloista, ja maahanmuuttajapolitiikan mukaan alkuun kyllä autetaan, mutta sitten pitäisi pärjätä itse. Jos ei osaa kieltä, ei saa töitä, ei saa rahaa. Maahanmuuton alkuavun jälkeen ei apua saa, ja köyhyys ja nälkä vaivaa monia juutalaisperheitä.
Rikkaita maita ovat siis kristilliset maat. Ei vaikuta kirkon kiroukselta, vaan siunaukselta. Israelin köyhyys taas on luultavasti kohdennuskysmys. Varakkuutta olisi, mutta se kohdennetaan jonnekin muualle kuin köyhille perheille ja nälkäisille lapsille. Heille rahaa kerätään kansainvälisten kristillisten ja sionistijärjestöjen kautta yms.maita yhteen ihan holtittomasti. Ei kaikki kristityt maat ole rikkaita ja kristityissä maissa on köyhyyttä vaika miten paljon. Tutustu vaikka Moldovan tilanteeseen. Maahanmuuttajilla on jokaisessa maassa vaikeaa. Jos ei osaa kieltä, niin ei työllistyminenkään onnistu. Sama tilanne on myös Suomessa. Suomeen verrattuna Israelissa on kuitenkin hyvin vähän työttömyyttä eli tilanne ei ole lainkaan niin toivoton.
Et ymmärtänyt mitä kirjoitin.
En sanonut, että köyhyys on kirkon kirous vaan, että kirkko laati lakeja, joilla tehtiin käyhiä ihmisistä, jotka eivät kääntyneet kristityiksi. Köyhyyden piti todistaa jotakin...kuten vääräuskoisuutta.
Tästä on jäänyt ihmsille tunne, että köyhyys on hävettävää, oma syy, on tehnyt jotain väärin, eikä tiedä mitä se on. Ihmiset nostavat kaulukset pystyyn ja vetävät hatun silmille, kun menevät leipäjonoon." Rikkaita maita ovat siis kristilliset maat."
Ei meillä mitään rahaa ole, velkarahalla mellastetaan, lasten ja lastenlasten piikkiin.- 594
No ok, ei rahaa, ei mitään kovia valuuttoja, vaan velkaa. Mutta kyllä ns. kristilliset maat ON hyvinvointimaita verrattuna Afrikan alkuperäisuskontoa noudattaviin kulttuureihin, tai hindumaihin, buddhalaisiin tms.
Ja ainakaan Suomen juutalaisten lasten ei tarvitse kerjätä USAn sionistijärjestöiltä ja länsimaiden kristityiltä sionisteilta rahaa että saisivat ruokaa. Israelissa se on jokapäiväistä arkea, vaikka juutalaiseen kulttuuriin ja uskontoon kuuluukin köyhien avustaminen.
Ehkä meillä Efarimin sauvan maissa on velkakirous perintönämme. ;) On kai siellä varmaan köyhyyttä, kun me ryöstettiin viime sodan aikana kaikki juutalaisten rahat ja tavarat.
- raha_rahan_luo
Wikipedia: Cameron's forebears have a long history in finance. His father Ian was senior partner of the stockbrokers Panmure Gordon & Co., in which firm partnerships had long been held by Cameron's ancestors, including David's grandfather and great-grandfather,[8] and was a director of estate agent John D. Wood. His great-great grandfather Emile Levita, a German Jewish financier who obtained British citizenship in 1871, was the director of the Chartered Bank of India, Australia and China which became Standard Chartered Bank in 1969.[18] One of Emile's sons, Arthur Levita, was also a stockbroker; he married a cousin of the royal family, Steffie Cooper.[19][nb 2] Sir Ewen Cameron, another great-great-grandfather, was London head of the Hongkong and Shanghai Bank; he played a key role in arranging loans from the Rothschild family to Japan during the Russo-Japanese War.[19][20] Great-grandfather, Ewen Allan Cameron, was partner of Panmure Gordon stockbrokers[19] and served on the Corporation of Foreign Bondholders,[21][22] and the Committee for Chinese Bondholders (set up by the then-Governor of the Bank of England, Montagu Norman in November 1935).
Siis mainitaan vain "His great-great grandfather Emile Levita, a German Jewish financier". Hän oli ilmeisesti äidin sukupuusta. Pankkiireja, liikemiehiä on suvussa paljon.- raha_rahan_luo
Joku varmaan osaisi määritellä tarkemmin miten määrääviä nuo Levita- ja Rée-suvut ovat Cameronin esivanhemmissa. Juutalaisuus kadonnut täysin?
Prime Minister Cameron’s paternal great-great-grandfather, Emile George Charles Levita, was a German Jewish financier who obtained British citizenship in 1871, and was a banker. His wife, Prime Minister Cameron’s great-great-grandmother, Katherine Plumridge ´, was from the wealthy Danish Jewish Rée family on her father, Hermann Philip Rée’s, side. Katherine’s mother, Catherine German, was of English origin. - 181
Englantilainen kuulu näyttelijä Stephen Fry on juutalainen. Onkohan kaikilla Englannin juutalaisilla yhtä fiini sukupuu. Onko he askenaaseja vai sefardeja vai onko niitä vielä muitakin jaotteluja?
- bender_
181 kirjoitti:
Englantilainen kuulu näyttelijä Stephen Fry on juutalainen. Onkohan kaikilla Englannin juutalaisilla yhtä fiini sukupuu. Onko he askenaaseja vai sefardeja vai onko niitä vielä muitakin jaotteluja?
"Irakin suurlähetystön kysely suomalaisten liikeyritysten juutalaisista omistajista ja johtohenkilöistä"
http://www.iy.fi/iy/historia/israelin-ystavat-ry-100-vuotta/
Vähän rupeaa vaikuttamaan rauhan ja rakkauden uskonnon pakkomielteeltä. - raha_rahan_luo
181 kirjoitti:
Englantilainen kuulu näyttelijä Stephen Fry on juutalainen. Onkohan kaikilla Englannin juutalaisilla yhtä fiini sukupuu. Onko he askenaaseja vai sefardeja vai onko niitä vielä muitakin jaotteluja?
Amerikkalaisessa elokuvamaailmassa ainakin tuottajien ja ohjaajien porukasta taitaisi olla helpompi luetella henkilöt, jotka EIVÄT ole juutalaista syntyperää. Eipä siinä mitään, mutta vääristyykö maailmankuva jotenkin? Onhan tuttua, että kun filmissä maailmanloppu uhkaa, niin musta mies voimillaan ja juutalainen mies älyllään pelastavat meidät muut.
- 1919
Haastava kokonaisuus. Juutalainen, näyttelijä, ohjaaja, homo, ateisti ja kaksisuuntainen mielialahäiriö. Eka puoliso oli juutalainen ja toka puolisi koomikko. No on.
Mitä väliä sillä on, onko Cameron juutalainen vai ei .
Samanlaisia ihmisiä kaikki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251058Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82972Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753