Käykös muille näin:
Kun avaan Ateismi- tai jonkun muun palstan, niin keskustelut näkyvät normaalisti. Mutta kun kirjaudun sisään, kaikki keskustelut katoavat. Näkyy vain teksti että ei yhtään keskustelua.
Toisaalta, pääsen kyllä yksittäiseen keskusteluun kellotunnuksesta, jossa näkyy mulle annetut vastaukset. Samoin tämä "Aloita uusi keskustelu näyttää toimivan. Mutta mikään palsta ei listaa mulle keskusteluja kirjautuneena.
http://aijaa.com/7gYFjW
Jos tämäkään keskustelu ei näy edes mulle, niin täytynee osallistua sitten kirjautumattomana
Kaikki keskustelut kadonneet?
23
<50
Vastaukset
- Hmmmh
Kyllä. Eräät foorumien keskustelut ovat täysin kadonneet.
- kaarne-ei-kirj
Pointti oli se, että kaikki palstat pyyhkiytyvät täysin tyhjiksi, kun kirjaudun. Missään ei ole mitään.
- KummallistaKerrassaan
kaarne-ei-kirj kirjoitti:
Pointti oli se, että kaikki palstat pyyhkiytyvät täysin tyhjiksi, kun kirjaudun. Missään ei ole mitään.
Jotkut foorumit ovat ikäänkuin pyyhkiytyneet pois. En yleensä kirjoittele tällä ateismi-foorumilla, mutta huomasin tämän otsikon etusivulla.
Esim. Uskonnon uhrien foorumi on pyyhkiytynyt, tai sille ei ainakaan juuri nyt pääse. - KummallistaKerrassaan
kaarne-ei-kirj kirjoitti:
Pointti oli se, että kaikki palstat pyyhkiytyvät täysin tyhjiksi, kun kirjaudun. Missään ei ole mitään.
Joillekin kristillisille foorumeille pääsee, ei kaikille, kuten ei Katoliselle.
Aiemmin päivällä, eräät laitetut linkit johtivat ihan muualle kuin piti. - kaarne-ei-kirj
KummallistaKerrassaan kirjoitti:
Jotkut foorumit ovat ikäänkuin pyyhkiytyneet pois. En yleensä kirjoittele tällä ateismi-foorumilla, mutta huomasin tämän otsikon etusivulla.
Esim. Uskonnon uhrien foorumi on pyyhkiytynyt, tai sille ei ainakaan juuri nyt pääse.Tapahtuuko tuo sinulle silloin kun kirjaudut, vai myös kirjautumattomana?
- Kirjautumattomana
kaarne-ei-kirj kirjoitti:
Tapahtuuko tuo sinulle silloin kun kirjaudut, vai myös kirjautumattomana?
En ole kirjautunut. Äsken tämä Ateismi-foorumi katosi ja nyt taas on. Samoin tuo Katolinen foorumi. Onkohan laitteistossa nyt jotain vikaa?
- kaarne-ei-kirj
KummallistaKerrassaan kirjoitti:
Joillekin kristillisille foorumeille pääsee, ei kaikille, kuten ei Katoliselle.
Aiemmin päivällä, eräät laitetut linkit johtivat ihan muualle kuin piti.Ok, kiitos tiedoista. Ilmeisesti kyse on sitten Suomi24:n ongelmista, ei oman laitteistoni ongelmista. Ehkäpä tämä joskus myöhemmin taas toimii.
- tunnukseton_mään
Äsken lueskelin kreationismipalstaa ja yhtäkkiä se vain oli hävinnyt, kun klikkasin takaisin eräästä kekustelusta takaisin otsikoihin. En edes omista tunnuksia kirjautumiseen, niin että ei se kirjautumisesta johdu.
- kaarne-ei-kirj
Ok, kiitos. VArmaan tämä joskus oikenee. Tahdoin vain tietää onko muillakin samaa vikaa ja näköjään on.
- re56
Ylläpidon palstalla aiheesta myös juttua, mikä tietysti oikea osoite sellaiselle onkin.
http://keskustelu.suomi24.fi/suomi24.- kaarne-ei-kirj
Hyvä pointti, tuo sivu vaan ei toimi, ainakaan mulla.
"Pahus, sivua ei löytynyt" - VoiPahusSentään
Linkki ilmoittaa: "Pahus!" joten se EI ole oikea paikka valittaa... ainakaan tällä hetkellä.
- IhanTiedustelenVaan
Onko kellään tietoa, mistä on kysymys? Joku onnistui eilen lukemaan Ylläpidon viestejä, mutta sitten katosi, eikä Ylläpidon foorumi edelleenkään toimi. Ainakaan kaikille. ("Voihan Pahus!")
Kiitos tuosta linkistä muuten. Tuota Yp-osoitetta kun on vuosien ajan ollut mahdotonta löytää, useista yrityksistä huolimatta. (Lopulta luovuin ja nurisin itse palstoilla.)
Voisiko kyseessä olla hakkerointi, tai esim. humalainen ylläpitäjä?
- SeWanhaWainooja
Mitä luulette, olisko tämäkin sen Jumalan syytä, jota ei ole olemassa? (Vitsi.)
- fda
Olisiko illuminaatit vihdoinkin päättäneet aloittaa loppupelinsä ateisteja vastaan? Vitsipä tämäkin... harmi että näitäkin täytyy todeta koska parodiahorisontti.
- hjkhps
Kas kumaa, en ole kirjautuneena mutta äsken kun klikkasin "ateismia" niin tuli ilmoitus "Ei yhtään viestiä". Tää on ihan uutta.
Tosiaan noita "ei yhtään keskustelua" -tekstejä näkyy välillä, mutta ainakin omalla kohdallani pari kertaa kun uudelleen klikkaa, niin pelittää.
Yhdistelmä CTRL-F5 tuntuisi auttavan - ainakin parin kokeilun perusteella. Ilmeisesti välimuistiin jää jotain vanhaa js:ää tai vastaavaa roskaa.
- herkule.p
Näin on käynyt mullekin, mutta kun olen kokeillut jotain toista palstaa ja palannut alkuperäiselle, se on taas toiminut.
Epäilisin vian löytyvän palveluntarjoajan toiminnasta tms....? - mnbvcdxsdfgtyuio
Palstalla Jököttäjät.......haHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAahahha
Hankkikaa jotain järkevää elämäänne, tää palsta ei oo sitä onks älyä tajuta se nyt kerralla.......häh?- IT.alan.mies
Sinähänt täällä olet trollaillut yli kuusi vuotta, teet itsestäsi vain naurualaisen.
No niin, palstat ovat taas löytyneet ja jököttävät turvallisesti sijoillaan.
Kiitän kaikki osallistumisesta.
Vian syy ei koskaan selvinnyt, mutta eipä tuo haitanne, täällä me taas kaikki ollaan pienen tauon jälkeen. Pyydän tämän aloituksen poistoon, se on tehtävänsä täyttänyt ja turhaan tukkii palstaa.Ikävä bugi, nyt jo varmaan korjattu, pääserverissä oli hetken 100% kuormitus ja eri taustaserverit lopettivat keskustelun keskenään eivätkä saaneet haettua tietopankista keskusteluita palstalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5371768Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18867- 84863
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101796Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50719- 63705
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2697- 63666
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?73618- 65533