Jopa sheikki sanoo

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onneksi.meillä.Isoveli

      Mitäs vaarallista on P-Koreassa? Onko se jotenkin vaaraksi? Pelkkää suunsoittoa ja uhousta, ei muuta.

      Iran on taatusti vaarallisempi. He eivät vain soita suuta ja kulje paraateissa, vaan todella tarpeen tullen myös ampuvat.

      Mutta vaarallisin maailmassa on hullu USA ja sen öykkäripresidentti B. Obama. Onneksi meillä on naapurina tasapainoinen Venäjä, joka ei Obamaa säiky.

      Meidän oma Isoveljemme! Rassija!

    • hilpertti

      Ilmeisesti Iranin voimavaroja tarvitaan taistelussa ISISiä vastaan. Arvelen, että tämä on yksi syy sopimuksen hyväksymiseen. Toivottavasti Iran ei kuitenkaan käytä ydinpommia sodassa ISISiä vastaan.

    • Iranissa on kahdenlaista mielipidettä.

      Modernimmat odottavat, että vanha fundamentalistinen uskonkiihkoilu ja sen harrastajat katoavat, kun aika ajaa heidän ajattelunsa ohi.

      Mutta siitä ei tietenkään ole mitään takuita että näin tapahtuisi.

      Papistot eivät hevillä luovu vallasta ja helposta elannosta, jonka paskan puhumisella ja pelottelulla saa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      303
      11669
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7146
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5962
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5309
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      53
      4399
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4289
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3621
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      62
      3618
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3238
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3145
    Aihe