Ateistit ja vääräoppiset ovat nihilistejä joilla on huono itsetunto.
Kaikki viittaa siihen, että ateismi ja vääräoppisuus ovat mielenterveyden häiriö joka ei johdu niinkään kyvyttömyydestä uskoa vaan halusta olla rakastamatta omaa itseään. Ateistit ja vääräoppiset romahtavat aika ajoin tai jopa päivittäin, mutta uskovaiset ovat aina vakaita sillä ainoa asia mitä he oikeasti odottavat on maallinen kuolema ja ikuinen pelastus.
Ateismi ja vääräoppisuus ei näin ole kauhean järkevä elämäntapa vaikka niin monesti väitetäänkin.
Ateistit ja vääräoppiset valitettavasti joutuvat ikuiseen kadotukseen.
Teidänkin joukossa on kuitenkin monia jotka vielä kääntyvät Jehovan Todistajiksi, mutta helppoa se ei tule olemaan, eikä se ole koskaan ollut helppoa, eikä tule jatkossakaan olemaan helppoa.
Ateistit ja vääräoppiset lyövät päätä seinään!
MuuttukaaAsennetta
2
107
Vastaukset
- Just_just
Näillä mennään perkele.
HOHOHOHOH!
Hauskaa älyvapaata uskispaasausta. Et näemmä kykene esittämään lainkaan perusteluja heittoihisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 97952
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54898Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65675
- 78531
- 39498
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86487- 40486
Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467