Kristinuskoa kohtaan hyökätty jälleen

SattuiKerran

3

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä.tapa

      Täytyy myös muistaa, että harhaisia ihmisiä on kaikissa uskontokunnissa. Yhden papin yksi murhaaja ei ole muslimiT, jotka vainoavat kristittyjä.
      Kristityn ei ole syytä tuomita jokaista toisuskoista näiden terroristien tekojen tähden, sillä myös kristittyjen joukossa on ollut ja on niitä, jotka haluavat hoitaa asiansa väkivallalla ja nauttivat murhaamisesta.
      Jokainen murha on väärin, jokainen väkivallanteko pitää tuomita. Aseisiin tarttumiseen ptää tulla muutos.
      Amerikassa on jokaisella oikeus hankkia tuhoa kylväviä automaattiaseita. Siihen ei ole järkevää syytä, ja asukkaat tunnustavat kristinuskoa. Monissa suurkaupungeissa tehdään useita murhia päivittäin, kristittyjen kesken.

      Väkivalta ei liity uskontoon. Se on tuomittava kaikkialla.

      • Kyllä on lapsellisen naiivi sepustus. Ei ole suuressa linjassa kyse jostain harhaisuudesta. On kyse islamista ja sen oppinkappaleiden (koraani, sunnat) kirjaimellisesta noudattamisesta. On kyse jihadista. Se olisi kristittyjen -ja ei muslimien- syytä ymmärtää, ennen kuin oma pää irroitetaan.


    • miksimukana

      Jt uskovaistenkin parissa seurakunnassakin on keskenään eripuraa. Vuosikymmeniä toistensa kanssa olevat seurakuntalaiset alkavat suoraan sanottuna vittuuntumaan toisiinsa. Mitenhän sitten paratiisissa kun pitäisi ikuisesti elää keskenään kun jo nyt alkaa se vitutus ja suoranainen inho näkymään. Kun vuosikaudet samat naamat nähdään useamman kerran viikossa ja pakko hymyillään esitetään ystävällistä ja muuta mitä oikeasti EI olla.

      Toisten kyräily, kilpailuhenki ja pienissä piireissä eläminen alkaa ahdistaan. Eräskin seurakuntalaisemme kuoli vastikään, mutta eräs tietty tienraivaaja sisar ei perheineen ei edes tullut kys. sisaren hautajaisiin, aika helppoa päätellä, että ei tykänny kyseisestä ihmisestä lainkaan eikä myöskään mitään tunteita näkynyt kun kuuli tämän kuolleen, päinvastoin näytti, että tunsi suorastaan riemua. Että tällaista se seurakuntalaisten välinen rakkaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      547
      2099
    2. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      385
      1692
    3. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1519
    4. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      64
      1398
    5. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      56
      1082
    6. JM lukkoliike

      Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran
      Jämsä
      19
      1076
    7. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      118
      1067
    8. Pankin avajaiset

      Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti
      Kuhmo
      16
      848
    9. Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."

      Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka
      Eläke
      11
      824
    10. Miten kesäsi meni?

      Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      813
    Aihe