http://www.hs.fi/torstai/a1469589835090
Ei siis kannata tehdä lainkaan muita kuin hyväpalkkaisia töitä.
Naiset haluavat hyvätuloisen miehen
9
178
Vastaukset
Höpöti en ole ottanut hyvä tulosta miest. Raha ei kiinnosta mutta kun lapsia tuli ja niitä on 5 haluisi huolettoman elämän. Ukko on vieläkin mutta hänkin haluaa huolettoman elämän joten me molemmat käymme koulua.
- Jrjcjfj
Älä luulekaan :D Rahanpuutteen sijasta ongelmaksi tulee ajanpuute.
T: lomalla jouluna ja juhannuksena Jrjcjfj kirjoitti:
Älä luulekaan :D Rahanpuutteen sijasta ongelmaksi tulee ajanpuute.
T: lomalla jouluna ja juhannuksenaTiedän ajan olevan kallista . Ainakin meille. Mutta naidaan joka toinen päivä ettei meillä ole ajasta pois kun ei istuta 8tuntia koulussa etä ja yms.koulut on olemassa.
- Munaotus
Ohhoh, olen tuloton työtön ja seurustelen. Tuo teoria on vain pelkkää sananhelinää. tunnen muitakin työttömiä jotka seurustelee.
- Ex----------PUA
Mites se menikään, oliko minä, hyvät ystäväni ja palstatotuudet totta vai pitivätkö ne vain paikkansa? :)
- atännä
Minä en halua.
Suurin piirtein sama tulotaso olisi paras. Eli onnellinen köyhä, ei kipee lainoista. Ylimääräisestä rahasta ei miehelle ainakaan ole haittaa. Jos nainen tykkää köyhemmästä, niin hakee sitten välillä pankista ylimääräiset paperina kottikärryillä ja polttelee takassa tai nuotiolla muiden roskien kanssa.
- Ikis__M
Nainen myös hankkiutuu miehestä eroon jos se ei pysy hyvätuloisena:
http://www.taloussanomat.fi/ihmiset/2016/07/28/avioerotutkimus-paljasti-dramaattisen-muutoksen-nain-miehen-tyotilanne-vaikuttaa-eroriskiin/20167968/139?rss=t96
2000-luvun länsimainen nainen on hypergaminen huora jolle mikään ei riitä ikinä, valitettava tosiasia joka miehen kannattaa ymmärtää jos aikoo tekemisiin semmoisen kanssa. Ainoa mikä sille kiltistä & kunnollisesta miehestä kelpaa on raha ja jatkuva tuotto, seksuaalisen nautintonsa se hankkii väkivaltaisilta jännämiehiltä, ei koskaan kiltin & kunnollisen miehen kanssa kun se on liian nössö kiihottakseen tuota kaiken kokenutta huoraa.- faktoo
ihan noin siinä jutussa ei sanottu. Vaikuttaa eroriskiin, mutta ei tarkoita ehdotonta eroa. Ihan vain ollakseni tarkka faktoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 58771
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111763- 43636
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla208558- 40516
- 50504
- 72504
- 22496
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82473Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37460