Mul on niin sekaset fiilikset kun musta tuntuu etten tuu saamaan koskaan poikaystävää tai ylipäätään vanhemmalla iällä miestä. Mul ei oo ollu kunnollista nuoruutta ja sen takia oon hyvin ujo, epävarma välillä ja herkkä. En oo mitenkään kaunis eikä mua oo koskaan kehuttu mitenkään. Just tänään tajusin etten ees yritä tarpeeks asioita joten taian olla tylsä ja huono ihminenkin noiden lisäks. En oo halannu ku viimeksi ehkä ala-asteella jotain kaveria kun niitä oli (ei poikia vaan tyttöjä) ja mul ei oo kavereita oikeen enää joten en osaa sen takia puhua ihmisille ja musta onkin tullu kauhee nössö ja epävarma. Kaiken ton lisäks en siis oo saanu oikeesti sellasta hellyyttä ja hyväksyntää mistään koska vanhemmat ei kysele kuulumisia eikä oo koskaan halannu kun olin päiväkoti ja ala-asteikänen. Tyyliin joka päivä itken sisäsesti sitä että en oo kokenu sitä tunnetta kun moni muu eli rakastunu ja vaikka oon vasta 15- vuotias ja mul on hyvin aikaa viel nii tiedän etten tuu oikeesti saamaan ketään. Myös itken sisäsesti joskus ihan oikeasti ulkosesti iltasin sitä kun kukaan ei rakasta ja halaa tai silleen. Haluisin vaan halata joskus oikeesti poikaa ja rakastua :( Musta tuntuu että kaikki pojat vaan kiinostuu ja löytää sitä jotain vaan niistä yms äänekkäistä ja ilosista ihmisistä jotka hilluu kylillä vaan koska niillä on ollu hyvä nuoruus ja ne vaan on löytäny kavereita.
En tiä mitä mää oikeen selitin mut haluisin kysyy vaa että onko mulla mahollisuutta saada ketään ku oon tällänen?
Ja tiedän että tässä jäi paljon asioita kertomatta mutta voitte kysyä niitä. Oon vaan niin rikki tästä asiasta :(
Enkö kelpaa? :(
15
459
Vastaukset
Hyvin sitä ilman ihmisiä pärjää. Onneksi on internet jossa voi örveltää ja keskustella ihmisten kanssa huolimatta sosiaalisten tilanteiden pelostaan, koska väliltä puuttuu näkö -ja kuuloyhteys.
- aikuistu
En tiä mitä mää oikeen selitin mut haluisin kysyy vaa että onko mulla mahollisuutta saada ketään ku oon tällänen?
* ihan takuulla on, kunhan heman aikuistut. Harrastuksista löytää vaikka ketä.
Ja tiedän että tässä jäi paljon asioita kertomatta mutta voitte kysyä niitä. Oon vaan niin rikki tästä asiasta :(
* tuollaiset tuntemukset on ihan normaaleja murrosiässä, haittaaks se? Kokeile kasvaa henkisesti aikuiseksi- alonegirll
En harrasta mitään enkä haluakkaan.
Rakastettava, haluttava ja halukas "Alonegirl", aikuistu hieman niin saat todella Sinua rakastavan ja haluavan miehen. Minä vaan en oi lähestyä Sinua kun olet alaikäinen mutta heti kun olet vähintään 18 vuotias niin Sinua onnistaa saada aikuinen hellästi rakastava mies itsellesi.
- samajuttu
mullakin on sama juttu kun oon halunnut vaan tyttöö tai poikaa ulos mutta kaikki mun kaverit istuu tietokoneen ääressä eikä suostu lähtemään minnekään muualle kun lähimmäiseen kauppaan ostaan herkkuja ja sitten takas pelaan. siksi oon itsekki yksinäinen kun en halua viettää aikaani sisällä koko päivää
- alonegirll
Ööhm en tarkota pelkästään kavereita et haluisin ja en tuu saamaa niit koskaa
"Alonegirl", et Sinä ole mielestäni unohdettu neito vaan Sinulla on ollut "huono tuuri" miehen etsinnässä. Odotetaan 3 vuotta niin pääset miehen makuun.
Profiilissani on tietoni joten lue ja vastaa.- alonegirll
Joo tota hyi. Taiat olla oikeesti joku pedofiili tai efebofiili niin ei kiitos.
- fdfgfghhfg
Oletko tehnyt mitään työtä seuran saamisen eteen? Voi olla, että kukaan ei uskalla tulla puhumaan sinulle.
- alonegirll
Irl on ihan turha ees yrittää ku kaikki vaa hyörii kylil ja tuomittee ulkonäön perusteel. Netissä ku joku kysyy kuvaa nii en ees kehtaa laittaa ku en näytä samalta niis kun mitä oon oikeesti.
Mut tarkotin enimmäkseen poikia ku haluisin poikaystävän mutta näköjään en oo riittävän kaunis tai tarpeeks hyvä. Pitäs vissii alkaa ryyppää ja polttaa. - nyt_meen_nukkuun
alonegirll kirjoitti:
Irl on ihan turha ees yrittää ku kaikki vaa hyörii kylil ja tuomittee ulkonäön perusteel. Netissä ku joku kysyy kuvaa nii en ees kehtaa laittaa ku en näytä samalta niis kun mitä oon oikeesti.
Mut tarkotin enimmäkseen poikia ku haluisin poikaystävän mutta näköjään en oo riittävän kaunis tai tarpeeks hyvä. Pitäs vissii alkaa ryyppää ja polttaa.Juu älä turhaan ala polttaa. Kylillä pyörijöillä on oma maailma, sinä elät oikeassa maailmassa. Saat kyllä hyvän poikaystävän mutta ennen kuin se tapahtuu, pysy uskollisena omalle tyylillesi. Kaikki ei halua ulkonäkökeskeistä tyttöystävää. Koitetaan jaksaa, sinä ja muut myös.
- Nuorijoskus
Löytyks kik tai mitään jutellaan
- alonegirll
En tiä haluanko kertoa täällä. Kerro ite jos kiinostaa.
- moii11
Mistä päin sä oot?
tuu kikkaa Al3x1_
:D - Yksinäinen_joku
Itellä sama ongelma, mut päin vastoin... :'( Ei vaan tytöt kiinnostu - syytä vaan ei tiiä... :'(
Jos haluut kohtalontoverin kans jutella, nii sähköpostiosote on:
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3293902Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283590Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52302- 1121704
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181618Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241339Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j144963Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit101939Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79875- 86781