Miksi strutsille on luotu siivet aivan turhaan, vaikka se on maalla liikkuva eläin? Tämä on todiste älyttömästä luojasta, eikä luojaa ole olemassa.
Strutsi kumoaa luomisen
15
105
Vastaukset
- Skednfm
Miksi strutsilla on siivet? Aivan turhaan.
- Wieekeek
Lisäksi strutsilla on tehokkaat läpivirtauskeuhkot vaikka se on maaeläin.
- fgfghghj
Miksi sinulle sitten on luotu aivot, vaikka et osaa ajatella omilla aivoillasi? Miksi kanalle luotiin siivet? Kuka sanoo, että lentäminen on olennainen osa lintuutta? Mistä tiedät, onko strutsi lentänyt joskus, kun ilmakehä oli tiheämpää ennen vedenpaisumusta? Miksei strutsista ja emusta tullut kettua tai lehmää? Miksei valas kävele? Miksi lepakko lentää? Miksei Jumala olisi luonut monimuotoisuutta tälläkin tavalla ilman sinun pieniä kankeita kaavojasi? Kumpi oli ensin: muna vai kana?
"Kuka sanoo, että lentäminen on olennainen osa lintuutta?"
Raamattu:
"20 Jumala sanoi: "Viliskööt vedet eläviä olentoja ja lennelkööt linnut ilmassa taivaankannen alla.""- Ggggffkb
"kun ilmakehä oli tiheämpää ennen vedenpaisumusta."
Ei Raamatussa näin sanota kretupelle. Te kretut olette kyllä mainioita Raamatun väärentäjiä. marathustra kirjoitti:
"Kuka sanoo, että lentäminen on olennainen osa lintuutta?"
Raamattu:
"20 Jumala sanoi: "Viliskööt vedet eläviä olentoja ja lennelkööt linnut ilmassa taivaankannen alla."""Raamattu:
"20 Jumala sanoi: "Viliskööt vedet eläviä olentoja ja lennelkööt linnut ilmassa taivaankannen alla.""
Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu. Evolutionistiset tiedemiehet ovat vain itse keksineet pitää sitä lintuna.- 0f9yg8rfy
Ggggffkb kirjoitti:
"kun ilmakehä oli tiheämpää ennen vedenpaisumusta."
Ei Raamatussa näin sanota kretupelle. Te kretut olette kyllä mainioita Raamatun väärentäjiä.Niinpä! Kretut kyllä keksivät vaikka mitä selityksiä, mutta mihinkään ne eivät perustu! Eivät perustu Raamattuun, eivät perustu tieteeseen... eivät perustu mihinkään! Kretuilulta on pohja pois, ja siksi näemmekin kaikenlaista säälittävää änkytystä joka asiasta.
- Ei_mulla_muuta
Mark5 kirjoitti:
"Raamattu:
"20 Jumala sanoi: "Viliskööt vedet eläviä olentoja ja lennelkööt linnut ilmassa taivaankannen alla.""
Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu. Evolutionistiset tiedemiehet ovat vain itse keksineet pitää sitä lintuna.Tuo kommentti todistaa kaiken. Mark5 on trolli. Ja uskokaa nyt perkeleet, että sama tyyppi on niitten mukakreationistisen onelinereittenkin taustalla. Ovat ihan samaa kamaa, ja täsmälleen ihan yhtä trollikamaa. Olen tiennyt tämän vuodensta 2013 on kun olen seurannut tuolloin Jaakobin ja myöhemmin Obadjan kommentointia tällä palstalla.
Mark5 kirjoitti:
"Raamattu:
"20 Jumala sanoi: "Viliskööt vedet eläviä olentoja ja lennelkööt linnut ilmassa taivaankannen alla.""
Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu. Evolutionistiset tiedemiehet ovat vain itse keksineet pitää sitä lintuna."Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu."
Taas tollo osoittaa, ettei tunne Raamattua ja jumalaansa. Jobin kirjan 39. luvussa jumala itse kysyy Jobilta näin:
'Sinäkö loit strutsin, nopeasti juoksevan linnun?,Ei_mulla_muuta kirjoitti:
Tuo kommentti todistaa kaiken. Mark5 on trolli. Ja uskokaa nyt perkeleet, että sama tyyppi on niitten mukakreationistisen onelinereittenkin taustalla. Ovat ihan samaa kamaa, ja täsmälleen ihan yhtä trollikamaa. Olen tiennyt tämän vuodensta 2013 on kun olen seurannut tuolloin Jaakobin ja myöhemmin Obadjan kommentointia tällä palstalla.
Eilä ole trolli. Uskonto saa joidenkin pään sekaisin juuri tuolla tavalla - omassa sukupuussani oli yksi suurin piirtein samanlainen, ja tämä oli ennen internetin läpimurtoa.
Munuaistutkija kirjoitti:
"Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu."
Taas tollo osoittaa, ettei tunne Raamattua ja jumalaansa. Jobin kirjan 39. luvussa jumala itse kysyy Jobilta näin:
'Sinäkö loit strutsin, nopeasti juoksevan linnun?,Markin Raamatussa se saattaa hyvinkin olla kamelikurki.
Mark5 kirjoitti:
"Raamattu:
"20 Jumala sanoi: "Viliskööt vedet eläviä olentoja ja lennelkööt linnut ilmassa taivaankannen alla.""
Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu. Evolutionistiset tiedemiehet ovat vain itse keksineet pitää sitä lintuna.>>Mutta Raamatussa ei sanota, että strutsi olisi lintu. Evolutionistiset tiedemiehet ovat vain itse keksineet pitää sitä lintuna.<<
Kyllä strutsi Raamatussa linnuksi tiedetään.
https://bible.knowing-jesus.com/topics/Ostriches
Mutta tiedemiehetpä on keksineet sanoa lintuja dinosauruksiksi. Mitäs siihen sanot?
"Miksi strutsille on luotu siivet aivan turhaan, vaikka se on maalla liikkuva eläin? Tämä on todiste älyttömästä luojasta, eikä luojaa ole olemassa."
Siksi, että Jumala näki hyväksi niin luoda. Siivistä ei ole ollut mitään ongelmaa strutsille ja se todistaa, että Jumala on onnistut luomisessaan strutsienkin suhteen. Siivillä voi olla myös jokin tarkoitus, vaikka ihmisten äly ei riitäkään tietämään sitä.- Nähtyjä_juttuja
Ja taas vääns Mark5 trollinkakat palstalle, ja odottaa, että joku astuu ja kiroaa. Älkää ihmiset vaivautuko!
>>Siksi, että Jumala näki hyväksi niin luoda. <<
Niin se spitaalibasillikin on niin kovin kätevä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto925377Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223375Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1892767Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742335Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191626- 981346