Hienoa ROT

dsdsdffdghy

Hienoa ROT! jatka vain evoluution kaatamista. Eiköhän se jossain vaiheessa romahda. Evoluutio pitää tuhota niin totaalisesti ettei enää edes pölyä nouse siitä.
Evoluutiota eli teoriaa siitä että kaikki maailman elävät olennot olisivat miljardien vuosien aikana kehittynyt itsestään ei voi todistaa todeksi, koska mahdotonta ei voi todistaa tapahtuneeksi.
ROT esittää hyviä tieteellisiä tosiasioita, jotka osoittavat että evoluutio on roskaa.
Suosittelen lukemaan ROTin kirjoituksia niin silmänne avautuvat ja suomut putoavat silmiltä.

16

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä eräs aloitusta hyvin kuvaava kappale:

      youtube.com/watch?v=TJL4Y3aGPuA

      "Nauttikaa."

    • Eitsiisus

      "jatka vain evoluution kaatamista. Eiköhän se jossain vaiheessa romahda."

      Sitä saat odotella maailman tappiin asti. Kerrotko miten luonnossa havaittava satavarma prosessi kaadetaan?

      • UskoKaataaMuoreja

        Kyllä se gravitaatiokin kaatuu, kun usko on luja. Vuoretkin siirtyvät käskemällä jos oikein on uskoa ja vähän pienemmälläkin uskolla mummot kaatuilevat hartaushuoneen lattialle sätkimään.


      • klaaravappen

        Se kaadetaan katsomalla luonnossa olevia prosesseja eri näkökulmasta ja korkeammalta älykkyyden ja osaamisen tietotasolta kuin aiemmin. Tätähän tiede on tehnyt iät ja ajat. Kukaan ei tosin ole vielä ollut niin nero että on pystynyt tekemään sen.


    • Ösky

      "Eiköhän se jossain vaiheessa romahda. Evoluutio pitää tuhota niin totaalisesti ettei enää edes pölyä nouse siitä"

      Toisaalta siinä menee samalla kreationistitkin. Evoluution kaataminen kun edellyttää että kaikki tunnetut fysiikanlait lakkaavat. Siinä ei paljon ehdi voitosta nautiskelemaan kun kaikki aine muuttuu joksikin irralliseksi kvarkkivelliksi.

      • KertotauluKaadettu

        Jos ei kaikki yksittäiset lait, niin YEC:n olemassaolo vaatisi koko luonnontieteellisen syteemin osoittamista vääräksi. Sitä koskevaan aloitukseen ei juurikaan ole hihuilta tullut vastauksia.


    • "Hienoa ROT! jatka vain evoluution kaatamista. Eiköhän se jossain vaiheessa romahda. "

      Hienoa! Voisitteko jumalankajauttamat vielä tarkentaa että tapahtuuko tuo ennen vai jälkeen juutalaisen zombien, a.k.a. Jeesuksen (pikaisen) tulemisen, siis sen mitä jehovantodistelijoiden tolppamainosten perusteella on pitänyt tapahtua jo viimeiset 30 vuotta? Nim. "Usko koetuksella"

    • Kiitos rohkaisusta. Vakavasti otettava tiede tulee kaatamaan pseudotieteellisen evoluutioteorian. Mitä enemmän tiedemiehet ymmärtävät epigenetiikkaa, sitä heikommaksi käy evoluutioteorian asema. Seuraan itse mm. Twitteriä päivittäin ja hakusanoilla 'epigenetic' ja 'epigenetics' tulee todella paljon tuoretta tutkimustietoa epigenetiikasta. Ihmisten silmät ovat avautumassa.

      • "Vakavasti otettava tiede tulee kaatamaan pseudotieteellisen evoluutioteorian. "

        Mitä on "vakavasti otettava tiede"?

        "Mitä enemmän tiedemiehet ymmärtävät epigenetiikkaa, sitä heikommaksi käy evoluutioteorian asema."

        Miten yksi evolutiivinen mekanismi kaataa evoluutioteorian?


      • Jos en tuntisi nimimerkkiäsi, voisin pitää tuota parodiana.

        Epigenetiikkaa tutkivat juurikin evoluutiotutkijat. Sinulla ei taida olla vieläkään näyttää yhtään tutkimusta, joka tukisi väitettäsi siitä, että epigenetiikka kaataa evoluutioteorian tai edes horjuttaa sitä. Sinulla on vain oma pseudotieteellinen pakkomielteesi.
        Tutkijoiden mukaan asia taitaa olla niin, että epigenetiikka on löytö, joka kiihdyttää evoluutiota mahdollistamalla nopean adaptoitumisen ympäristön muuttuessa.

        Veikkaan että evoluutioteoria on vankasti olemassa vielä silloinkin kun sinä jäät eläkkeelle opettajanvirastasi ja veikkaan myös sinun vielä silloinkin jatkavan kirjoitteluasi siitä, kuinka evoluutioteoria on juuri kaatumassa.

        Valitettavasti edes epigenetiikka ei mahdollista niin nopeaa adaptoitumista, että se kykenisi jarruttamaan ihmisen aiheuttamaa kuudetta sukupuuttoaaltoa merkittävästi.


      • ERotA

        Voe mahoton.
        Tiedemiehet ovat,tehtyäåän jopa vuosikymmeniä vaativaa tutkimustyötä,alkamassa ymmärtämään episgenetiikkaa!
        Ja sitten toisaalta ilmoittautuu yksinkertainen peruskoulunopettaja,joka viileesti googlailemalla osoittaa kädenkäänteessä evoluutioteorian "vain teoriaksi".
        Tässä näyttäisi olevan kaksi vaihtoehtoa.
        Joko evoluution tutkijat ovat tyhmempiä kuin urhakka peruskoulunopettajamme,tai sitten he ovat moraalisesti niin epäkelpoja,että jatkavat humbuukiksi tietämänsä asian julistamista saadakseen nostaa edelleen vaatimattoman palkkansa.Siinä tapauksessa evoluution tutkijat ovat todella poikkeuksellinen ihmisryhmä!


      • VeikkaanKolmosta
        ERotA kirjoitti:

        Voe mahoton.
        Tiedemiehet ovat,tehtyäåän jopa vuosikymmeniä vaativaa tutkimustyötä,alkamassa ymmärtämään episgenetiikkaa!
        Ja sitten toisaalta ilmoittautuu yksinkertainen peruskoulunopettaja,joka viileesti googlailemalla osoittaa kädenkäänteessä evoluutioteorian "vain teoriaksi".
        Tässä näyttäisi olevan kaksi vaihtoehtoa.
        Joko evoluution tutkijat ovat tyhmempiä kuin urhakka peruskoulunopettajamme,tai sitten he ovat moraalisesti niin epäkelpoja,että jatkavat humbuukiksi tietämänsä asian julistamista saadakseen nostaa edelleen vaatimattoman palkkansa.Siinä tapauksessa evoluution tutkijat ovat todella poikkeuksellinen ihmisryhmä!

        Entä se kolmas vaihtoehto, että peruskouluopettajamme on uskontonsa sokaisema megalomaaninen hölmö?


    • DDDDDD

      Hullu on alkanut jyrbätyyliin keskustella itsensä kanssa.

    • Riittäkötää

      Älähän nyt intoile vaikka ROT on tosi hyvä.

      Eiköhän jokainen normijärjestään kiinni pitävä tajua evoluutiotteorian hölmöyden ihan ilman apuakin.
      Siis tässä se metodi tuon toimimiseen:
      8 Jumalan viha ilmestyy taivaasta ja kohdistuu kaikkeen jumalattomuuteen ja vääryyteen, jota ihmiset tekevät pitäessään totuutta vääryyden vallassa. [Ef. 5:6; Kol. 3:6]
      19 Sen, mitä Jumalasta voidaan tietää, he kyllä voivat nähdä. Onhan Jumala ilmaissut sen heille. [Ap. t. 14:17, Ap. t. 17:27]
      20 Hänen näkymättömät ominaisuutensa, hänen ikuinen voimansa ja jumaluutensa, ovat maailman luomisesta asti olleet nähtävissä ja havaittavissa hänen teoissaan. Sen vuoksi he eivät voi puolustautua. [Job 12:7-10; Ps. 19:2-4; Jes. 40:21,26]
      21 Vaikka he ovat tunteneet Jumalan, he eivät ole kunnioittaneet ja kiittäneet häntä Jumalana, vaan heidän ajatuksensa ovat käyneet turhanpäiväisiksi ja heidän ymmärtämätön sydämensä on pimentynyt. [Ef. 4:17]
      22 He väittävät olevansa viisaita mutta ovat tulleet tyhmiksi, [1. Kor. 1:20]
      23 ja he ovat vaihtaneet katoamattoman Jumalan kirkkauden katoavaisten ihmisten ja lintujen, nelijalkaisten ja matelijoiden kuviin. [5. Moos. 4:15-18; Hes. 8:10]
      24 Sen vuoksi Jumala on jättänyt heidät mielihalujensa valtaan sellaiseen saastaisuuteen, että he keskinäisissä suhteissaan häpäisevät oman ruumiinsa. [Ps. 81:13; 1. Kor. 6:18; Ef. 4:19; 1. Piet. 4:3]
      25 He ovat vaihtaneet Jumalan totuuden valheeseen, he ovat kunnioittaneet ja palvelleet luotua eivätkä Luojaa -- olkoon hän ikuisesti ylistetty, aamen.
      26 Siksi Jumala on jättänyt heidät häpeällisten himojen valtaan. Naiset ovat vaihtaneet luonnollisen sukupuoliyhteyden luonnonvastaiseen, [3. Moos. 18:22,23]
      27 ja miehet ovat samoin luopuneet luonnollisesta yhteydestä naisiin ja heissä on syttynyt himo toisiaan kohtaan. Miehet ovat harhautuneet harjoittamaan keskenään säädyttömyyttä ja saavat ansaitsemansa palkan. [1. Moos. 19:5]
      28 Koska he eivät ole antaneet arvoa Jumalan tuntemiselle, on Jumala jättänyt heidät arvottomien ajatusten valtaan, tekemään sellaista mikä ei sovi.
      29 He ovat täynnä kaikenlaista vääryyttä, halpamaisuutta, ahneutta ja pahuutta, täynnä kateutta, murhanhimoa, riitaisuutta, petollisuutta ja pahansuopuutta, he panettelevat [Gal. 5:19-21; 2. Tim. 3:2-5 : Tit. 3:3]
      30 ja parjaavat, vihaavat Jumalaa, ovat röyhkeitä ja pöyhkeitä, rehenteleviä ja pahanilkisiä, vanhemmilleen tottelemattomia,
      31 ymmärtämättömiä ja epäluotettavia, rakkaudettomia ja säälimättömiä.
      32 Vaikka he tietävät Jumalan säätäneen, että ne, jotka käyttäytyvät tällä tavoin, ovat ansainneet kuoleman, he toimivat itse näin, vieläpä osoittavat hyväksymistään, kun muut tekevät samoin. [3. Moos. 20:13,16; Room. 6:21 | Ps. 50:18]

      • 657457

        Evoluutioteoria ei kaadu Raamattua lainailemalla. Tai vastailemalla omille alter egoille.


    • Turhavaivataas

      Höh, koska on kyse evouskonnosta jonka kannattajat pitävät homoutta luonnollisena ihan vain vertaispaineen vuoksi, ei älyllilistä syistä, niin lenee turhaa edes yrittää selittää noille onnettomille älykääpiöille että mikä tässä elämässä on totta ja mikä ei!

      Jos haluat keskustella asiasta niin valitse jokin hiukan tieteellisempi palsta kun Suomi24. Heheh!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1970
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1514
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      146
      1317
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1288
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1178
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      908
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      44
      840
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      797
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      793
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      123
      773
    Aihe