Valittuja Jeesuksen Kristuksen kuuliaisuuteen eli tottelevaisuuteen.
Onko sinulla asenteeltaan Jeesusta totteleva sydän vai tottelematon sydän asenteeltaan ?
Pyhä Henki on pyhittänyt
9
206
Vastaukset
- AjatusIllassa
Viisaat ja tyhmät neitsyet heräävät. Tuli mieleen idea. Voisikohan olla niin että toinen herätys on valheessa eksytyksen herätys, johon eksyvät ihmeitä rakastavat tyhmät neitsyet ja toinen herätys on totuudessa Elian herätys, johon päätyvät viisaat neitsyet?
Raamattu on viisaan neitsyen käsissä useammin kuin tyhmän en käsissä? - Obadja151cm
Rakastan Jeesusta vaikken ole Häntä nähnyt.
Voi tosin sanoa näinkin: Näen peiliin katsoessani Jeesuksen.Näen toisissa Kristuksen kuuliaisuuteen kutsutuissa kristityissä Jeesuksen heidän ihanissa silmissään.- NäkkileipääSyönNyt
Hengen sekä näkee ja on näkemättä samaan aikaan. Joku juttu se on miten Henki näkyy koska silmät ovat sielun peili. Jos Jeesus katsoo kristittyä niin hän näkee heti oman Henkensä.Näkkileivän päällä on margariinia ja oltermanni 17pros juustoa.
Totisesti on, sen voi hyvin nähdä tästä palstasta. 🤣🤣😂😂😁😁🤣
- AnneE
Mä oon uudestisyntynyt kanssa katoamattomasta siemenestä, Jumalan sanan kautta.Jumalan sana, halleluja, halleeluujaa, on ELÄVÄ ja PYSYY Ikuisesti. Kiitetään Jeesusta ylen vuolaasti kiitosta kuohuen kuin vesi koskessa! Ylistystä , ylistäkää äkkiä Jumalaa, kunnia kuuluu yksin Jumalalle! Kiitos Jumalalle kaikesta Häneltä saamastamme armosta ja muusta hyvyydestänsä!
- Absurdia
Ystäväni mielestä kristityt ovat mielisairaita. Itse en ole näin jyrkkä mutta kun näitä tekstejä lukee tulee mieleen että ehkä hänellä on pointti. Ellei täällä sitten kaikki ole vain trolleja.
- JaSenHuomaa
Seura tekee kaltaisekseen.Ihminen, jonka järki riittää pilkantekoon on riittämätön empatiassa mutta voi teeskennellä sitä uskottavasti?
- KukaSunKaveriOn
Kenen lapsi sä oot kun pilkkaajaa kutsut ystäväx? Ootsä Luciferin pentueessa? Kaverisi muokkaa sustakin pilkkaajaa. Tuo pointin näkeminen teksteistä löydettynä on absurdia yksinkertaisuudessaan. Tieteellistä se ei ole.Pilkkaamista se on.
- LeoMellerJyrääVoittoon
Ilkeät puheet lisääntyneet viime aikoina jumalattomilla.He toteuttavat siinä Raamatun profetioita mm. lopun ajan pilkkaajien ilmasntumisesta.
Ota selvää ketkä mielisairaita ovat.Jumalattomat vai Jumalan lapset.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931392
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52781- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253657Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä321616Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7605Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55599- 53584